tuxpaint 0.9.28 - en to sk translation catalogue (429 entries)

note: Response to Black (0, 0, 0) color selected
en: Black!
sk: Čierna!

note: Response to Dark grey (128, 128, 128) color selected
en: Dark grey! Some people spell it “dark gray”.
sk: Tmavosivá! Niektorí ju volajú aj „tmavošedá”.

note: Response to Light grey (192, 192, 192) color selected
en: Light grey! Some people spell it “light gray”.
sk: Svetlosivá! Niektorí ju volajú aj „svetlošedá”.

note: Response to White (255, 255, 255) color selected
en: White!
sk: Biela!

note: Response to Red (255, 0, 0) color selected
en: Red!
sk: Červená!

note: Response to Orange (255, 128, 0) color selected
en: Orange!
sk: Oranžová!

note: Response to Yellow (255, 255, 0) color selected
en: Yellow!
sk: Žltá!

note: Response to Light green (160, 228, 128) color selected
en: Light green!
sk: Svetlozelená!

note: Response to Dark green (33, 148, 70) color selected
en: Dark green!
sk: Tmavozelená!

note: Response to "Sky" blue (138, 168, 205) color selected
en: Sky blue!
sk: Blankytná modrá!

note: Response to Blue (50, 100, 255) color selected
en: Blue!
sk: Modrá!

note: Response to Lavender (186, 157, 255) color selected
en: Lavender!
sk: Tmavofialová!

note: Response to Purple (128, 0, 128) color selected
en: Purple!
sk: Fialová!

note: Response to Pink (255, 165, 211) color selected
en: Pink!
sk: Ružová!

note: Response to Brown (128, 80, 0) color selected
en: Brown!
sk: Hnedá!

note: Response to Tan (226, 189, 166) color selected
en: Tan!
sk: Žltohnedá!

note: Response to Beige (247, 228, 219) color selected
en: Beige!
sk: Béžová!

en: Click to fill an area with a solid color.
sk: Klikni na oblasť a vyplň ho plnou farbou.

en: Click and drag to fill an area by hand, using a brush.
sk: Klikni a ťahaj na ručné vyplnenie oblasti pomocou štetca.

en: Click and drag to fill an area with a linear gradient (from the chosen color to transparent).
sk: Klikni a ťahaj na vyplnenie oblasti lineárnym prechodom (od vybranej farby po priesvitnosť).

en: Click to fill an area with a radial gradient (from the chosen color to transparent).
sk: Klikni na vyplnenie oblasti lúčovitým prechodom (od vybranej farby po priesvitnosť).

en: Click to fill an area with a shaped gradient (from the chosen color to transparent).
sk: Klikni na vyplnenie oblasti tvarovaným prechodom (od vybranej farby po priesvitnosť).

en: Solid
sk: Plná

en: Brush
sk: Štetec

en: Linear
sk: Lineárna

en: Radial
sk: Lúčovitá

en: Shaped
sk: Tvarovaná

note: Eraser tool
en: Eraser
sk: Guma

note: Congratulations #1
en: Great!
sk: Fantastické!

note: Congratulations #2
en: Cool!
sk: Super!

note: Congratulations #3
en: Keep it up!
sk: Len tak ďalej!

note: Congratulations #4
en: Good job!
sk: Dobrá práca!

note: Input Method: English mode
en: English
sk: Anglicky

note: Input Method: Thai mode
en: Thai
sk: Thajsky

note: Input Method: Traditional Chinese mode
en: ZH_TW
sk: Tradičnou čínštinou

note: Add menu items
en: About Tux Paint
sk: O programe Tux Paint

en: Hide Tux Paint
sk: Skryť Tux Paint

en: Hide Others
sk: Skryť ostatné

en: Show All
sk: Zobraziť všetko

en: Quit Tux Paint
sk: Ukončiť Tux Paint

note: Put menu into the menubar
en: Window
sk: Okno

note: "Minimize" item
en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Tux Paint
sk: Kreslenie s Tuxom

en: A drawing program for children
sk: Program na kreslenie pre deti

en: Tux Paint is a free, award-winning drawing program for children ages 3 to 12. Tux Paint is used in schools around the world as a computer literacy drawing activity. It combines an easy-to-use interface, fun sound effects, and an encouraging cartoon mascot who guides children as they use the program.
sk: Tux Paint je bezplatný, oceňovaný program na kreslenie pre deti vo veku od 3 do 12 rokov. Tux Paint sa používa v školách po celom svete ako nástroj pre získavanie zručností pre kreslenie na počítači. Kombinuje ľahko použiteľné rozhranie, zábavné zvukové efekty a povzbudzujúceho kresleného maskota, ktorý vedie deti pri používaní programu.

en: Kids are presented with a blank canvas and a variety of drawing tools to help them be creative.
sk: Deti majú k dispozícii prázdne plátno a rôzne kresliace nástroje, aby mohli dať voľný priebeh svojej kreativite.

en: Tux Paint comes with numerous pre-drawn coloring-book style images
sk: Tux Paint sa dodáva s množstvom predkreslených obrázkov v štýle omaľovánky

en: The Paint Brush tool lets you draw freehand, using various brushes and colors
sk: Nástroj Maľba štetcom umožňuje kresliť ľubovoľné tvary pomocou rôznych štetcov a farieb

en: The Stamp tool is like a set of rubber stamps or stickers
sk: Nástroj Pečiatka je ako sada gumových pečiatok alebo nálepiek

en: Fifteen new magic tools have been added: Maze, Googly Eyes, Fur, Circles, Rays, 3D Glasses, Color Sep., Saturate, Desaturate, Remove Color, Keep Color, Kaleido-4, Kaleido-6, Kaleido-8, and Bloom.
sk: Bolo pridaných pätnásť nových magických nástrojov: bludisko, vyvalené oči, kožušina, kruhy, lúče, 3D okuliare, farebná sépia, pridanie/zrušenie sýtosti, odstránenie farby, zachovanie farby, Kaleido-4, Kaleido-6, Kaleido-8 a kvitnutie.

en: Stamps may be rotated before being applied to the canvas.
sk: Razítka môžeš pred ich odtlačením na plátno otočiť.

en: Shapes tool, in drag-from-corner mode, has been improved.
sk: Nástroj pre tvary bol v režime ťahania z rohov vylepšený.

en: Fill tool now offers a shaped gradient (bevel) mode.
sk: Nástroj Výplne teraz ponúka režim tvarovateľného prechodu (sklon).

en: The rainbow palette (HSV color picker) can now load the built-in color, or the colors from the pipette tool or color mixer.
sk: Dúhová paleta (výber farieb HSV) teraz môže načítať vstavanú farbu alebo farby z nástroja pipeta alebo miešača farieb.

en: Starter and Template images can specify how they should stretch, to avoid smearing when the canvas aspect ratio differs from that of the image.
sk: Úvodné obrázky a šablónu môžu špecifikovať, ako sa majú natiahnuť, aby sa zabránilo rozmazaniu, keď sa pomer strán plátna líši od pomeru strán obrázka.

en: The "buttonsize" configuration option now offers an "auto" setting.
sk: Voľba konfigurácie „buttonsize“ teraz ponúka nastavenie „auto“.

en: A quick start guide has been added.
sk: Bola pridaná príručka pre rýchly štart.

en: Tux Paint's Color palette includes a new Color Mixer option, which allows users to combine different proportions of primary colors (red, yellow, and blue) and shades (white, grey, and black) to create new colors, similar to mixing paints.
sk: Paleta farieb Tux Paint obsahuje novú voľbu Mixér farieb, ktorá umožňuje používateľom kombinovať rôzne pomery základných farieb (červenej, žltej a modrej) a odtieňov (biela, sivá a čierna) na vytvorenie nových farieb, podobne ako pri miešaní farieb.

en: The Color Picker option, which previously offered a static palette of around sixty-five thousand color choices, now supports separate hue, saturation, and value settings, allowing users to choose from over sixteen million colors.
sk: Nástroj pre výber farby, ktorý predtým ponúkal statickú paletu s približne šesťdesiatpäťtisíc farbami, teraz podporuje samostatné nastavenie odtieňa, sýtosti, a nastavenie hodnoty jasu, čo používateľom umožňuje vybrať si z viac ako šestnástich miliónov farieb.

en: Also, a keyboard shortcut is now available for quick access to the Color Selector — the "pipette" tool used for picking colors from the current drawing.
sk: K dispozícii je tiež klávesová skratka na rýchly prístup k funkcii Výber farby - nástroj „pipeta“, ktorý sa používa na výber farieb z aktuálneho výkresu.

en: The Paint and Lines tools now provide a way to adjust the spacing of brushes, allowing dotted lines or smearing effects to be made. Many brushes have been given better default spacing values, as well.
sk: Nástroje Farba a Čiary teraz umožňujú upraviť rozstupy medzi štetcami, čo umožňuje vytvárať bodkované čiary alebo efekty rozmazania. Mnohé štetce dostali aj lepšie predvolené hodnoty rozstupov.

en: Two new variations of the Zoom Magic Tool, Tile Zoom and Rush, have been added. When shrinking a drawing with Tile Zoom, it replicates the drawing across the canvas in tiles, rather than filling the canvas with a solid background color. The Rush tool blurs the results.
sk: Boli pridané dva nové varianty nástroja Čarovná lupa, Dlaždicová lupa a Zhon.Pri zmenšovaní výkresu pomocou funkcie Dlaždicová lupa, nástroj opakuje kresbu po celom plátne vo forme dlaždičiek, namiesto toho, aby plátno vyplnil celistvou farbou pozadia. Nástroj Zhon výsledok rozostrí.

en: Tux Paint's Shapes tool now offers hexagon (6-sided) and heptagon (7-sided) polygons. For shapes which can be stretched (rectangle, oval, etc.), the aspect ratio of the shape is displayed at the bottom while you make your adjustments. Instructional information shown while using some other tools has also been expanded.
sk: Nástroj Tux Paint pre tvary teraz ponúka šesťuholník a sedemuholník.Pri tvaroch, ktoré sa dajú roztiahnuť (obdĺžnik, ovál atď.), sa počas úprav v spodnej časti zobrazuje pomer ich strán tvaru.Tiež boli doplnené informácie zobrazované pri použití niektorých ďalších nástrojov.

en: Keyboard shortcuts, such as [Control]+[S] to save a drawing, are now accessed with the more traditional [⌘ Command] key when using Tux Paint on macOS. Sizing of Tux Paint's built-in on-screen keyboard has been improved. The look and feel of the user documentation has been improved.
sk: Pri používaní aplikácie Tux Paint v systéme macOS sú klávesové skratky, napríklad [Control]+[S] na uloženie výkresu,prístupné pomocou bežnejšej klávesy [⌘ Command]. Veľkosť vstavanej klávesnice Tux Paint na obrazovke bola vylepšená. Vylepšili sme tiež vzhľad používateľskej dokumentácie.

en: Tux Paint's Paint and Line tools now support brushes that rotate based on the angle of the stroke. This new rotation feature, as well as the older directional and animated brush features, are now visually indicated by the brush shape selector. Additionally, the Fill tool now offers a freehand painting mode for interactively coloring within a confined area.
sk: Nástroje Ceruzka a Čiary aplikácie Tux Paint teraz podporujú štetce, ktoré sa otáčajú podľa uhla ťahu. Táto nová funkcia otáčania, ako aj staršie smerové a animované vlastnosti štetca, sú teraz vizuálne označené pri výbere tvaru štetca. Okrem toho nástroj Výplň teraz ponúka voľný režim maľovania na interaktívne vyfarbovanie v rámci ohraničenej oblasti.

en: Six new Magic tools have been added to Tux Paint. Panels shrinks and duplicates the drawing into a 2-by-2 grid, which is useful for making four-panel comics. Opposite produces complementary colors. Lightning interactively draws a lightning bolt. Reflection creates a lake-like reflection on the drawing. Stretch stretches and squashes the picture like a fun-house mirror. Lastly, Smooth Rainbow provides a more gradual variation of Tux Paint's classic Rainbow tool.
sk: Do aplikácie Tux Paint bolo pridaných šesť nových nástrojov typu Čary. Panely zmenšujú a kopírujú výkres do mriežky 2 krát 2, čo je užitočné pri vytváraní komiksov o štyroch políčkach. Protiklad vytvára doplnkové farby. Blesk interaktívne kreslí blesky. Odraz vytvára efekt odrazu na hladine jazera. Roztiahnutie rozťahuje a stláča obrázok ako zrkadlo v panoptiku. Napokon funkcia Hladká dúha poskytuje postupnejšiu alternatívu klasického nástroja Dúha.

en: A number of existing Magic tools have been updated, as well. Improvements were made to Halftone, which simulates photographs on newsprint; Cartoon, which makes an image look like a cartoon drawing; and TV, which simulates a television screen. Additionally, Cartoon and Halftone, along with Blocks, Chalk, and Emboss, now offer the ability to alter the entire image at once!
sk: Aktualizovaných bolo aj niekoľko existujúcich nástrojov typu Čary. Vylepšenia sa týkajú nástroja Polotón, ktorý napodobňuje fotografie na novinovom papieri, Komiksu, ktorý vytvára obrázok podobný kreslenému seriálu a TV, ktorý simuluje obrazovku televízora. Okrem toho Komiks a Polotón spolu s Kockami, Kriedou a Rytinou, teraz ponúkajú možnosť zmeniť celý obrázok naraz!

en: Finally, Magic tools are now grouped into collections of similar effects — painting, distorts, color filters, picture warps, pattern painting, artistic, and picture decorations — making it easier to find the tool you need.
sk: Nástroje typu Čary sú teraz zoskupené do skupín príbuzných efektov - maľovanie, skreslenie, farebné filtre, deformácie obrazu, maľovanie vzorov, umelecké a dekorácie obrázkov - to uľahčuje nájdenie nástroja, ktorý potrebujete.

en: Tux Paint's Fill tool now offers options to fill an area with color gradients. The "Radial" fill creates a circular gradient centered around the mouse click, while the "Linear" fill allows the interactive creation of gradients at different angles and sizes.
sk: Nástroj Výplň v aplikácii Tux Paint teraz ponúka možnosť vypĺňania oblastí farebnými prechodmi. "Lúčovitá" výplň vytvorí kruhový prechod so stredom okolo miesta kliknutia, zatiaľ čo "Lineárna" výplň umožňuje interaktívne vytváranie prechodov s rôznymi uhlami a veľkosťami.

en: New Magic tools have been added to Tux Paint: "Pixels" makes it easier to create retro-gaming style pixel art, "Checkerboard" fills the entire canvas with a check pattern, and "Clone" allows duplicating parts of the picture via brush strokes.
sk: Do aplikácie Tux Paint boli pridané nové nástroje typu Čary: "Pixely" uľahčuje vytváranie pixelového umenia v štýle retro hier, "Šachovnica" vyplní celé plátno vzorom šachovnice a "Klon" umožňuje duplikovať časti obrazu pomocou ťahov štetcom.

en: Tux Paint's user documentation has been overhauled, making localization easier. Parties interested in helping with localization are encouraged to contact the Tux Paint team.
sk: Používateľská dokumentácia programu Tux Paint bola prepracovaná, čím sa zjednodušila jej lokalizácia. Záujemcom o pomoc s lokalizáciou sa odporúča kontaktovať tím Tux Paint.

en: Finally, a new pair of accessibility options have been added. The entire user interface can now be enlarged benefiting users with impaired vision, and making the program more suitable to very high density displays. This feature, along with a new option to re-organize the color palette, can also be helpful to users of coarse input devices, such as eye-gaze tracking systems.
sk: A nakoniec pribudlo niekoľko volieb pre lepšiu dostupnosť. Celé používateľské rozhranie je teraz možné zväčšiť, čo je výhodné pre používateľov s poruchami zraku. Program je tak vhodnejší pre displeje s vysokou hustotou zobrazenia. Táto funkcia, spolu s pridanou možnosťou zmeny usporiadania palety farieb, môže tiež pomôcť používateľom nepresných vstupných zariadení, akými sú napríklad systémy sledovania pohybu očí.

en: A major improvement has been made to the Shapes tool, which now provides options to choose whether shapes are drawn from the center or a corner, making it easier to use in any situation.
sk: Významne bol vylepšený nástroj Tvary, ktorý teraz poskytuje možnosti výberu, či sa tvary budú kresliť od stredu alebo z rohu, čo uľahčuje jeho používanie v ľubovoľnej situácii.

en: The on-screen keyboard, an accessibility feature optionally available when using the Text and Label tools, now appears larger on bigger displays; helpful for users of coarser input devices, such as eye-tracking systems.
sk: Klávesnica na obrazovke, voliteľná funkcia pre lešiu dostupnosť, ktorá je k dispozícii pri používaní nástrojov Text a Štítok, sa teraz na väčších displejoch zobrazuje väčšia. To môže pomôct používateľom nepresných vstupných zariadení, akými sú napríklad systémy na sledovanie očí.

en: The Eraser tool adds new, smaller eraser sizes, and applies smoother, contiguous strokes when the pointer is moved quickly.
sk: Nástroj Guma pridáva nové, menšie veľkosti gumy a používa hladšie, súvislé ťahy pri rýchlom pohybe kurzora.

en: Finally, this newest version adds options to export individual drawings and GIF animations, making it easy to share pictures, cartoons, and slideshows with others.
sk: A napokon najnovšia verzia pridáva možnosti exportu jednotlivých výkresov a GIF animácií, čo uľahčuje zdieľanie obrázkov, komiksov a prezentácií s ostatnými.

en: The latest version has promoted the "Fill" tool, previously found under the "Magic" section of Tux Paint, to the main toolbar, where it's easier to find. It also includes some performance improvements during start-up and when bringing up the "New" drawing dialog. The solid background colors can also be placed at the end of that dialog, allowing emphasis of template images.
sk: V najnovšej verzii bol nástroj "Výplň" presunutý z časti "Čary"na hlavný panel nástrojov programu Tux Paint, kde ho nájdete rýchlejšie. Obsahuje aj niektoré vylepšenia výkonu počas spúšťania a pri vyvolaní dialógového okna kreslenia "Nový". Jednoliate farby pozadia môžete umiestniť aj na koniec tohto dialógového okna, čo umožňuje zvýraznenie šablóny obrázkov.

en: Tux Paint also now makes it possible to disable stereo sound, which can benefit users with a hearing impairment, or in situations where only one speaker is available.
sk: Tux Paint teraz tiež umožňuje vypnúť stereofónny zvuk, čo môžu využiť používatelia s poruchou sluchu alebo to môže byť výhodné v situáciách, keď je k dispozícii iba jeden reproduktor.

en: New in this version are a "color picker", which allows any color within a drawing to be chosen using the pointer, and a set of three-, four-, and five-pointed star shapes.
sk: Novinkou v tejto verzii je "Nástroj pre výber farby", ktorý umožňuje vybrať ľubovoľnú farbu v rámci výkresu pomocou kurzora a sady tvarov v tvare troj-, štvor- a päťcípej hviezdy.

en: The latest version also incorporates a number of new translations, bringing the number of supported languages up to nearly 130: Bengali, Bodo, Dogri, Kabyle, Urdu, and Devanagari and Perso-Arabic variations of Kashmiri and Sindhi. Thirty other translations have been updated, as well.
sk: Najnovšia verzia obsahuje aj niekoľko nových prekladov, ktoré zvyšujú počet podporovaných jazykov na takmer 130: bengálčina, bódčina, dogri, kabílčina, urdčina, dévanágarí a persko-arabské varianty kašmírčiny a sindhi. Aktualizovaných bolo aj tridsať ďalších prekladov.

note: Square shape tool (4 equally-lengthed sides at right angles)
en: Square
sk: Štvorec

note: Rectangle shape tool (4 sides at right angles)
en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

note: Circle shape tool (X radius and Y radius are the same)
en: Circle
sk: Kruh

note: Ellipse shape tool (X radius and Y radius may differ)
en: Ellipse
sk: Elipsa

note: Triangle shape tool (3 sides)
en: Triangle
sk: Trojuholník

note: Pentagon shape tool (5 sides)
en: Pentagon
sk: 5-uhol

note: Hexagon shape tool (6 sides)
en: Hexagon
sk: 6-uhol

note: Heptagon (aka septagon) shape tool (7 sides)
en: Heptagon
sk: 7-uhol

note: Octagon shape tool (8 sides)
en: Octagon
sk: 8-uhol

note: Rhombus shape tool (4 sides, not at right angles)
en: Rhombus
sk: Kosoštvorec

note: Triangle star (3 points star) Rhombus star (4 points star) Pentagon star (5 points star)
en: Star
sk: Hviezda

note: Description of a square
en: A square is a rectangle with four equal sides.
sk: Štvorec je vlastne obdĺžnik, ktorý má všetky štyri strany rovnaké.

note: Description of a rectangle
en: A rectangle has four sides and four right angles.
sk: Obdĺžnik má štyri strany a štyri pravé uhly.

note: Description of a circle
en: A circle is a curve where all points have the same distance from the center.
sk: Kružnica je krivka, ktorej všetky body majú rovnakú vzdialenosť od stredu.

note: Description of an ellipse
en: An ellipse is a stretched circle.
sk: Elipsa je sploštený kruh.

note: Description of a triangle
en: A triangle has three sides.
sk: Trojuholník má tri strany.

note: Description of a pentagon
en: A pentagon has five sides.
sk: Päťuholník má päť strán.

note: Description of a hexagon
en: A hexagon has six sides.
sk: Šesťuholník má šesť strán.

note: Description of a heptagon
en: A heptagon has seven sides.
sk: Sedemuholník má sedem strán.

note: Description of an octagon
en: An octagon has eight equal sides.
sk: Pravidelný osemuholník má 8 rovnako dlhých strán.

note: Description of a rhombus
en: A rhombus has four equal sides, and opposite sides are parallel.
sk: Kosoštvorec má 4 rovnaké strany, protiľahlé strany sú rovnobežné.

note: Description of triangle star (3 points star)
en: A star with 3 points.
sk: Trojcípa hviezda.

note: Description of rhombus star (4 points star)
en: A star with 4 points.
sk: Štvorcípa hviezda.

note: Description of pentagon star (5 points star)
en: A star with 5 points.
sk: Päťcípa hviezda.

en: Pick a shape. Click to start drawing, drag, and let go when it is the size and shape you want. Move around to rotate it, and click again to draw it.
sk: Vyber si geometrický útvar. Klikni na miesto, kde chceš začať kresliť, ťahaj myš a pusti ju vtedy, keď má požadovaný tvar a veľkosť. Pohybom myši tvar môžeš otáčať a ďalším kliknutím ho nakreslíš.

en: Pick a shape. Click to start drawing, drag, and let go when it is the size and shape you want.
sk: Vyber si geometrický útvar. Klikni na miesto, kde chceš začať kresliť, ťahaj myš a pusti ju vtedy, keď má požadovaný tvar a veľkosť.

en: Draw shapes from the center.
sk: Kresli tvary od stredu.

en: Draw shapes from a corner.
sk: Kresli tvary z rohu.

note: Title of tool selector (buttons down the left)
en: Tools
sk: Nástroje

note: Title of color palette (buttons across the bottom)
en: Colors
sk: Farby

note: Title of brush selector (buttons down the right for paint and line tools)
en: Brushes
sk: Štetce

note: Title of eraser selector (buttons down the right for eraser tool)
en: Erasers
sk: Gumy

note: Title of stamp selector (buttons down the right for stamps tool)
en: Stamps
sk: Pečiatky

note: Title of shape selector (buttons down the right for shapes tool) Shape creation tool (square, circle, etc.)
en: Shapes
sk: Tvary

note: Title of font selector (buttons down the right for text and label tools)
en: Letters
sk: Text

note: Title of magic tool selector (buttons down the right for magic (effect plugin) tool) "Magic" effects tools (blur, flip image, etc.)
en: Magic
sk: Čary

note: Title of fill selector (buttons down the right for fill tool)
en: Fills
sk: Výplne

note: Freehand painting tool
en: Paint
sk: Ceruzka

note: Stamp tool (aka Rubber Stamps)
en: Stamp
sk: Pečiatka

note: Line drawing tool
en: Lines
sk: Čiary

note: Label tool
en: Label
sk: Menovka

note: Fill tool
en: Fill
sk: Výplň

note: Undo last action
en: Undo
sk: Späť

note: Redo undone action
en: Redo
sk: Znova

note: Start a new picture
en: New
sk: Nový

note: Open a saved picture Buttons for the file open dialog Open dialog: 'Open' button, to load the selected picture
en: Open
sk: Otvoriť

note: Save the current picture
en: Save
sk: Uložiť

note: Print the current picture
en: Print
sk: Tlač

note: Quit/exit Tux Paint application
en: Quit
sk: Koniec

note: Paint tool instructions
en: Pick a color and a brush shape to draw with.
sk: Vyber si farbu a tvar štetca, ktorým chceš maľovať.

note: Stamp tool instructions
en: Pick a picture to stamp around your drawing.
sk: Vyber si obrázok, ktorým chceš opečiatkovať svoj výkres.

note: Line tool instructions
en: Click to start drawing a line. Let go to complete it.
sk: Ak chceš nakresliť čiaru, klikni myšou a ťahaj, kým čiara nie je dosť dlhá.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text.
sk: Vyber si druh písma. Klikni na výkres a môžeš začať písať. Na dokončenie textu stlač [Enter] alebo [Tabulátor].

note: Magic tool instruction
en: Pick a magical effect to use on your drawing!
sk: Vyber si čarovný efekt, ktorý chceš použiť!

note: Response to 'undo' action
en: Undo!
sk: Naspäť!

note: Response to 'redo' action
en: Redo!
sk: Znova!

note: Eraser tool
en: Eraser!
sk: Guma!

note: Response to 'start a new image' action
en: Pick a color or picture with which to start a new drawing.
sk: Vyber si farbu alebo obrázok, s ktorým chceš začať nový výkres.

note: Response to 'open' action (while file dialog is being constructed)
en: Open…
sk: Otvoriť…

note: Response to 'save' action
en: Your image has been saved!
sk: Tvoj obrázok bol uložený!

note: Response to 'print' action (while printing, or print dialog is being used)
en: Printing…
sk: Tlačí sa…

note: Response to 'quit' (exit) action
en: Bye bye!
sk: Maj sa!

note: Instruction while using Line tool (after click, before release)
en: Let go of the button to complete the line.
sk: Pusti tlačidlo a čiara sa dokončí.

en: Let go of the button to complete the line. (Your line’s angle is %.0f degrees.)
sk: Pusti tlačidlo a čiara bude dokončená. (Uhol čiary je %.0f stupňov.)

note: Instruction while using Shape tool (after first click, before release)
en: Hold the button to stretch the shape.
sk: Podržaním a ťahaním myši geometrický útvar roztiahneš.

en: Hold the button to stretch the shape. (It has an aspect ratio of "%.2g:1".)
sk: Podržaním a ťahaním myši geometrický útvar roztiahneš. (Jeho pomer strán je „%.2g:1“.)

note: Instruction while finishing Shape tool (after release, during rotation step before second click)
en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it.
sk: Pohybuj myšou a geometrický útvar sa bude otáčať. Klikni a vykreslí sa.

en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it. (It is rotated %d degrees.)
sk: Pohybuj myšou a geometrický útvar sa bude otáčať. Klikni a vykreslí sa. (Je otočený o %d stupňov.)

note: Notification that 'New' action was aborted (current image would have been lost)
en: OK then… Let’s keep drawing this one!
sk: Dobre, pokračujme v kreslení!

note: Instructions to show when the Label tool's selector mode is activated
en: Clicking an existing label (or press [Tab] to cycle through them and [Enter] to choose). Then, you can move it, edit it, and change its text style.
sk: Klikni na existujúci štítok (alebo medzi nimi tlačidlom [Tab] prechádzaj a výber potvrď klávesom [Enter]). Potom ho môžeš presunúť, upraviť a zmeniť štýl textu.

note: Instructions to show when a Label has been chosen with the selector
en: Click in your picture if you wish to reposition this label, type to change the text, and use the options to change its text style. Press [Enter] or [Tab] when you're finished.
sk: Ak chcete zmeniť umiestnenie tohto štítku, kliknite na obrázok, zadajte  text a použite možnosti na zmenu štýlu textu. Stlačte [Enter] alebo  [Tab], keď chcete skončiť.

note: Instructions to show when the Label tool's apply mode is activated
en: Clicking an existing label (or press [Tab] to cycle through them and [Enter] to choose) to permanently apply the text to the canvas.
sk: Klikni na existujúci štítok (alebo medzi nimi prechádzaj stláčaním klávesu [Tab] a svoj výber potvrď klávesom [Enter]) a natrvalo zapíš text na plátno.

note: Instructions to show when choosing brushes, depending on the brush's feature (if there are none, show_brush_tip() will show the current tool's tip)
en: This brush is animated; its shape changes as you draw!
sk: Tento štetec je animovaný; jeho tvar sa mení počas kreslenia!

en: This brush changes depending on the angle.
sk: Tento štetec sa mení v závislosti od uhla.

en: This brush changes depending on the angle, and is animated; its shape changes as you draw!
sk: Tento štetec sa mení v závislosti od uhla a je animovaný. Jeho tvar sa mení počas toho, ako kreslíš!

en: This brush's spacing is now 1 pixel!
sk: Rozstupy tohto štetca sú teraz 1 pixel!

en: This brush's spacing is now about %1$d/%2$d the size of the brush shape.
sk: Rozstupy tohto štetca sú teraz približne %1$d/%2$d veľkosti tvaru štetca.

en: This brush's spacing is now about the size of the brush shape.
sk: Rozstupy tohto štetca sú teraz približne rovnaké ako je veľkosť tvaru štetca.

en: This brush's spacing is now about %d times as big as the brush shape.
sk: Rozstupy tohto štetca sú teraz približne %d-krát väčšie ako je tvar štetca.

en: This brush's spacing is now about %1$d %2$d/%3$d times as big as the brush shape.
sk: Rozstup tohto štetca je teraz približne %1$d %2$d/%3$d-krát väčší ako je tvar štetca.

note: Instructions to show when rotating stamps
en: Drag the mouse to rotate the stamp. Click to draw it. (It is rotated %d degrees.)
sk: Ťahaj myšou a geometrický útvar sa bude otáčať. Klikni a vykreslí sa. (Je otočený o %d stupňov.)

note: Prompt to confirm user wishes to quit
en: Do you really want to quit?
sk: Chceš naozaj skončiť?

note: Quit prompt positive response (quit)
en: Yes, I’m done!
sk: Áno, už som skončil(-a)!

note: Quit prompt negative response (don't quit)
en: No, take me back!
sk: Nie, chcem sa vrátiť!

note: Current picture is not saved; user is quitting
en: If you quit, you’ll lose your picture! Save it?
sk: Ak skončíš, stratíš svoj obrázok. Mám ho uložiť?

en: Yes, save it!
sk: Áno, ulož ho!

en: No, don’t bother saving!
sk: Nie, netreba!

note: Current picture is not saved; user is opening another picture
en: Save your picture first?
sk: Chceš najskôr uložiť obrázok?

note: Error opening picture
en: Can’t open that picture!
sk: Tento obrázok sa nedá otvoriť!

note: Notification that 'Open' dialog has nothing to show
en: There are no saved files!
sk: Žiadne uložené súbory tu nie sú!

note: Verification of print action
en: Print your picture now?
sk: Chceš si teraz svoj obrázok vytlačiť?

en: Yes, print it!
sk: Áno, vytlač ho!

note: Confirmation of successful (we hope) printing
en: Your picture has been printed!
sk: Tvoj obrázok je vytlačený!

note: We got an error printing
en: Sorry! Your picture could not be printed!
sk: Prepáč. Tvoj obrázok sa nedá vytlačiť!

note: Notification that it's too soon to print again (--printdelay option is in effect)
en: You can’t print yet!
sk: Ešte nemôžeš tlačiť!

note: Prompt to confirm erasing a picture in the Open dialog, or exported template from the New dialog
en: Erase this picture?
sk: Mám odstrániť tento obrázok?

en: Yes, erase it!
sk: Áno, odstráň ho!

en: No, don’t erase it!
sk: Nie, neodstraňuj ho!

note: Reminder that Mouse Button 1 is the button to use in Tux Paint
en: Remember to use the left mouse button!
sk: Nezabudnite, že treba stlačiť ľavé tlačidlo myši!

note: We got an error exporting
en: Sorry! Your picture could not be exported!
sk: Prepáč. Tvoj obrázok sa nedá exportovať!

en: Sorry! Your slideshow GIF could not be exported!
sk: Prepáč. Tvoja GIF prezentácia sa nedá exportovať!

note: Slideshow instructions
en: Choose the pictures you want, then click “Play”.
sk: Klikni na obrázky, ktoré chceš vidieť, a potom klikni na tlačidlo „Prehrať”.

note: Sound has been muted (silenced) via keyboard shortcut
en: Sound muted.
sk: Zvuk je stlmený.

note: Sound has been unmuted (unsilenced) via keyboard shortcut
en: Sound unmuted.
sk: Zvuk nie je stlmený.

note: Wait while Text tool finishes loading fonts
en: Please wait…
sk: Počkaj, prosím…

note: Open dialog: 'Erase' button, to erase/deleted the selected picture
en: Erase
sk: Guma

note: Open dialog: 'Slides' button, to switch to slide show mode
en: Slides
sk: Výstava

note: Open dialog: 'Back' button, to dismiss Open dialog without opening a picture
en: Back
sk: Späť

note: Slideshow: 'Play' button, to begin a slideshow sequence
en: Play
sk: Prehrať

note: Slideshow: 'GIF Export' button, to create an animated GIF
en: GIF Export
sk: Export do GIF

note: Slideshow: 'Next' button, to load next slide (image)
en: Next
sk: Ďalej

note: Color mixer dialog: 'Clear' button, to reset the mixed color
en: Clear
sk: Vyčistiť

note: Admittedly stupid way of determining which keys can be used for positive and negative responses in dialogs (e.g., [Y] (for 'yes') in English)
en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

note: Prompt to ask whether user wishes to save over old version of their file
en: Replace the picture with your changes?
sk: Mám tieto zmeny uložiť do starého obrázka?

note: Positive response to saving over old version (like a 'File:Save' action in other applications)
en: Yes, replace the old one!
sk: Áno, prepíš starý súbor!

note: Negative response to saving over old version (saves a new image) (like a 'File:Save As...' action in other applications)
en: No, save a new file!
sk: Nie, ulož ich do nového súboru!

note: None selected? Too dangerous to automatically select all (like we do for slideshow playback). Only 1 selected?  No point in saving as GIF.
en: Select 2 or more drawings to turn into an animated GIF.
sk: Vyber aspoň 2 kresby a vytvor z nich animovaný GIF.

note: Descriptions (names) of the color mixer tool's primary colors and shades
en: red
sk: červená

en: yellow
sk: žltá

en: blue
sk: modrá

en: white
sk: biela

en: grey
sk: sivá

en: black
sk: čierna

note: Tool tip text describing a mixed color (e.g., "1/3 red and 1/2 yellow", or "1/3 blue and 2/3 white", etc.)
en: Your color is %1$s %2$s.
sk: Tvoja farba je %1$s %2$s.

en: Your color is %1$s %2$s and %3$s %4$s.
sk: Tvoja farba je %1$s %2$s a %3$s %4$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, and %5$s %6$s.
sk: Tvoja farba je %1$s %2$s, %3$s %4$s a %5$s %6$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, and %7$s %8$s.
sk: Tvoja farba je %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s a %7$s %8$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, and %9$s %10$s.
sk: Tvoja farba je %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s a %9$s %10$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, %9$s %10$s, and %11$s %12$s.
sk: Tvoja farba je %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, %9$s %10$s a %11$s %12$s.

note: Color mixer; e.g., "Your color is entirely grey."
en: entirely
sk: úplne

note: Add "Color Select" color:
en: Select a color from your drawing.
sk: Vyber farbu z kresby.

en: Pick a color. Hues go top to bottom. Saturation/intensity goes left (pale) to right (pure). Value (lightness/darkness): grey bar.
sk: Vyberte si farbu. Odtiene smerujú zhora nadol. Sýtosť/intenzita ide zľava (vyblednutá) doprava (čistá). Hodnotu jasu (svetlosť/tmavosť) nastavuje šedý pruh.

en: Click the primary colors (red, yellow, and blue), white (to tint), grey (to tone), and black (to shade), to mix together a new color.
sk: Klikni na základné farby (červená, žltá a modrá), bielu (nádych), sivú (tónovanie) a čiernu (tiene) a namiešajte tak novú farbu.

en: Drawing program
sk: Program na kreslenie

en: Tux Paint (Fullscreen)
sk: Tux Paint (celá obrazovka)

en: Color Shift
sk: Zmena farby

en: Click and drag the mouse to change the colors in parts of your picture.
sk: Kliknutím a pohybom myši zmeníš farby vo vybranej časti svojho obrázka.

en: Click to change the colors in your entire picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš farby na celom obrázku.

en: Blind
sk: Roleta

en: Click towards the edge of your picture to pull window blinds over it. Move perpendicularly to open or close the blinds.
sk: Klikni smerom k okrajom obrázka, aby sa nad ním zatiahli rolety. Pohni myšou zvislo, aby sa rolety otvorili alebo zatvorili.

en: Blocks
sk: Kocky

en: Chalk
sk: Krieda

en: Drip
sk: Roztečenie

en: Click and drag the mouse around to make the picture blocky.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš rozštvorčekuješ časti obrázka na obrázok na hranatý.

en: Click to make the entire picture blocky.
sk: Kliknutím rozštvorčekuješ celý obrázok.

en: Click and drag the mouse around to turn the picture into a chalk drawing.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš svoj obrázok na kriedokresbu.

en: Click to turn the entire picture into a chalk drawing.
sk: Kliknutím zmeníš svoj obrázok na kriedokresbu.

en: Click and drag the mouse around to make the picture drip.
sk: Kliknutím a ťahaním myši po obrázku sa roztečú farby.

en: Click to make the entire picture drip.
sk: Kliknutím obrázok rozleješ.

en: Bloom
sk: Kvitnutie

en: Click and drag to apply a glowing "bloom" effect to parts of your image.
sk: Kliknutím a ťahaním myši použiješ na časti obrázka svietivý efekt „kvitnutia“.

en: Click to apply a glowing "bloom" effect to your entire image.
sk: Kliknutím a ťahaním myši použiješ na celý obrázok svietivý efekt „kvitnutia“.

en: Blur
sk: Zahmliť

en: Click and drag the mouse around to blur the image.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zahmlíš obrázok.

en: Click to blur the entire image.
sk: Klikni myšou a zahmli tak celý obrázok.

note: Both are named "Bricks", at the moment:
en: Bricks
sk: Tehly

en: Click and drag to draw large bricks.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš veľké tehly.

en: Click and drag to draw small bricks.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš malé tehly.

en: Calligraphy
sk: Kaligrafia

en: Click and drag the mouse around to draw in calligraphy.
sk: Kliknutím a ťahaním myši môžeš písať kaligrafickým štýlom.

en: Cartoon
sk: Komiks

en: Click and drag the mouse around to turn the picture into a cartoon.
sk: Kliknutím a ťahaním myši prekreslíš obrázok na komiks.

en: Click to turn the entire picture into a cartoon.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš obrázok na kriedokresbu.

en: Checkerboard
sk: Šachovnica

en: Click and drag to fill the canvas with a checkerboard pattern.
sk: Kliknutím a ťahaním myši môžeš na plátno nakresliť vzor so šachovnicou.

en: Clone
sk: Klon

en: Click once to pick a spot to begin cloning. Click again and drag to clone that part of the picture.
sk: Klikni raz a vyber miesto, ktoré sa bude klonovať. Klikni ešte raz a pohybom myši klonuj vybranú časť obrázka.

en: 3D Glasses
sk: 3D okuliare

en: Color Sep.
sk: Far. sépia

en: Double Vision
sk: Dvojité videnie

en: Click and drag to separate your picture's colors.
sk: Kliknutím a ťahaním myši oddelíš farby obrázka.

en: Click and drag to simulate double vision.
sk: Kliknutím a ťahaním myši napodobníš dvojité videnie.

en: Click and drag left and right to separate your picture's red and cyan, to make anaglyphs you can view with 3D glasses!
sk: Kliknutím a ťahaním myši doľava a doprava oddeľte červenú a azúrovú farbu a vytvorte tak anaglyfy, ktoré si môžete prezerať pomocou 3D okuliarov!

en: Confetti
sk: Konfety

en: Click to throw confetti!
sk: Ak klikneš myšou, môžeš hádzať konfety!

en: Distortion
sk: Skreslenie

en: Click and drag the mouse to cause distortion in your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši svoj obrázok skreslíš.

en: Emboss
sk: Rytina

en: Click and drag the mouse to emboss the picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši urobíš z obrázka rytinu.

en: Click to emboss the entire picture.
sk: Kliknutím vyrysuješ celý obrázok.

en: Sparkles
sk: Iskry

en: Lighten
sk: Zosvetliť

en: Darken
sk: Stmaviť

en: Desaturate
sk: Zrušiť sýtosť

en: Saturate
sk: Pridať sýtosť

en: Remove Color
sk: Preč farbu

en: Keep Color
sk: Nechaj farbu

en: Click and drag the mouse to lighten parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zosvetlíš časti obrázka.

en: Click to lighten your entire picture.
sk: Ak klikneš myšou, celý obrázok bude svetlejší.

en: Click and drag the mouse to darken parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši stmavíš časti obrázka.

en: Click to darken your entire picture.
sk: Kliknutím myši stmavíš celý obrázok.

en: Click and drag the mouse to desaturate parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zrušíš sýtosť časti obrázka.

en: Click to desaturate your entire picture.
sk: Kliknutím myši zrušíš sýtosť celého obrázka.

en: Click and drag the mouse to saturate parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši pridáš sýtosť časti svojho obrázka.

en: Click to saturate your entire picture.
sk: Kliknutím myši pridáš sýtosť celému obrázku.

en: Click and drag the mouse to entirely desaturate parts of your picture that match the chosen color.
sk: Kliknutím a ťahaním myši úplne zrušíš sýtosť tých častí obrázka, ktoré zodpovedajú vybranej farbe.

en: Click to entirely desaturate the parts of your picture that match the chosen color.
sk: Kliknutím úplne odstrániš sýtosť tých častí obrázka, ktoré zodpovedajú vybranej farbe.

en: Click and drag the mouse to entirely desaturate parts of your picture that don't match the chosen color.
sk: Kliknutím a ťahaním myši úplne odstrániš sýtosť tých častí obrázka, ktoré nezodpovedajú vybranej farbe.

en: Click to entirely desaturate the parts of your picture that don't match the chosen color.
sk: Klikni pre úplne odstránenie sýtosti tých častí obrázka, ktoré nezodpovedajú vybranej farbe.ktorú si vyberieš.

en: Fisheye
sk: Mikroskop

en: Click on part of your picture to create a fisheye effect.
sk: Klikni na časť obrázka a uvidíš ju ako pod mikroskopom.

en: Flower
sk: Kvet

en: Click and drag to draw a flower stalk. Let go to finish the flower.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš stonku kvetu. Keď myš pustíš, kvet sa dokončí.

en: Foam
sk: Pena

en: Click and drag the mouse to cover an area with foamy bubbles.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš penové bublinky.

en: Fold
sk: Ohnúť

en: Choose a background color and click to turn the corner of the page over.
sk: Vyber si farbu pozadia. Potom klikni myšou a roh strany sa ohne.

en: Fretwork
sk: Rezbárstvo

en: Click and drag to draw repetitive patterns.
sk: Kliknutím a pohybom myši môžeš kresliť opakujúce sa vzory.

en: Click to surround your picture with repetitive patterns.
sk: Klikni pre obklopenie obrázka opakujúcim sa vzorom.

en: Glass Tile
sk: Sklo

en: Click and drag the mouse to put glass tile over your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši pred obrázok nakreslíš sklo.

en: Click to cover your entire picture in glass tiles.
sk: Kliknutím zaplníš celý obrázok sklenenými tabuľami.

en: Googly Eyes
sk: Vyvalené oči

en: Grass
sk: Tráva

en: Click and drag to draw grass. Don’t forget the dirt!
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš trávu. Nezabudni na hlinu!

en: Halftone
sk: Polotón

en: Click and drag to turn your drawing into a newspaper.
sk: Kliknutím a ťahaním zmeníš svoj výkres na obrázok v novinách.

en: Click to turn your drawing into a newspaper.
sk: Kliknutím zmeníš svoj výkres na obrázok v novinách.

en: Click and drag around your picture to look through it with a kaleidoscope!
sk: Kliknutím a ťahaním myši po obrázku premeníš obrázok tak, že bude vyzerať ako kaleidoskop!

en: Symmetric Left/Right
sk: Symetricky ľavá/pravá

en: Symmetric Up/Down
sk: Symetricky hore/dole

en: Pattern
sk: Vzor

en: Tiles
sk: Dlaždice

note: KAL_BOTH
en: Kaleidoscope
sk: Kaleidoskop

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the left and right of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním budeš kresliť dvoma štetcami naraz, ktoré sú symetrické po oboch stranách obrázka.

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the top and bottom of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním budeš kresliť štyrmi štetcami naraz, ktoré sú symetrické po oboch stranách obrázka.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern across the picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš na obrázok vzor.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern that is symmetric across the picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš na obrázok symetrický vzor.

note: KAL_BOTH
en: Click and drag the mouse to draw with symmetric brushes (a kaleidoscope).
sk: Kliknutím a ťahaním myši budeš kresliť štyrmi štetcami naraz (ako v kaleidoskope).

en: Light
sk: Svetlo

en: Click and drag to draw a beam of light on your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš na obrázok lúče svetla.

en: Lightning
sk: Blesk

en: Click, drag, and release to draw a lightning bolt between two points.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš medzi dvoma bodmi blesk.

en: Maze
sk: Bludisko

en: Click and drag to paint a maze on your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši pridáš do obrázka bludisko.

en: Click to turn your entire picture into a maze.
sk: Klikni a premeň celý obrázok na bludisko.

en: Metal Paint
sk: Kov

en: Click and drag the mouse to paint with a metallic color.
sk: Kliknutím a ťahaním myši môžeš kresliť kovovou farbou.

en: Mirror
sk: Zrkadlo

en: Flip
sk: Obrátiť

en: Click to make a mirror image.
sk: Klikni myšou a obrázok sa zrkadlovo otočí.

en: Click to flip the picture upside-down.
sk: Klikni myšou a otočíš obrázok dole hlavou.

en: Mosaic
sk: Mozaika

en: Click and drag the mouse to add a mosaic effect to parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši vytvoríš z časti obrázka mozaiku.

en: Click to add a mosaic effect to your entire picture.
sk: Ak klikneš myšou, vytvoríš mozaiku z celého obrázka.

en: Square Mosaic
sk: 4-mozai

en: Hexagon Mosaic
sk: 6-mozai

en: Irregular Mosaic
sk: Neprav. mozaika

en: Click and drag the mouse to add a square mosaic to parts of your picture.
sk: Ak klikneš myšou a potiahneš, premeníš časti obrázka na štvorcovú mozaiku.

en: Click to add a square mosaic to your entire picture.
sk: Ak klikneš myšou, urobíš štvorcovú mozaiku z celého obrázka.

en: Click and drag the mouse to add a hexagonal mosaic to parts of your picture.
sk: Ak klikneš myšou a potiahneš, premeníš časti obrázka na šesťuholníkovú mozaiku.

en: Click to add a hexagonal mosaic to your entire picture.
sk: Ak klikneš myšou, premeníš celý obrázok na šesťuholníkovú mozaiku.

en: Click and drag the mouse to add an irregular mosaic to parts of your picture.
sk: Ak klikneš myšou a potiahneš, premeníš časti obrázka na nepravidelnú mozaiku.

en: Click to add an irregular mosaic to your entire picture.
sk: Ak klikneš myšou, premeníš celý obrázok na nepravidelnú mozaiku.

en: Negative
sk: Negatív

en: Opposite
sk: Protiklad

en: Click and drag the mouse around to make your painting negative.
sk: Kliknutím a ťahaním myši vytvoríš z obrázka jeho negatív.

en: Click to turn your painting into its negative.
sk: Kliknutím urobíš negatív svojho obrázka.

en: Click and drag the mouse around to change colors to their opposites -- their complementary colors.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš farby obrázka na ich protiklady -- doplnkové farby.

en: Click to turn all colors in your painting into their opposites -- their complementary colors.
sk: Klikni a zmeň všetky farby v kresbe na ich protiklady -- doplnkové farby.

en: Noise
sk: Šum

en: Click and drag the mouse to add noise to parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši pridáš do časti obrázka šum.

en: Click to add noise to your entire picture.
sk: Kliknutím pridáš šum do celého obrázka.

en: Perspective
sk: Otáčanie

en: Panels
sk: Panely

en: Tile Zoom
sk: Dlaždicová lupa

en: Zoom
sk: Lupa

en: Rush
sk: Zhon

en: Click on the corners and drag where you want to stretch the picture.
sk: Klikni do rohov obrázka a ťahaj myš tam, kde chceš obrázok roztiahnuť.

en: Click to turn your picture into 2-by-2 panels.
sk: Kliknutím zmeníš svoj obrázok na panely 2x2.

en: Click and drag up to zoom in the picture. Drag down to zoom out and tile the picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši hore obrázok zväčšíš. Ťahaním smerom nadol zas obrázok zmenšíš.

en: Click and drag up to zoom in or drag down to zoom out the picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši hore alebo dole obrázok zväčšíš alebo zmenšíš.

en: Click and drag up to rush in or drag down to rush out the picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nahor sa môžete prirútiť do obrázka, potiahnutím nadol môžete z obrázka vybehnúť.

en: Pixels
sk: Pixely

en: Click and drag to draw large pixels.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš veľké pixely.

en: Click the part of your picture where would you like a puzzle.
sk: Klikni na tú časť obrázka, kde by si chcel puzzle.

en: Click to make a puzzle in fullscreen mode.
sk: Keď klikneš, urobíš puzzle v režime celej obrazovky.

en: Rails
sk: Koľaje

en: Click and drag to draw train track rails on your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši môžeš na obrázok nakresliť koľajnice pre vlak.

en: Rainbow
sk: Dúha

en: Smooth Rainbow
sk: Hladká dúha

en: You can draw in rainbow colors!
sk: Môžeš kresliť farbami dúhy!

en: Rain
sk: Dážď

en: Click to place a rain drop onto your picture.
sk: Kliknutím môžeš do obrázka pridať kvapku dažďa.

en: Click to cover your picture with rain drops.
sk: Ak klikneš myšou, obrázok sa zaplní kvapkami dažďa.

en: Real Rainbow
sk: Pravá dúha

en: ROYGBIV Rainbow
sk: 7farebná dúha

en: Click where you want your rainbow to start, drag to where you want it to end, and then let go to draw a rainbow.
sk: Klikni tam, kde chceš, aby dúha začala, ťahaj myš tam, kde chceš, aby skončila a potom nechaj, nech sa dokončí.

en: Reflection
sk: Odraz

en: Click and drag the mouse around to add a reflection to your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši pridáš do svojho obrázka odraz.

en: Ripples
sk: Kruhové vlnky

en: Click to make ripples appear over your picture.
sk: Klikni myšou a na obrázku sa objavia kruhové vlnky.

en: Rosette
sk: Ružička

en: Click and start drawing your rosette.
sk: Klikni myšou a začni kresliť ružičku.

en: You can draw just like Picasso!
sk: Môžeš kresliť presne ako Picasso!

en: Edges
sk: Okraje

en: Sharpen
sk: Zostriť

en: Silhouette
sk: Tieň

en: Click and drag the mouse to trace edges in parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši vyznačíš okraje časti obrázka.

en: Click to trace edges in your entire picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši vyznačíš okraje celého obrázka.

en: Click and drag the mouse to sharpen parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zostríš časti svojho obrázka.

en: Click to sharpen the entire picture.
sk: Kliknutím zostríš celý obrázok.

en: Click and drag the mouse to create a black and white silhouette.
sk: Kliknutím a ťahaním myši vytvoríš čiernobiely tieň.

en: Click to create a black and white silhouette of your entire picture.
sk: Kliknutím myši vytvoríš čiernobiely tieň celého obrázka.

en: Shift
sk: Výmena

en: Click and drag to shift your picture around on the canvas.
sk: Kliknutím a ťahaním myši môžeš posunúť to, čo si nakreslil(-a) na výkres.

en: Smudge
sk: Rozmaž

note: if (which == 1)
en: Wet Paint
sk: Mokré farby

en: Click and drag the mouse around to smudge the picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši obrázok rozmažeš.

note: if (which == 1)
en: Click and drag the mouse around to draw with wet, smudgy paint.
sk: Kliknutím a ťahaním myši rozmažeš obrázok mokrým štetcom.

en: Snow Ball
sk: Snehová guľa

en: Snow Flake
sk: Vločka

en: Click to add snow balls to your picture.
sk: Ak klikneš, pridáš do obrázka snehové gule.

en: Click to add snow flakes to your picture.
sk: Ak klikneš, pridáš do obrázka snehové vločky.

en: Stretch
sk: Roztiahnutie

en: Click and drag to stretch part of your picture vertically or horizontally.
sk: Kliknutím a ťahaním myši roztiahneš časti svojho obrázka vodorovne alebo zvisle.

en: String edges
sk: Sieť z krajov

en: String corner
sk: Pravouhlá sieť

en: String 'V'
sk: Sieť do „V“

en: Click and drag to draw string art. Drag top-bottom to draw less or more lines, left or right to make a bigger hole.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nakreslíš sieť. Čím dlhšie budeš ťahať zhora nadol, tým tam bude viac riadkov, čím to bude viac zľava doprava, tým budú väčšie očká.

en: Click and drag to draw arrows made of string art.
sk: Klikaním a ťahaním myši nakreslíš sieťované šípky.

en: Draw string art arrows with free angles.
sk: Môžeš nakresliť sieť s rôznymi uhlami.

en: Circles
sk: Kruhy

en: Rays
sk: Lúče

en: Fur
sk: Kožušina

en: Click and drag to transform parts of your picture to circular brushstrokes.
sk: Kliknutím a ťahaním myši premeníš časti obrázka na kruhové ťahy štetcom.

en: Click to turn your entire picture into circular brushstrokes.
sk: Klikni a premeň celý obrázok na kruhové ťahy štetcom.

en: Click and drag to transform parts of your picture to brushstroke rays.
sk: Kliknutím a ťahaním myši premeníš časti obrázka na lúče ťahov štetcom.

en: Click to turn your entire picture into brushstroke rays.
sk: Klikni a premeň obrázok na lúče ťahov štetcom.

en: Click and drag to add fur to your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši pridaj do obrázka kožušinu.

en: Tint
sk: Zafarbiť

en: Color & White
sk: Biela a iná

en: Click and drag the mouse around to change the color of parts of your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš farbu časti obrázka.

en: Click to change the color of your entire picture.
sk: Kliknutím myši zmeníš farbu celého obrázka.

en: Click and drag the mouse around to turn parts of your picture into white and a color you choose.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš farbu časti obrázka na bielu a na farbu, ktorú si vyberieš.

en: Click to turn your entire picture into white and a color you choose.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš farbu celého obrázka na bielu a na takú, akú si vyberieš.

en: Toothpaste
sk: Zubná pasta

en: Click and drag to squirt toothpaste onto your picture.
sk: Kliknutím a pohybom myši postriekaš obrázok zubnou pastou.

en: Tornado
sk: Tornádo

en: Click and drag to draw a tornado funnel on your picture.
sk: Kliknutím a ťahaním myši môžeš na obrázok nakresliť tornádo.

en: Click and drag to make parts of your picture look like they are on television.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníš časti svojho obrázka tak, že budú vyzerať ako v televízore.

en: Click to make your picture look like it's on television.
sk: Klikni a bude to vyzerať tak, akoby bol tvoj obrázok v televízii.

en: Waves
sk: Zvlniť

en: Wavelets
sk: Vlnky

en: Click to make the picture horizontally wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
sk: Ak klikneš myšou, obrázok sa zvlní vodorovne. Ak ňou pohneš nahor, vlny budú kratšie. Ak dole, budú vyššie, ak doľava, budú menšie a ak doprava, budú dlhšie.

en: Click to make the picture vertically wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
sk: Ak klikneš myšou, obrázok sa zvlní zvislo. Ak ju potiahneš nahor, vlny budú kratšie. Ak dole, vlny budú vyššie, ak doľava, budú menšie a ak doprava, budú dlhšie.

en: Xor Colors
sk: XOR farby
