TuxPaint 0.9.23 uk - en to uk translation catalogue (449 entries)

note: Response to Black (0, 0, 0) color selected
en: Black!
uk: Чорний!

note: Response to Dark grey (128, 128, 128) color selected
en: Dark grey! Some people spell it “dark gray”.
uk: Темно сірий! Деякі люди читають то як “тепло-темний”.

note: Response to Light grey (192, 192, 192) color selected
en: Light grey! Some people spell it “light gray”.
uk: Світло сірий! Деякі люди читають то як “світло-теплий”.

note: Response to White (255, 255, 255) color selected
en: White!
uk: Білий!

note: Response to Red (255, 0, 0) color selected
en: Red!
uk: Червоний!

note: Response to Orange (255, 128, 0) color selected
en: Orange!
uk: Оранжевий!

note: Response to Yellow (255, 255, 0) color selected
en: Yellow!
uk: Жовтий!

note: Response to Light green (160, 228, 128) color selected
en: Light green!
uk: Світло-зелений!

note: Response to Dark green (33, 148, 70) color selected
en: Dark green!
uk: Темно-зелений!

note: Response to "Sky" blue (138, 168, 205) color selected
en: Sky blue!
uk: Блакитний!

note: Response to Blue (50, 100, 255) color selected
en: Blue!
uk: Голубий!

note: Response to Lavender (186, 157, 255) color selected
en: Lavender!
uk: Лаванда!

note: Response to Purple (128, 0, 128) color selected
en: Purple!
uk: Пурпурний!

note: Response to Pink (255, 165, 211) color selected
en: Pink!
uk: Рожевий!

note: Response to Brown (128, 80, 0) color selected
en: Brown!
uk: Коричневий!

note: Response to Tan (226, 189, 166) color selected
en: Tan!
uk: Колір засмаги!

note: Response to Beige (247, 228, 219) color selected
en: Beige!
uk: Беж!

note: First, the blacklist. We list font families that can crash Tux Paint via bugs in the SDL_ttf library. We also test fonts to be sure that they have both uppercase and lowercase letters. Note that we do not test for "Aa", because it is OK if uppercase and lowercase are the same (but not nice -- such f
en: qx
uk: юж

en: QX
uk: ЮЖ

note: distinct uppercase and lowercase (e.g., 'o' vs. 'O')
en: oO
uk: оО

note: common punctuation (e.g., '?', '!', '.', ',', etc.)
en: ,.?!
uk: ,.;’?!

note: distinct circle-like characters (e.g., 'O' (capital oh) vs. '0' (zero))
en: O0
uk: О0

note: distinct line-like characters (e.g., 'l' (lowercase elle) vs. '1' (one) vs. 'I' (capital aye))
en: 1Il|
uk: 1Il|іІїї

note: If neccessary, translate any of following strings using at least two locale specific characters required to render your language. Then, the scores for those fonts having such characters will increase. You can use two different weight for scoring, 1 or 9, according to the importance.
en: <1>spare-1a
uk: <1>додаткова-1a

en: <1>spare-1b
uk: <1>додаткова-1b

en: <9>spare-9a
uk: <9>додаткова-9a

en: <9>spare-9b
uk: <9>додаткова-9b

en: Click to fill an area with a solid color.
uk: Клацніть, щоб заповнити область суцільним кольором.

en: Click and drag to fill an area by hand, using a brush.
uk: Клацніть і перетягніть, щоб заповнити область вручну, за допомогою пензля.

en: Click and drag to fill an area with a linear gradient (from the chosen color to transparent).
uk: Клацніть і перетягніть вказівник, щоб заповнити область лінійним градієнтом (від вибраного кольору до прозорого).

en: Click to fill an area with a radial gradient (from the chosen color to transparent).
uk: Клацніть, щоб заповнити область радіальним градієнтом (від вибраного кольору до прозорого).

en: Click to fill an area with a shaped gradient (from the chosen color to transparent).
uk: Клацніть, щоб заповнити область градієнтом із формою (від вибраного кольору до прозорого).

en: Solid
uk: Суцільна

en: Brush
uk: Пензель

en: Linear
uk: Лінійний

en: Radial
uk: Радіальний

en: Shaped
uk: За формою

note: Eraser tool
en: Eraser
uk: Гумка

note: Congratulations #1
en: Great!
uk: Прекрасно!

note: Congratulations #2
en: Cool!
uk: Круто!

note: Congratulations #3
en: Keep it up!
uk: Так і продовжуй!

note: Congratulations #4
en: Good job!
uk: Хороша робота!

note: Input Method: English mode
en: English
uk: Англійська

note: Input Method: Japanese Romanized Hiragana mode
en: Hiragana
uk: Хіраґана (японська абетка)

note: Input Method: Japanese Romanized Katakana mode
en: Katakana
uk: Катакана (японська абетка)

note: Input Method: Korean Hangul 2-Bul mode
en: Hangul
uk: Хангиль (корейська писемність)

note: Input Method: Thai mode
en: Thai
uk: Тайська мова

note: Add menu items
en: About Tux Paint
uk: Про «Tux Paint»

en: Hide Tux Paint
uk: Приховати «Tux Paint»

en: Hide Others
uk: Сховати решту

en: Show All
uk: Показати все

en: Quit Tux Paint
uk: Вийти з «Tux Paint»

note: Put menu into the menubar
en: Window
uk: Вікно

note: "Minimize" item
en: Minimize
uk: Мінімізувати

en: Tux Paint
uk: Малюй разом з Tux!

en: A drawing program for children
uk: Дитяча програма для малювання

en: Tux Paint is a free, award-winning drawing program for children ages 3 to 12. Tux Paint is used in schools around the world as a computer literacy drawing activity. It combines an easy-to-use interface, fun sound effects, and an encouraging cartoon mascot who guides children as they use the program.
uk: Tux Paint — вільна, нагороджена багатьма преміями програма для дітей віком від 3 до 12 років. Tux Paint використовують у школах всього світу як засіб малювання у комплекті програм для засвоєння комп'ютерної грамотності. У програмі поєднується простота користування інтерфейсом, привабливі звукові ефекти та мультиплікаційний маскот, який заохочує до малювання та надає дітям підказки щодо того, як користуватися програмою.

en: Kids are presented with a blank canvas and a variety of drawing tools to help them be creative.
uk: Дітям для творчості буде надано порожнє полотно і набір засобів для малювання.

en: Tux Paint comes with numerous pre-drawn coloring-book style images
uk: Tux Paint постачається із численними зображеннями-розфарбовками

en: The Paint Brush tool lets you draw freehand, using various brushes and colors
uk: Інструмент «Пензель для малювання» надає вам змогу малювати довільні лінії з використанням різних пензлів та кольорів

en: The Stamp tool is like a set of rubber stamps or stickers
uk: Інструмент «Штамп» працює подібно до гумового штампа або наліпок

en: Fifteen new magic tools have been added: Maze, Googly Eyes, Fur, Circles, Rays, 3D Glasses, Color Sep., Saturate, Desaturate, Remove Color, Keep Color, Kaleido-4, Kaleido-6, Kaleido-8, and Bloom.
uk: Було додано п'ятнадцять нових магічних інструментів: лабіринт, вирячені очі, хутро, кола, промені, 3D-окуляри, відокремлення кольорів, насиченість, знебарвлення, вилучення кольору, збереження кольору, калейдоскоп-4, калейдоскоп-6, калейдоскоп-8 та флуоресценція.

en: Stamps may be rotated before being applied to the canvas.
uk: Штампи можна обертати, перш ніж їх буде розміщено на полотні.

en: Shapes tool, in drag-from-corner mode, has been improved.
uk: Було удосконалено роботу інструмента «Фігури» у режимі перетягування з кута.

en: Fill tool now offers a shaped gradient (bevel) mode.
uk: У новій версії інструмент заповнення може працювати у режимі градієнта з формою (скосу).

en: The rainbow palette (HSV color picker) can now load the built-in color, or the colors from the pipette tool or color mixer.
uk: До веселкової палітри (піпетки кольорів HSV) у новій версії можна завантажувати вбудований колір або кольори з піпетки або мікшера кольорів.

en: Starter and Template images can specify how they should stretch, to avoid smearing when the canvas aspect ratio differs from that of the image.
uk: У новій версії можна визначати те, яким чином має бути розтягнуто початкове і шаблонне зображення для уникнення розмазування, якщо співвідношення розмірів полотна відрізняється від співвідношення розмірів зображення.

en: The "buttonsize" configuration option now offers an "auto" setting.
uk: Для параметра налаштувань «buttonsize» у новій версії передбачено варіант «авто».

en: A quick start guide has been added.
uk: Додано підручник початкового рівня.

en: Tux Paint's Color palette includes a new Color Mixer option, which allows users to combine different proportions of primary colors (red, yellow, and blue) and shades (white, grey, and black) to create new colors, similar to mixing paints.
uk: До палітри кольорів «Tux Paint» включено новий пункт мікшера кольорів, за допомогою якого користувачі можуть поєднувати у різних пропорціях основні кольори (червоний, жовтий і синій) та відтінки (білий, сірий та чорний) для створення нових кольорів, подібно до змішування звичайних кольорів на палітрі.

en: The Color Picker option, which previously offered a static palette of around sixty-five thousand color choices, now supports separate hue, saturation, and value settings, allowing users to choose from over sixteen million colors.
uk: Для піпетки кольорів, у якій раніше можна було вибирати колір зі статичної палітри з понад шестидесяти п'яти тисяч кольорів, у новій версії передбачено окремі параметри відтінку, насиченості та значення, що надає користувачам змогу вибрати колір з понад шістнадцяти мільйонів варіантів.

en: Also, a keyboard shortcut is now available for quick access to the Color Selector — the "pipette" tool used for picking colors from the current drawing.
uk: Крім того, реалізовано можливість використання клавіатурного скорочення для швидкого доступу до засобу вибору кольорів — інструмента «піпетка», який використовують для вибору кольорів з поточного малюнка.

en: The Paint and Lines tools now provide a way to adjust the spacing of brushes, allowing dotted lines or smearing effects to be made. Many brushes have been given better default spacing values, as well.
uk: У нових версіях інструментів «Малювання» та «Пряма» передбачено спосіб коригування інтервалу пензлів, що уможливлює створення крапчастих ліній або ефектів розмазування. Крім того, для багатьох пензлів реалізовано кращі типові значення інтервалів.

en: Two new variations of the Zoom Magic Tool, Tile Zoom and Rush, have been added. When shrinking a drawing with Tile Zoom, it replicates the drawing across the canvas in tiles, rather than filling the canvas with a solid background color. The Rush tool blurs the results.
uk: Додано два нових варіанти інструмента магічного масштабування — плиткове масштабування та стягування. При стисканні малюнка за допомогою плиткового масштабування програма відтворює малювання на полотні плитками, а не заповнення полотна суцільним кольором тла. Інструмент «Стягування» розмиває результати.

en: Tux Paint's Shapes tool now offers hexagon (6-sided) and heptagon (7-sided) polygons. For shapes which can be stretched (rectangle, oval, etc.), the aspect ratio of the shape is displayed at the bottom while you make your adjustments. Instructional information shown while using some other tools has also been expanded.
uk: У новій версії інструмента «Фігури» «Tux Paint» передбачено шестикутники (шість сторін) і семикутники (сім сторін). Для фігур, які можна розтягувати (прямокутник, овал тощо) співвідношення розмірів фігури буде показано у нижній частині вікна під час коригування. Також було розширено перелік відомостей, які буде показано під час користування іншими інструментами.

en: Keyboard shortcuts, such as [Control]+[S] to save a drawing, are now accessed with the more traditional [⌘ Command] key when using Tux Paint on macOS. Sizing of Tux Paint's built-in on-screen keyboard has been improved. The look and feel of the user documentation has been improved.
uk: У новій версії клавіатурними скороченнями, подібними до [Control]+[S] для зберігання малюнка, можна буде користуватися за допомогою традиційної клавіші [⌘ Command], якщо ви працюєте з «Tux Paint» у macOS. Також удосконалено вбудовану екранну клавіатуру «Tux Paint». Виконано певну роботу щодо удосконалення вигляду та поведінки документації користувача.

en: Tux Paint's Paint and Line tools now support brushes that rotate based on the angle of the stroke. This new rotation feature, as well as the older directional and animated brush features, are now visually indicated by the brush shape selector. Additionally, the Fill tool now offers a freehand painting mode for interactively coloring within a confined area.
uk: Для інструментів малювання довільних контурів та прямих «Tux Paint» у новій версії передбачено підтримку пензлів, які обертаються, залежно від кута мазка. Для цієї нової можливості обертання та давніших можливостей спрямованого та анімованого пензлів у новій версії передбачено індикацію на засобів вибору форми пензля. Крім того, для інструмента заповнення у новій версії передбачено режим довільного малювання для інтерактивного розфарбовування у обмеженій області.

en: Six new Magic tools have been added to Tux Paint. Panels shrinks and duplicates the drawing into a 2-by-2 grid, which is useful for making four-panel comics. Opposite produces complementary colors. Lightning interactively draws a lightning bolt. Reflection creates a lake-like reflection on the drawing. Stretch stretches and squashes the picture like a fun-house mirror. Lastly, Smooth Rainbow provides a more gradual variation of Tux Paint's classic Rainbow tool.
uk: До «Tux Paint» додано шість нових магічних інструментів. «Панелі» стискають і дублюють малюнок у таблиці 2х2, що корисно для створення чотирипанельних коміксів. «Протилежне» створює доповнювальні кольори. «Блискавка» інтерактивно малює блискавку. «Відбиття» створює на малюнку відбиття, подібне до відбиття на воді. «Розтягнути» розтягує або стискає малюнок, подібно до дзеркала у кімнаті сміху. Нарешті, «Плавна веселка» пропонує вам варіант класичного інструмента «Веселка» «Tux Paint» із більш поступовими переходами.

en: A number of existing Magic tools have been updated, as well. Improvements were made to Halftone, which simulates photographs on newsprint; Cartoon, which makes an image look like a cartoon drawing; and TV, which simulates a television screen. Additionally, Cartoon and Halftone, along with Blocks, Chalk, and Emboss, now offer the ability to alter the entire image at once!
uk: Також оновлено декілька наявних магічних інструментів. Удосконалено інструмент «Напітон», який імітує фотографії на газетному папері; «Комікс», який імітує малюнок з комікса; та «ТБ», який імітує телевізійний екран. Крім того, в інструментах «Комікс» і «Напівтон», а також інструментах «Блоки», «Крейда» та «Рельєф», у новій версії можна змінювати усе зображення одразу!

en: Finally, Magic tools are now grouped into collections of similar effects — painting, distorts, color filters, picture warps, pattern painting, artistic, and picture decorations — making it easier to find the tool you need.
uk: Нарешті, магічні інструменти згруповано за збірками подібних ефектів — малювання, викривлення, фільтри кольорів, викривлення зображення, малювання візерунків, художні ефекти та декорування малюнків. Це спрощує пошук потрібного вам інструмента.

en: Tux Paint's Fill tool now offers options to fill an area with color gradients. The "Radial" fill creates a circular gradient centered around the mouse click, while the "Linear" fill allows the interactive creation of gradients at different angles and sizes.
uk: У новій версії інструмента «Заповнення» «Tux Paint» передбачено можливості заповнення області градієнтами кольорів. Варіант «Радіальний» створює круговий градієнт із центром у точці клацання кнопкою миші, а «Лінійний» надає змогу інтерактивного створення градієнтів під різними кутами і різних розмірів.

en: New Magic tools have been added to Tux Paint: "Pixels" makes it easier to create retro-gaming style pixel art, "Checkerboard" fills the entire canvas with a check pattern, and "Clone" allows duplicating parts of the picture via brush strokes.
uk: До «Tux Paint» додано нові магічні інструменти: «Пікселі» полегшують створення піксель-арту у стилі давніх ігор, «Шахівниця» заповнює усе полотно візерунком шахівниці, а «Клон» надає змогу дублювати частини зображення мазками пензлем.

en: Tux Paint's user documentation has been overhauled, making localization easier. Parties interested in helping with localization are encouraged to contact the Tux Paint team.
uk: Перероблено документацію користувача до «Tux Paint», що спростило локалізацію. Тим, хто цікавиться локалізацією, варто зв'язатися із командою розробників «Tux Paint».

en: Finally, a new pair of accessibility options have been added. The entire user interface can now be enlarged benefiting users with impaired vision, and making the program more suitable to very high density displays. This feature, along with a new option to re-organize the color palette, can also be helpful to users of coarse input devices, such as eye-gaze tracking systems.
uk: Нарешті, додано двійко можливостей з доступності. У новій версії можна збільшувати увесь інтерфейс програми, що допоможе користувачам із вадами зору і зробить програму зручнішою у користуванні на дисплеях із дуже високою щільністю пікселів. Ця можливість, разом із новою можливістю переупорядковування палітри кольорів, також буде корисною для користувачів із грубими пристроями введення, зокрема системами стеження за поглядом.

en: A major improvement has been made to the Shapes tool, which now provides options to choose whether shapes are drawn from the center or a corner, making it easier to use in any situation.
uk: Значного удосконалення зазнав інструмент «Фігури», у новій версії якого передбачено можливості вибору того, буде намальовано фігуру з центра чи з кута, що спрощує користування інструментом в усіх ситуаціях.

en: The on-screen keyboard, an accessibility feature optionally available when using the Text and Label tools, now appears larger on bigger displays; helpful for users of coarser input devices, such as eye-tracking systems.
uk: У новій версії екранна клавіатура, можливість доступності, якою можна скористатися для інструментів «Текст» і «Мітка», є більшою на більших дисплеях, що буде корисним для користувачів із грубими пристроями введення, зокрема системами стеження за поглядом.

en: The Eraser tool adds new, smaller eraser sizes, and applies smoother, contiguous strokes when the pointer is moved quickly.
uk: Для інструмента «Гумка» додано нові, менші розміри та реалізовано плавніші, неперервні мазки, якщо вказівник рухається швидко.

en: Finally, this newest version adds options to export individual drawings and GIF animations, making it easy to share pictures, cartoons, and slideshows with others.
uk: Нарешті, у цій найновішій версії додано можливості експортування окремих малюнків та анімацій GIF, що спрощує оприлюднення малюнків, коміксів та показів слайдів.

en: The latest version has promoted the "Fill" tool, previously found under the "Magic" section of Tux Paint, to the main toolbar, where it's easier to find. It also includes some performance improvements during start-up and when bringing up the "New" drawing dialog. The solid background colors can also be placed at the end of that dialog, allowing emphasis of template images.
uk: У найсвіжішій версії підвищено ранг інструмента «Заповнення», який раніше перебував у розділі «Магія» «Tux Paint», до основної панелі інструментів, де його простіше буде знайти. Також удосконалено швидкодію під час запуску і відкриття вікна створення малюнка. Також пункти суцільних кольорів тла може бути розташовано наприкінці вікна, що дає змогу зосередити увагу на шаблонних зображеннях.

en: Tux Paint also now makes it possible to disable stereo sound, which can benefit users with a hearing impairment, or in situations where only one speaker is available.
uk: Крім того, у новій версії «Tux Paint» уможливлено вимикання стереоскопічного звуку, що може полегшити роботу користувачам із вадами слуху або спростити роботу, якщо доступним є лише один динамік.

en: New in this version are a "color picker", which allows any color within a drawing to be chosen using the pointer, and a set of three-, four-, and five-pointed star shapes.
uk: Новою у цій версії є «піпетка кольорів», за допомогою якої можна вибрати будь-який колір на малюнку за допомогою вказівника миші, і визначення три-, чотири- і п'ятиточкових зіркових фігур.

en: The latest version also incorporates a number of new translations, bringing the number of supported languages up to nearly 130: Bengali, Bodo, Dogri, Kabyle, Urdu, and Devanagari and Perso-Arabic variations of Kashmiri and Sindhi. Thirty other translations have been updated, as well.
uk: До найсвіжішої версії також включено декілька нових перекладів, що довело кількість підтримуваних мов майже до 130: бенгальська, бодо, доґрі, кабильська, урду та деванагарі, а також персо-арабські варіанти кашмірської та сіндхі. Також оновлено тридцять інших перекладів.

note: Square shape tool (4 equally-lengthed sides at right angles)
en: Square
uk: Квадрат

note: Rectangle shape tool (4 sides at right angles)
en: Rectangle
uk: Прямокутник

note: Circle shape tool (X radius and Y radius are the same)
en: Circle
uk: Круг

note: Ellipse shape tool (X radius and Y radius may differ)
en: Ellipse
uk: Еліпс

note: Triangle shape tool (3 sides)
en: Triangle
uk: Трикутник

note: Pentagon shape tool (5 sides)
en: Pentagon
uk: П’ятикутник

note: Hexagon shape tool (6 sides)
en: Hexagon
uk: Шестикутник

note: Heptagon (aka septagon) shape tool (7 sides)
en: Heptagon
uk: Семикутник

note: Octagon shape tool (8 sides)
en: Octagon
uk: Восьмикутник

note: Rhombus shape tool (4 sides, not at right angles)
en: Rhombus
uk: Ромб

note: Triangle star (3 points star) Rhombus star (4 points star) Pentagon star (5 points star)
en: Star
uk: Зірка

note: Description of a square
en: A square is a rectangle with four equal sides.
uk: Квадрат — прямокутник з чотирма рівними сторонами.

note: Description of a rectangle
en: A rectangle has four sides and four right angles.
uk: У прямокутника чотири сторони і чотири прямих кути.

note: Description of a circle
en: A circle is a curve where all points have the same distance from the center.
uk: Коло — крива, у якої усі крапки лежать на однаковій відстані від центру.

note: Description of an ellipse
en: An ellipse is a stretched circle.
uk: Еліпс — витягнуте коло.

note: Description of a triangle
en: A triangle has three sides.
uk: У трикутника три сторони (і кути)!

note: Description of a pentagon
en: A pentagon has five sides.
uk: А у п'ятикутника п’ять сторін (і кутів)!

note: Description of a hexagon
en: A hexagon has six sides.
uk: У шестикутника шість сторін.

note: Description of a heptagon
en: A heptagon has seven sides.
uk: У семикутника сім сторін.

note: Description of an octagon
en: An octagon has eight equal sides.
uk: Восьмикутник має вісім рівних сторін.

note: Description of a rhombus
en: A rhombus has four equal sides, and opposite sides are parallel.
uk: Ромб має чотири рівні сторони, і протилежні сторони паралельні.

note: Description of triangle star (3 points star)
en: A star with 3 points.
uk: Зірка з трьома променями.

note: Description of rhombus star (4 points star)
en: A star with 4 points.
uk: Зірка із чотирма променями.

note: Description of pentagon star (5 points star)
en: A star with 5 points.
uk: Зірка з п'ятьма променями.

en: Pick a shape. Click to start drawing, drag, and let go when it is the size and shape you want. Move around to rotate it, and click again to draw it.
uk: Виберіть фігуру. Клацніть, щоб почати малювати. Перетягніть і відпустіть кнопку, коли буде досягнуто розміру і форми, яка потрібна. Пересуньте вказівник, щоб обернути фігуру, і знову клацніть, щоб зафіксувати фігуру.

en: Pick a shape. Click to start drawing, drag, and let go when it is the size and shape you want.
uk: Виберіть фігуру. Клацніть, щоб почати малювати. Перетягніть і відпустіть кнопку, коли буде досягнуто розміру і форми, яка потрібна.

en: Draw shapes from the center.
uk: Малювати фігури з центра.

en: Draw shapes from a corner.
uk: Малювати фігури з кута.

note: Title of tool selector (buttons down the left)
en: Tools
uk: Інструменти

note: Title of color palette (buttons across the bottom)
en: Colors
uk: Фарба

note: Title of brush selector (buttons down the right for paint and line tools)
en: Brushes
uk: Пензлі

note: Title of eraser selector (buttons down the right for eraser tool)
en: Erasers
uk: Гумки

note: Title of stamp selector (buttons down the right for stamps tool)
en: Stamps
uk: Штампи

note: Title of shape selector (buttons down the right for shapes tool) Shape creation tool (square, circle, etc.)
en: Shapes
uk: Фігури

note: Title of font selector (buttons down the right for text and label tools)
en: Letters
uk: Букви

note: Title of magic tool selector (buttons down the right for magic (effect plugin) tool) "Magic" effects tools (blur, flip image, etc.)
en: Magic
uk: Магія

note: Title of fill selector (buttons down the right for fill tool)
en: Fills
uk: Заповнення

note: Freehand painting tool
en: Paint
uk: Пензлик

note: Stamp tool (aka Rubber Stamps)
en: Stamp
uk: Штамп

note: Line drawing tool
en: Lines
uk: Лінії

note: Text tool
en: Text
uk: Текст

note: Label tool
en: Label
uk: Мітка

note: Fill tool
en: Fill
uk: Залити

note: Undo last action
en: Undo
uk: Відміни

note: Redo undone action
en: Redo
uk: Віднови

note: Start a new picture
en: New
uk: Новий

note: Open a saved picture Buttons for the file open dialog Open dialog: 'Open' button, to load the selected picture
en: Open
uk: Відкрий

note: Save the current picture
en: Save
uk: Збережи

note: Print the current picture
en: Print
uk: Друк

note: Quit/exit Tux Paint application
en: Quit
uk: Вихід

note: Paint tool instructions
en: Pick a color and a brush shape to draw with.
uk: Виберіть колір і форму пензлика, якими Ви хочете малювати.

note: Stamp tool instructions
en: Pick a picture to stamp around your drawing.
uk: Виберіть зображення, щоб поставити штамп на Вашому малюнку.

note: Line tool instructions
en: Click to start drawing a line. Let go to complete it.
uk: Клацніть, щоб почати малювати лінію. Відпустіть кнопку, щоб завершити.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text.
uk: Виберіть стиль тексту. Клацніть на малюнку і починайте вводити текст. Натисніть клавішу [Enter] або [Tab], щоб завершити введення тексту.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text. By using the selector button and clicking an existing label, you can move it, edit it, and change its text style.
uk: Виберіть стиль тексту. Клацніть на малюнку і починайте вводити текст. Натисніть клавішу [Enter] або [Tab], щоб завершити введення тексту. За допомогою кнопки вибору і клацання на наявній мітці ви можете пересувати мітку, редагувати її і змінювати стиль її тексту.

note: Magic tool instruction
en: Pick a magical effect to use on your drawing!
uk: Виберіть чарівний ефект, щоб застосувати його на Вашому малюнку!

note: Response to 'undo' action
en: Undo!
uk: Скасувати дію!

note: Response to 'redo' action
en: Redo!
uk: Переробити!

note: Eraser tool
en: Eraser!
uk: Стерти!

note: Response to 'start a new image' action
en: Pick a color or picture with which to start a new drawing.
uk: Виберіть колір або картинку, з яких почати нове малювання.

note: Response to 'open' action (while file dialog is being constructed)
en: Open…
uk: Відкрити…

note: Response to 'save' action
en: Your image has been saved!
uk: Ваш малюнок збережений!

note: Response to 'print' action (while printing, or print dialog is being used)
en: Printing…
uk: Друкую…

note: Response to 'quit' (exit) action
en: Bye bye!
uk: Па-па!

note: Instruction while using Line tool (after click, before release)
en: Let go of the button to complete the line.
uk: Відпустіть кнопку, щоб закінчити лінію.

en: Let go of the button to complete the line. (Your line’s angle is %.0f degrees.)
uk: Відпустіть кнопку, щоб закінчити лінію. (Кут вашої лінії складає %.0f градусів.)

note: Instruction while using Shape tool (after first click, before release)
en: Hold the button to stretch the shape.
uk: Тримайте кнопку, щоб розтягнути фігуру.

en: Hold the button to stretch the shape. (It has an aspect ratio of "%.2g:1".)
uk: Тримайте кнопку, щоб розтягнути фігуру. (Співвідношення розмірів — %.2g:1.)

note: Instruction while finishing Shape tool (after release, during rotation step before second click)
en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it.
uk: Покрутіть фігуру, потім клацніть, щоб намалювати її.

en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it. (It is rotated %d degrees.)
uk: Покрутіть фігуру, потім клацніть, щоб намалювати її. (Фігуру обернено на %d градусів.)

note: Notification that 'New' action was aborted (current image would have been lost)
en: OK then… Let’s keep drawing this one!
uk: Добре, продовжуємо малювати!

note: Instructions to show when the Label tool's selector mode is activated
en: Clicking an existing label (or press [Tab] to cycle through them and [Enter] to choose). Then, you can move it, edit it, and change its text style.
uk: Клацніть на наявній мітці (або натисніть клавішу [Tab] для циклічного переходу між ними і клавішу [Enter] для вибору мітки). Після цього ви зможете пересувати її, редагувати її та змінювати стиль її тексту.

note: Instructions to show when a Label has been chosen with the selector
en: Click in your picture if you wish to reposition this label, type to change the text, and use the options to change its text style. Press [Enter] or [Tab] when you're finished.
uk: Клацніть на малюнку, якщо ви хочете змінити розташування цієї мітки, введіть змінений текст і скористайтеся параметрами для зміни стилю тексту. Натисніть клавішу [Enter] або [Tab], коли бажані зміни буде внесено.

note: Instructions to show when the Label tool's apply mode is activated
en: Clicking an existing label (or press [Tab] to cycle through them and [Enter] to choose) to permanently apply the text to the canvas.
uk: Клацніть на наявній мітці (або натисніть клавішу [Tab] для циклічного переходу між ними і клавішу [Enter] для вибору мітки), щоб зафіксувати текст на полотні.

note: Instructions to show when choosing brushes, depending on the brush's feature (if there are none, show_brush_tip() will show the current tool's tip)
en: This brush is animated; its shape changes as you draw!
uk: Цей пензель є анімованим — його форма змінюється під час малювання!

en: This brush changes depending on the angle.
uk: Цей пензель змінюється залежно від кута.

en: This brush changes depending on the angle, and is animated; its shape changes as you draw!
uk: Цей пензель змінюється залежно від кута і є анімованим — його форма змінюється під час малювання!

en: This brush's spacing is now 1 pixel!
uk: Тепер інтервал для цього пензля дорівнює 1 пікселю!

en: This brush's spacing is now about %1$d/%2$d the size of the brush shape.
uk: Тепер інтервал у цьому пензлі приблизно рівний %1$d/%2$d розміру форми пензля.

en: This brush's spacing is now about the size of the brush shape.
uk: Тепер інтервал у цьому пензлі приблизно рівний розміру форми пензля.

en: This brush's spacing is now about %d times as big as the brush shape.
uk: Тепер інтервал у цьому пензлі приблизно у %d разів більший за форму пензля.

en: This brush's spacing is now about %1$d %2$d/%3$d times as big as the brush shape.
uk: Тепер інтервал у цьому пензлі приблизно у %1$d %2$d/%3$d разів більший за форму пензля.

note: Instructions to show when rotating stamps
en: Drag the mouse to rotate the stamp. Click to draw it. (It is rotated %d degrees.)
uk: Перетягніть вказівник миші для обертання штампа. Клацніть, щоб намалювати його. (Штамп обернено на %d градусів.)

note: Prompt to confirm user wishes to quit
en: Do you really want to quit?
uk: Ви дійсно хочете вийти?

note: Quit prompt positive response (quit)
en: Yes, I’m done!
uk: Так, я завершив!

note: Quit prompt negative response (don't quit)
en: No, take me back!
uk: Ні, хочу назад!

note: Current picture is not saved; user is quitting
en: If you quit, you’ll lose your picture! Save it?
uk: Якщо Ви вийдете, Ви втратите Ваш малюнок! Зберегти?

en: Yes, save it!
uk: Так, зберегти!

en: No, don’t bother saving!
uk: Ні, не потрібно зберігати!

note: Current picture is not saved; user is opening another picture
en: Save your picture first?
uk: Зберегти Ваш малюнок спочатку?

note: Error opening picture
en: Can’t open that picture!
uk: Не можу відкрити цей малюнок!

note: Generic dialog dismissal
en: OK
uk: Гаразд

note: Notification that 'Open' dialog has nothing to show
en: There are no saved files!
uk: Немає збережених малюнків!

note: Verification of print action
en: Print your picture now?
uk: Надрукувати Вашу малюнок?

en: Yes, print it!
uk: Так, роздрукувати!

note: Confirmation of successful (we hope) printing
en: Your picture has been printed!
uk: Ваш малюнок роздруковано!

note: We got an error printing
en: Sorry! Your picture could not be printed!
uk: Вибачте! Ваш малюнок не може бути роздрукований!

note: Notification that it's too soon to print again (--printdelay option is in effect)
en: You can’t print yet!
uk: Ви поки не можете друкувати!

note: Prompt to confirm erasing a picture in the Open dialog, or exported template from the New dialog
en: Erase this picture?
uk: Вилучити цей малюнок?

en: Yes, erase it!
uk: Так, вилучити!

en: No, don’t erase it!
uk: Ні, не вилучати!

note: Reminder that Mouse Button 1 is the button to use in Tux Paint
en: Remember to use the left mouse button!
uk: Не забувайте про ліву клавішу миші!

note: We got an error exporting
en: Sorry! Your picture could not be exported!
uk: Вибачте! Ваш малюнок не може бути експортовано!

en: Sorry! Your slideshow GIF could not be exported!
uk: Вибачте! Ваш GIF із показом слайдів не може бути експортовано!

note: Slideshow instructions
en: Choose the pictures you want, then click “Play”.
uk: Виберіть бажані малюнки, а потім натисніть "Слайд-шоу".

note: Sound has been muted (silenced) via keyboard shortcut
en: Sound muted.
uk: Звук заглушено.

note: Sound has been unmuted (unsilenced) via keyboard shortcut
en: Sound unmuted.
uk: Звук увімкнено.

note: Wait while Text tool finishes loading fonts
en: Please wait…
uk: Будь ласка, зачекайте...

note: Open dialog: 'Erase' button, to erase/deleted the selected picture
en: Erase
uk: Вилучити

note: Open dialog: 'Slides' button, to switch to slide show mode
en: Slides
uk: Слайди

note: Open dialog: 'Export' button, to copy an image to an easily-accessible location
en: Export
uk: Експортувати

note: Open dialog: 'Back' button, to dismiss Open dialog without opening a picture
en: Back
uk: Назад

note: Slideshow: 'Play' button, to begin a slideshow sequence
en: Play
uk: Відтворити

note: Slideshow: 'GIF Export' button, to create an animated GIF
en: GIF Export
uk: Експорт до GIF

note: Slideshow: 'Next' button, to load next slide (image)
en: Next
uk: Далі

note: Color mixer dialog: 'Clear' button, to reset the mixed color
en: Clear
uk: Очистити

note: Admittedly stupid way of determining which keys can be used for positive and negative responses in dialogs (e.g., [Y] (for 'yes') in English)
en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

note: Prompt to ask whether user wishes to save over old version of their file
en: Replace the picture with your changes?
uk: Замінити старий малюнок?

note: Positive response to saving over old version (like a 'File:Save' action in other applications)
en: Yes, replace the old one!
uk: Так, замінити старий малюнок!

note: Negative response to saving over old version (saves a new image) (like a 'File:Save As...' action in other applications)
en: No, save a new file!
uk: Ні, зберегти у новий файл!

note: None selected? Too dangerous to automatically select all (like we do for slideshow playback). Only 1 selected?  No point in saving as GIF.
en: Select 2 or more drawings to turn into an animated GIF.
uk: Виберіть 2 або декілька малюнків для перетворення на анімований GIF.

note: Descriptions (names) of the color mixer tool's primary colors and shades
en: red
uk: червоний

en: yellow
uk: жовтий

en: blue
uk: синій

en: white
uk: білий

en: grey
uk: сірий

en: black
uk: чорний

note: Tool tip text describing a mixed color (e.g., "1/3 red and 1/2 yellow", or "1/3 blue and 2/3 white", etc.)
en: Your color is %1$s %2$s.
uk: Ваш колір — %1$s %2$s.

en: Your color is %1$s %2$s and %3$s %4$s.
uk: Ваш колір — %1$s %2$s і %3$s %4$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, and %5$s %6$s.
uk: Ваш колір — %1$s %2$s, %3$s %4$s і %5$s %6$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, and %7$s %8$s.
uk: Ваш колір — %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s і %7$s %8$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, and %9$s %10$s.
uk: Ваш колір — %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s і %9$s %10$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, %9$s %10$s, and %11$s %12$s.
uk: Ваш колір — %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, %9$s %10$s і %11$s %12$s.

note: Color mixer; e.g., "Your color is entirely grey."
en: entirely
uk: повністю

note: Add "Color Select" color:
en: Select a color from your drawing.
uk: Вибрати колір з вашого малюнка.

en: Pick a color. Hues go top to bottom. Saturation/intensity goes left (pale) to right (pure). Value (lightness/darkness): grey bar.
uk: Виберіть колір. Відтінок визначає напрямок вгору-вниз. Насиченість або інтенсивність — напрямок зліва (тьмяний) праворуч (яскравий). Значення (освітленість або затіненість) — сіра панель.

en: Click the primary colors (red, yellow, and blue), white (to tint), grey (to tone), and black (to shade), to mix together a new color.
uk: Клацніть на основних кольорах (червоному, жовтому та синьому), білому (для створення відтінку), сірому (для визначення тону) та чорному (для визначення затіненості), щоб змішати їх у новий колір.

en: Drawing program
uk: Програма для малювання

en: Color Shift
uk: Зсув кольору

en: Click and drag the mouse to change the colors in parts of your picture.
uk: Клацніть кнопкою миші і перетягніть вказівник, щоб змінити кольори частин вашого малюнка.

en: Click to change the colors in your entire picture.
uk: Клацніть, щоб змінити кольори на усьому малюнку.

en: Blind
uk: Штора

en: Click towards the edge of your picture to pull window blinds over it. Move perpendicularly to open or close the blinds.
uk: Клацніть поблизу краю вашого малюнка, щоб затягнути штори навколо нього. Пересувайте вказівник у перпендикулярному напрямку, щоб засунути або розсунути штори.

en: Blocks
uk: Мозаїка

en: Chalk
uk: Крейда

en: Drip
uk: Капання

en: Click and drag the mouse around to make the picture blocky.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити малюнок на мозаїку.

en: Click to make the entire picture blocky.
uk: Клацніть, щоб зробити блоковим весь малюнок.

en: Click and drag the mouse around to turn the picture into a chalk drawing.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити малюнок на малюнок крейдою.

en: Click to turn the entire picture into a chalk drawing.
uk: Натисніть кнопку миші, щоб перетворити увесь малюнок на малюнок крейдою.

en: Click and drag the mouse around to make the picture drip.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб змусити малюнок потекти.

en: Click to make the entire picture drip.
uk: Клацніть, щоб зробити вкритим краплями весь малюнок.

en: Bloom
uk: Флуоресценція

en: Click and drag to apply a glowing "bloom" effect to parts of your image.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб застосувати ефект флуоресценції до частин вашого малюнка.

en: Click to apply a glowing "bloom" effect to your entire image.
uk: Натисніть кнопку миші, щоб застосувати ефект флуоресценції до усього вашого малюнка.

en: Blur
uk: Розмити

en: Click and drag the mouse around to blur the image.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб розмити зображення.

en: Click to blur the entire image.
uk: Клацніть, щоб розмити малюнок.

note: Both are named "Bricks", at the moment:
en: Bricks
uk: Цегла

en: Click and drag to draw large bricks.
uk: Щоб намалювати великі цеглини, натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник.

en: Click and drag to draw small bricks.
uk: Щоб намалювати малі цеглини, натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник.

en: Calligraphy
uk: Каліграфія

en: Click and drag the mouse around to draw in calligraphy.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб малювати каліграфічним пензлем.

en: Cartoon
uk: Комікс

en: Click and drag the mouse around to turn the picture into a cartoon.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити малюнок на мультиплікаційний.

en: Click to turn the entire picture into a cartoon.
uk: Натисніть кнопку миші, щоб перетворити увесь малюнок на комікс.

en: Checkerboard
uk: Шахівниця

en: Click and drag to fill the canvas with a checkerboard pattern.
uk: Щоб заповнити полотно візерунком шахівниці, натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник.

en: Clone
uk: Клон

en: Click once to pick a spot to begin cloning. Click again and drag to clone that part of the picture.
uk: Клацніть один раз, щоб вибрати ділянку для клонування. Клацніть ще раз і перетягніть вказівник миші, щоб клонувати вибрану частину зображення.

en: 3D Glasses
uk: 3D-окуляри

en: Color Sep.
uk: Відокремлення кольорів

en: Double Vision
uk: Подвійне бачення

en: Click and drag to separate your picture's colors.
uk: Клацніть і перетягніть вказівник миші, щоб відокремити кольори вашого зображення.

en: Click and drag to simulate double vision.
uk: Клацніть і перетягніть, щоб імітувати бачення двома очима.

en: Click and drag left and right to separate your picture's red and cyan, to make anaglyphs you can view with 3D glasses!
uk: Клацніть і перетягніть вказівник миші, щоб відокремити червоний і блакитний кольори на вашому зображенні для створення анагліфів, які можна буде переглядати у 3D-окулярах!

en: Confetti
uk: Конфеті

en: Click to throw confetti!
uk: Клацніть, щоб порозкидувати конфеті!

en: Distortion
uk: Спотворення

en: Click and drag the mouse to cause distortion in your picture.
uk: Клацніть та протягніть мишку по малюнку, щоб викликати спотворення на ньому.

en: Emboss
uk: Рельєф

en: Click and drag the mouse to emboss the picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб зробити малюнок рельєфнішим.

en: Click to emboss the entire picture.
uk: Клацніть, щоб зробити зробити рельєфним весь малюнок.

en: Lighten
uk: Світліше

en: Darken
uk: Темніше

en: Desaturate
uk: Знебарвлення

en: Saturate
uk: Насиченість

en: Remove Color
uk: Вилучити колір

en: Keep Color
uk: Зберегти колір

en: Click and drag the mouse to lighten parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб зробити світлішими частини вашого малюнка.

en: Click to lighten your entire picture.
uk: Клацніть, щоб освітлити весь малюнок.

en: Click and drag the mouse to darken parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб зробити темнішими частини вашого малюнка.

en: Click to darken your entire picture.
uk: Клацніть, щоб зробити темнішим весь малюнок.

en: Click and drag the mouse to desaturate parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб знебарвити частини вашого малюнка.

en: Click to desaturate your entire picture.
uk: Клацніть, щоб знебарвити весь малюнок.

en: Click and drag the mouse to saturate parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб зробити насиченішими кольори частини вашого малюнка.

en: Click to saturate your entire picture.
uk: Клацніть, щоб зробити насиченішими кольори усього малюнка.

en: Click and drag the mouse to entirely desaturate parts of your picture that match the chosen color.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб повністю знебарвити частини вашого малюнка, які близькі до вибраного кольору.

en: Click to entirely desaturate the parts of your picture that match the chosen color.
uk: Натисніть кнопку миші, щоб повністю знебарвити частини вашого малюнка, які близькі до вибраного кольору.

en: Click and drag the mouse to entirely desaturate parts of your picture that don't match the chosen color.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб повністю знебарвити частини вашого малюнка, які не є близькими до вибраного кольору.

en: Click to entirely desaturate the parts of your picture that don't match the chosen color.
uk: Натисніть кнопку миші, щоб повністю знебарвити частини вашого малюнка, які не є близькими до вибраного кольору.

en: Fisheye
uk: Здуття

en: Click on part of your picture to create a fisheye effect.
uk: Клацніть на деякі місця малюнку, щоб там створити ефекти здуття.

en: Flower
uk: Квітка

en: Click and drag to draw a flower stalk. Let go to finish the flower.
uk: Клацніть та протягніть, щоб виростити стебло для квітки. Відпустіть кнопку, щоб завершити квітку.

en: Foam
uk: Піна

en: Click and drag the mouse to cover an area with foamy bubbles.
uk: Клацніть та поводіть мишкою, щоб покрити область бульками піни.

en: Fold
uk: Згин

en: Choose a background color and click to turn the corner of the page over.
uk: Виберіть фоновий колір та клацніть, щоб загнути куточок сторінки.

en: Fretwork
uk: Візерунок

en: Click and drag to draw repetitive patterns.
uk: Щоб намалювати повторювані візерунки, натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник.

en: Click to surround your picture with repetitive patterns.
uk: Клацніть кнопкою миші, щоб оточити ваш малюнок візерунком, що повторюється.

en: Glass Tile
uk: Вітраж

en: Click and drag the mouse to put glass tile over your picture.
uk: Клацніть та протягніть мишкою, щоб встановити вітраж над Вашим малюнком.

en: Click to cover your entire picture in glass tiles.
uk: Клацніть, щоб покрити малюнок скляною мозаїкою.

en: Googly Eyes
uk: Вирячені очі

en: Grass
uk: Трава

en: Click and drag to draw grass. Don’t forget the dirt!
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб намалювати траву. Не забувайте про ґрунт!

en: Halftone
uk: Півтон

en: Click and drag to turn your drawing into a newspaper.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити ваш малюнок на газету.

en: Click to turn your drawing into a newspaper.
uk: Натисніть кнопку миші, щоб перетворити ваш малюнок на газету.

en: Kaleido-4
uk: Калейдоскоп-4

en: Kaleido-6
uk: Калейдоскоп-6

en: Kaleido-8
uk: Калейдоскоп-8

en: Click and drag around your picture to look through it with a kaleidoscope!
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб поглянути на ваш малюнок крізь калейдоскоп.

en: Symmetric Left/Right
uk: Симетрично зліва праворуч

en: Symmetric Up/Down
uk: Симетрично згори вниз

en: Pattern
uk: Візерунок

en: Tiles
uk: Плитки

note: KAL_BOTH
en: Kaleidoscope
uk: Калейдоскоп

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the left and right of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб малювати двома пензлями симетрично ліворуч і праворуч на вашому малюнку.

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the top and bottom of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб малювати двома пензлями симетрично вгору і вниз на вашому малюнку.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern across the picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб намалювати візерунок на вашому малюнку.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern that is symmetric across the picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб намалювати симетричний візерунок на вашому малюнку.

note: KAL_BOTH
en: Click and drag the mouse to draw with symmetric brushes (a kaleidoscope).
uk: Клацніть та малюйте фігури 4-ма симетричними пензликами (калейдоскоп).

en: Light
uk: Ліхтар

en: Click and drag to draw a beam of light on your picture.
uk: Клацніть та поводіть пучком світла по Вашому малюнку.

en: Lightning
uk: Блискавка

en: Click, drag, and release to draw a lightning bolt between two points.
uk: Клацніть кнопкою миші, перетягніть вказівник і відпустіть його, щоб намалювати блискавку між двома точками.

en: Maze
uk: Лабіринт

en: Click and drag to paint a maze on your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб намалювати лабіринт на вашому малюнку.

en: Click to turn your entire picture into a maze.
uk: Клацніть, щоб перетворити весь малюнок на лабіринт.

en: Metal Paint
uk: Метал

en: Click and drag the mouse to paint with a metallic color.
uk: Клацніть та протягніть мишу, щоб фарбувати металевим кольором.

en: Mirror
uk: Дзеркало

en: Flip
uk: Переворот

en: Click to make a mirror image.
uk: Клацніть, щоб зробити дзеркальне відбиття малюнка.

en: Click to flip the picture upside-down.
uk: Клацніть на малюнку, щоб перевернути його догори ногами.

en: Mosaic
uk: Мозаїка

en: Click and drag the mouse to add a mosaic effect to parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб додати ефект мозаїчності на частину вашого малюнка.

en: Click to add a mosaic effect to your entire picture.
uk: Клацніть, щоб покрити мозаїкою весь малюнок.

en: Square Mosaic
uk: Квадратна мозаїка

en: Hexagon Mosaic
uk: Шестикутна мозаїка

en: Irregular Mosaic
uk: Неправильна мозаїка

en: Click and drag the mouse to add a square mosaic to parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб додати мозаїку з квадратиків на ваш малюнок.

en: Click to add a square mosaic to your entire picture.
uk: Клацніть, щоб перетворити увесь ваш малюнок на мозаїку з квадратиків.

en: Click and drag the mouse to add a hexagonal mosaic to parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб додати мозаїку з шестикутників на ваш малюнок.

en: Click to add a hexagonal mosaic to your entire picture.
uk: Клацніть, щоб перетворити увесь ваш малюнок на мозаїку з шестикутників.

en: Click and drag the mouse to add an irregular mosaic to parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб додати мозаїку з елементів неправильної форми на ваш малюнок.

en: Click to add an irregular mosaic to your entire picture.
uk: Клацніть, щоб перетворити увесь ваш малюнок на мозаїку з елементів неправильної форми.

en: Negative
uk: Негатив

en: Opposite
uk: Протилежні

en: Click and drag the mouse around to make your painting negative.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити ваш малюнок на негатив.

en: Click to turn your painting into its negative.
uk: Клацніть, щоб перетворити малюнок на його негатив.

en: Click and drag the mouse around to change colors to their opposites -- their complementary colors.
uk: Клацніть кнопкою миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити кольори на обернені — доповнювальні кольори.

en: Click to turn all colors in your painting into their opposites -- their complementary colors.
uk: Клацніть кнопкою миші, щоб перетворити усі кольори на вашому малюнку на обернені — доповнювальні кольори.

en: Noise
uk: Шум

en: Click and drag the mouse to add noise to parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб додати шум на частину вашого малюнка.

en: Click to add noise to your entire picture.
uk: Клацніть і шум додасться на весь малюнок.

en: Perspective
uk: Перспектива

en: Panels
uk: Панелі

en: Tile Zoom
uk: Плиткове масштабування

en: Zoom
uk: Масштаб

en: Rush
uk: Стягування

en: Click on the corners and drag where you want to stretch the picture.
uk: Натисніть кнопку миші у куті і перетягніть вказівник, щоб розтягнути малюнок у відповідному напрямку.

en: Click to turn your picture into 2-by-2 panels.
uk: Натисніть кнопку миші, щоб перетворити весь малюнок на панелі 2х2.

en: Click and drag up to zoom in the picture. Drag down to zoom out and tile the picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник вгору, щоб збільшити ваш малюнок. Перетягніть вниз, щоб його зменшити.

en: Click and drag up to zoom in or drag down to zoom out the picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник вгору, щоб збільшити ваш малюнок, або вниз, щоб його зменшити.

en: Click and drag up to rush in or drag down to rush out the picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник вгору для створення сходження або вниз для створення розходження на вашому малюнку.

en: Pixels
uk: Пікселі

en: Click and drag to draw large pixels.
uk: Щоб малювати великими пікселями, натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник.

en: Puzzle
uk: Складанка

en: Click the part of your picture where would you like a puzzle.
uk: Клацніть та тягніть, щоб зсунути ваш малюнок відносно полотнини.

en: Click to make a puzzle in fullscreen mode.
uk: Клацніть, щоб перетворити малюнок на складанку у повноекранному режимі.

en: Rails
uk: Рейки

en: Click and drag to draw train track rails on your picture.
uk: Натисніть та тягніть мишку — за нею прокладатимуться залізничні рейки.

en: Rainbow
uk: Веселка

en: Smooth Rainbow
uk: Плавна веселка

en: You can draw in rainbow colors!
uk: Ви можете малювати барвами веселки!

en: Rain
uk: Дощ

en: Click to place a rain drop onto your picture.
uk: Поклацайте на малюнку, щоб помістити на нього краплі дощу.

en: Click to cover your picture with rain drops.
uk: Клацніть, щоб покрити весь малюнок дощовими краплями.

en: Real Rainbow
uk: Справжня веселка

en: ROYGBIV Rainbow
uk: Веселка

en: Click where you want your rainbow to start, drag to where you want it to end, and then let go to draw a rainbow.
uk: Клацніть там де має початися Ваша веселка, тягніть мишку туди, де має бути її кінець — тоді відпускайте і з’явиться веселка.

en: Reflection
uk: Відбиття

en: Click and drag the mouse around to add a reflection to your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб додати відбиття на ваш малюнок.

en: Ripples
uk: Брижі

en: Click to make ripples appear over your picture.
uk: Клацніть, щоб утворити брижі поверх вашого малюнка.

en: Rosette
uk: Трояндочка

en: Picasso
uk: Пікассо

en: Click and start drawing your rosette.
uk: Натисніть і почнете малювати трояндочку.

en: You can draw just like Picasso!
uk: Еге-ге, можна тепер малювати як Пікасо!

en: Edges
uk: Краї

en: Sharpen
uk: Чіткість

en: Silhouette
uk: Силует

en: Click and drag the mouse to trace edges in parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб програма визначила краї частини вашого малюнка.

en: Click to trace edges in your entire picture.
uk: Клацніть, щоб підсилити краї по всьому малюнку.

en: Click and drag the mouse to sharpen parts of your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб зробити різкішими кольори частини вашого малюнка.

en: Click to sharpen the entire picture.
uk: Клацніть, щоб зробити різкішим весь малюнок.

en: Click and drag the mouse to create a black and white silhouette.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб створити чорно-білий силует.

en: Click to create a black and white silhouette of your entire picture.
uk: Клацніть, щоб створити чорно-білий силует на весь малюнок.

en: Shift
uk: Зсув

en: Click and drag to shift your picture around on the canvas.
uk: Клацніть та тягніть, щоб зсунути Ваш малюнок відносно полотнини.

en: Smudge
uk: Мазанина

note: if (which == 1)
en: Wet Paint
uk: Вологе малювання

en: Click and drag the mouse around to smudge the picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб розмазати малюнок.

note: if (which == 1)
en: Click and drag the mouse around to draw with wet, smudgy paint.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб малювати вологою, розмитою фарбою.

en: Snow Ball
uk: Сніжок

en: Snow Flake
uk: Сніжинка

en: Click to add snow balls to your picture.
uk: Клацайте, щоб додавати сніжки на малюнок.

en: Click to add snow flakes to your picture.
uk: Клацайте, щоб накидати сніжинок на малюнок.

en: Stretch
uk: Розтягнути

en: Click and drag to stretch part of your picture vertically or horizontally.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб розтягнути ваш малюнок вертикально або горизонтально.

en: String edges
uk: Межі рядка

en: String corner
uk: Кут рядка

en: String 'V'
uk: Рядок „V“

en: Click and drag to draw string art. Drag top-bottom to draw less or more lines, left or right to make a bigger hole.
uk: Щоб намалювати візерунок з ниток, натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник. Перетягніть вказівник вгору-вниз, щоб збільшити або зменшити кількість ниток, або ліворуч-праворуч, щоб збільшити отвір.

en: Click and drag to draw arrows made of string art.
uk: Щоб намалювати стрілку з ниток, натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник.

en: Draw string art arrows with free angles.
uk: Малювання стрілок з ниток під довільними кутами.

en: Circles
uk: Кола

en: Rays
uk: Промені

en: Fur
uk: фур

en: Click and drag to transform parts of your picture to circular brushstrokes.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити частини вашого малюнка на кругові мазки пензлем.

en: Click to turn your entire picture into circular brushstrokes.
uk: Клацніть, щоб перетворити весь малюнок на кругові мазки пензлем.

en: Click and drag to transform parts of your picture to brushstroke rays.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити частини вашого малюнка на променеві мазки пензлем.

en: Click to turn your entire picture into brushstroke rays.
uk: Клацніть, щоб перетворити весь малюнок на променеві мазки пензлем.

en: Click and drag to add fur to your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб додати шерстяний візерунок на ваш малюнок.

en: Tint
uk: Барва

en: Color & White
uk: Кольоровий та білий

en: Click and drag the mouse around to change the color of parts of your picture.
uk: Клацніть кнопкою миші і перетягніть вказівник, щоб змінити колір частин вашого малюнка.

en: Click to change the color of your entire picture.
uk: Клацніть, щоб змінити колір всього малюнка.

en: Click and drag the mouse around to turn parts of your picture into white and a color you choose.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб перетворити частини вашого малюнка на чорно-білі.

en: Click to turn your entire picture into white and a color you choose.
uk: Клацніть, щоб залишити на малюнку білий та вибраний вами колір.

en: Toothpaste
uk: Зубна паста

en: Click and drag to squirt toothpaste onto your picture.
uk: Добре натисніть та тягніть мишу, щоб вичавлювати зубну пасту на малюнок.

en: Tornado
uk: Вихор

en: Click and drag to draw a tornado funnel on your picture.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб намалювати вихор на вашому малюнку.

en: TV
uk: ТБ

en: Click and drag to make parts of your picture look like they are on television.
uk: Натисніть кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб ваш малюнок виглядав як зображення у телевізорі.

en: Click to make your picture look like it's on television.
uk: Клацніть, щоб Ваш малюнок виглядав як телевізійний.

en: Waves
uk: Хвильки

en: Wavelets
uk: Хвилюшки

en: Click to make the picture horizontally wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
uk: Натисніть, щоб малювати горизонтальні хвильки. Рухайте вгору, щоб зробити хвилі коротшими, донизу — вищими, ліворуч — для низьких хвиль, праворуч — для довгих.

en: Click to make the picture vertically wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
uk: Натисніть, щоб намалювати вертикальні хвильки. Рухайте вгору, щоб зробити хвилі коротшими, донизу — вищими, ліворуч — для низьких хвиль, праворуч — для довгих.

en: Xor Colors
uk: XOR для кольорів
