tuxpaint - en to sat translation catalogue (243 entries)

note: Response to Black (0, 0, 0) color selected
en: Black!
sat: हेंदे!

note: Response to Dark grey (128, 128, 128) color selected
en: Dark grey! Some people spell it “dark gray”.
sat: पेनडरा रोङ! तिना़क् गान होड़ नोवा को बानाना “पेनडरा रोङ”.

note: Response to Light grey (192, 192, 192) color selected
en: Light grey! Some people spell it “light gray”.
sat: एताङ पेनडरा रोङ! तिना़क् गान होड़ नोवा को बानाना “पेनडरा रोङ रोङ”.

note: Response to White (255, 255, 255) color selected
en: White!
sat: पुंड!

note: Response to Red (255, 0, 0) color selected
en: Red!
sat: आराक्!

note: Response to Orange (255, 128, 0) color selected
en: Orange!
sat: कोमला रोङ!

note: Response to Yellow (255, 255, 0) color selected
en: Yellow!
sat: सासाङ!

note: Response to Light green (160, 228, 128) color selected
en: Light green!
sat: एताङ हा़रिया़ड़!

note: Response to Dark green (33, 148, 70) color selected
en: Dark green!
sat: गाड़हो हा़रिया़ड़!

note: Response to "Sky" blue (138, 168, 205) color selected
en: Sky blue!
sat: सेरमा लिल!

note: Response to Blue (50, 100, 255) color selected
en: Blue!
sat: लिल!

note: Response to Lavender (186, 157, 255) color selected
en: Lavender!
sat: लिल मेंड़हेत् रोङ!

note: Response to Purple (128, 0, 128) color selected
en: Purple!
sat: आराक आर लिल मेसा हेंदे रोङ!

note: Response to Pink (255, 165, 211) color selected
en: Pink!
sat: पुँड आर आराक् मेसा रोङ!

note: Response to Brown (128, 80, 0) color selected
en: Brown!
sat: खायरी रोङ!

note: Response to Tan (226, 189, 166) color selected
en: Tan!
sat: तांबा रोङ!

note: Response to Beige (247, 228, 219) color selected
en: Beige!
sat: मा़टिया़ड़ रोङ!

note: Congratulations #1
en: Great!
sat: नापड़ाक्!

note: Congratulations #2
en: Cool!
sat: ओलांट!

note: Congratulations #3
en: Keep it up!
sat: चेतान रेगे ताहें याका!

note: Congratulations #4
en: Good job!
sat: बेस का़मी!

note: Input Method: English mode
en: English
sat: अंग्रेजी

note: Input Method: Japanese Romanized Hiragana mode
en: Hiragana
sat: हिरागाना

note: Input Method: Japanese Romanized Katakana mode
en: Katakana
sat: काटाकाना

note: Input Method: Korean Hangul 2-Bul mode
en: Hangul
sat: हांगुल

note: Input Method: Thai mode
en: Thai
sat: थाई

en: Tux Paint
sat: टक्स रोङ पेरेच्

en: A drawing program for children
sat: गिदरा़ को ला़गित् मित् गार चिता़र तेयार का़मी होरा

note: Square shape tool (4 equally-lengthed sides at right angles)
en: Square
sat: पुन सोमान जिलिञ गार ते एसेत् तेयार, पुन सिरा

note: Rectangle shape tool (4 sides at right angles)
en: Rectangle
sat: आयात, बाबार सोमान पुन जिलिञ गार ते एसेत् तेयार

note: Circle shape tool (X radius and Y radius are the same)
en: Circle
sat: गुलांड़ तेयार

note: Ellipse shape tool (X radius and Y radius may differ)
en: Ellipse
sat: माराङ गुलांड़ तेयार

note: Triangle shape tool (3 sides)
en: Triangle
sat: पे गार ते एसेत् तेयार कोंड

note: Pentagon shape tool (5 sides)
en: Pentagon
sat: मोंड़े गार ते तेयार एसेत्

note: Octagon shape tool (8 sides)
en: Octagon
sat: इरा़ल गार ते एसेत् तेयार खोंड

note: Rhombus shape tool (4 sides, not at right angles)
en: Rhombus
sat: पुन गार ते तेयाराक् तुरुय पाट

note: Description of a square
en: A square is a rectangle with four equal sides.
sat: पुन सोमान जिलिञ गार ते एसेत् तेयार दो पुन सोमान सिरा़वाक् आयात काना.

note: Description of a rectangle
en: A rectangle has four sides and four right angles.
sat: बाबार सोमान जिलिञ गात ते एसेत् तेयार रेदो पुन धारे आर पुनया जोजोम सेदाक् कोंड को मेनाक् आ.

note: Description of a circle
en: A circle is a curve where all points have the same distance from the center.
sat: गुलांड़ दो मित् कोंड़बेत् काना ओकारे जोतो टुडा़क् ला़गित् ताला खोन सोमान जिलिञ मेनाक् आ.

note: Description of an ellipse
en: An ellipse is a stretched circle.
sat: माराङ गुलांड़ तेयार दो टानागाक् गुलांड़ काना.

note: Description of a triangle
en: A triangle has three sides.
sat: पे जिलिञ गार ते तेयार एसेत् रेदो पेया धारे मेनाक् आ.

note: Description of a pentagon
en: A pentagon has five sides.
sat: मोंड़े जिलिञ गार ते तेयार एसेत् रेदो मोड़े धारे मेनाक् आ.

note: Description of an octagon
en: An octagon has eight equal sides.
sat: इरा़ल जिलिञ गार ते एसेत् तेयार रेदो इरा़ल सोमान धारे मेनाक् आ.

note: Description of a rhombus
en: A rhombus has four equal sides, and opposite sides are parallel.
sat: पुन गार ते एसेत् तेयाराक् तुरुय पाट रेदो पुन सोमान धारे, आर उलटा धारे सेत् सोमान सोमाना.

note: Title of tool selector (buttons down the left)
en: Tools
sat: टुल को

note: Title of color palette (buttons across the bottom)
en: Colors
sat: रोङ को

note: Title of brush selector (buttons down the right for paint and line tools)
en: Brushes
sat: जोतोक् को

note: Title of eraser selector (buttons down the right for eraser tool)
en: Erasers
sat: बा़ड़िजाक् को

note: Title of stamp selector (buttons down the right for stamps tool)
en: Stamps
sat: मोहर

note: Title of shape selector (buttons down the right for shapes tool) Shape creation tool (square, circle, etc.)
en: Shapes
sat: बेनाव को

note: Title of font selector (buttons down the right for text and label tools)
en: Letters
sat: आखोर को

note: Title of magic tool selector (buttons down the right for magic (effect plugin) tool) "Magic" effects tools (blur, flip image, etc.)
en: Magic
sat: भिलकी

note: Freehand painting tool
en: Paint
sat: रोङ पेरेच्

note: Stamp tool (aka Rubber Stamps)
en: Stamp
sat: छाप लागावाक्

note: Line drawing tool
en: Lines
sat: गार को

note: Text tool
en: Text
sat: ओनोल

note: Label tool
en: Label
sat: चिखना़

note: Fill tool
en: Fill
sat: पेरेज मे

note: Undo last action
en: Undo
sat: तायोम सेदाक् का़मी ञाम रुवाड़

note: Redo undone action
en: Redo
sat: बाङ पुरा़वाक् दोहड़ा ते का़मी

note: Eraser tool
en: Eraser
sat: बा़ड़िजाक्

note: Start a new picture
en: New
sat: नावानाक्

note: Open a saved picture Buttons for the file open dialog Open dialog: 'Open' button, to load the selected picture
en: Open
sat: झिच्

note: Save the current picture
en: Save
sat: सांचाव

note: Print the current picture
en: Print
sat: छापा

note: Quit/exit Tux Paint application
en: Quit
sat: आड़ाक् काक्

note: Paint tool instructions
en: Pick a color and a brush shape to draw with.
sat: रोङ लाटाप् मे आर  ओनाते गार चिता़र रे जोतोक् मे.

note: Stamp tool instructions
en: Pick a picture to stamp around your drawing.
sat: आमाक् गार चिता़र बेड़हाय ते छाप ला़गित् मित् चिता़र लाटाप् मे.

note: Line tool instructions
en: Click to start drawing a line. Let go to complete it.
sat: गार चिता़र गार एहोब ला़गित् ओताय मे. चोलो नोवा पुरा़व लेगे.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text.
sat: ओनोल रेयाक् हुना़र बाछाव मे. आमाक् गार चिता़र रे ओताय मे आर आम टाइप एम एहोब दाड़ेयाक् आ. ओनोल पुरा़व ला़गित्  [Enter] आर बाङ [Tab] ओताय मे.

note: Magic tool instruction
en: Pick a magical effect to use on your drawing!
sat: आमाक् गार चिता़र रे बेबोहार ला़गित् भिलकी पोरभाव लाटाप् मे!

note: Response to 'undo' action
en: Undo!
sat: तायोम सेदाक् का़मी ञाम रुवाड़!

note: Response to 'redo' action
en: Redo!
sat: दोहड़ा ते का़मी!

note: Eraser tool
en: Eraser!
sat: बाड़िजाक्!

note: Response to 'start a new image' action
en: Pick a color or picture with which to start a new drawing.
sat: रोङ आर चिता़र लाटाप् मे ओका सांव ते नावा गार चिता़र एहोब ला़गित्.

note: Response to 'open' action (while file dialog is being constructed)
en: Open…
sat: झिच्…

note: Response to 'save' action
en: Your image has been saved!
sat: आमाक् आहला चिता़र सांचाव होचो लेन ताहेना!

note: Response to 'print' action (while printing, or print dialog is being used)
en: Printing…
sat: छापाक् काना…

note: Response to 'quit' (exit) action
en: Bye bye!
sat: बिदा़य चालाव!

note: Instruction while using Line tool (after click, before release)
en: Let go of the button to complete the line.
sat: चोलो गार पुरा़व ला़गित् बुता़म रेयाक् रे.

note: Instruction while using Shape tool (after first click, before release)
en: Hold the button to stretch the shape.
sat: बेनाव टानाव ला़गित् बुता़म साब मे.

note: Instruction while finishing Shape tool (after release, during rotation step before second click)
en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it.
sat: बेनाव घुरनी आ़चुर ला़गित् माउस लाड़ाव मे. नोवा गार तेयार ला़गित् ओताय मे.

note: Notification that 'New' action was aborted (current image would have been lost)
en: OK then… Let’s keep drawing this one!
sat: होय तोबे… नोवा गार चिता़र दोहोया!

note: Prompt to confirm user wishes to quit
en: Do you really want to quit?
sat: चेत् आम सारी गे बोनदो सानाम काना?

note: Quit prompt positive response (quit)
en: Yes, I’m done!
sat: होय , इञिञ का़मी केत् आ!

note: Quit prompt negative response (don't quit)
en: No, take me back!
sat: बाङा, तायोम इदिञिञ मे!

note: Current picture is not saved; user is quitting
en: If you quit, you’ll lose your picture! Save it?
sat: जुदी आमेम बोनदो या, आम आमाक् चिता़रेम आदा! नोवा सांचाव मे?

en: Yes, save it!
sat: होय, नोवा सांचाव मे!

en: No, don’t bother saving!
sat: बाङ, सांचाव ला़गित् आलोम दिकोक् आ!

note: Current picture is not saved; user is opening another picture
en: Save your picture first?
sat: आमाक् चिता़र पा़हिल सांचाव मे?

note: Error opening picture
en: Can’t open that picture!
sat: ओना चिता़र बाम झिच् दाड़ेयाक् आ!

note: Generic dialog dismissal
en: OK
sat: सुही

note: Notification that 'Open' dialog has nothing to show
en: There are no saved files!
sat: नोडे जाहान सांचाव रेत् को बा़नुक् आ!

note: Verification of print action
en: Print your picture now?
sat: आमाक् चिता़र नितोक् छापाय मे?

en: Yes, print it!
sat: होय, नोवा छापाय मे!

note: Confirmation of successful (we hope) printing
en: Your picture has been printed!
sat: आमाक् चिता़र छापा होचो आकाना!

note: We got an error printing
en: Sorry! Your picture could not be printed!
sat: हारुङ! आमाक् चिता़र बाङ छापा दाड़ेयाक् आ!

note: Notification that it's too soon to print again (--printdelay option is in effect)
en: You can’t print yet!
sat: आम नित् हाबिच् बाम छापा दाड़ेयाक् ना!

note: Prompt to confirm erasing a picture in the Open dialog, or exported template from the New dialog
en: Erase this picture?
sat: नोवा चिता़र बा़ड़िज मे?

en: Yes, erase it!
sat: होय, नोवा बा़ड़िज मे!

en: No, don’t erase it!
sat: बाङा, नोवा आलोम बा़ड़िजा!

note: Reminder that Mouse Button 1 is the button to use in Tux Paint
en: Remember to use the left mouse button!
sat: लेंगा माउस बुता़म बेबोहार ला़गित् उयहा़र मे!

note: Slideshow instructions
en: Choose the pictures you want, then click “Play”.
sat: आमेम ञाम कान चिता़र को बाछाव मे, इना तायोम “एनेच्” ओताय मे.

note: Sound has been muted (silenced) via keyboard shortcut
en: Sound muted.
sat: साडे थिर हानताड़.

note: Sound has been unmuted (unsilenced) via keyboard shortcut
en: Sound unmuted.
sat: साडे साडे होचो.

note: Wait while Text tool finishes loading fonts
en: Please wait…
sat: तांगी मे…

note: Open dialog: 'Erase' button, to erase/deleted the selected picture
en: Erase
sat: बा़ड़िज

note: Open dialog: 'Slides' button, to switch to slide show mode
en: Slides
sat: सालाइड

note: Open dialog: 'Back' button, to dismiss Open dialog without opening a picture
en: Back
sat: तायनोम

note: Slideshow: 'Play' button, to begin a slideshow sequence
en: Play
sat: हा़लका़व

note: Slideshow: 'Next' button, to load next slide (image)
en: Next
sat: इना़ तायोम

note: Use the localized label string (e.g., "あぁ" in Japanese)
en: Aa
sat: आखोर बाछावाक्

note: Admittedly stupid way of determining which keys can be used for positive and negative responses in dialogs (e.g., [Y] (for 'yes') in English)
en: Yes
sat: होय

en: No
sat: बाङ

note: Prompt to ask whether user wishes to save over old version of their file
en: Replace the picture with your changes?
sat: आमाक् बोदोल को सांव चिता़र साहाय मे?

note: Positive response to saving over old version (like a 'File:Save' action in other applications)
en: Yes, replace the old one!
sat: होय, मारेयाक् सहाय मे!

note: Negative response to saving over old version (saves a new image) (like a 'File:Save As...' action in other applications)
en: No, save a new file!
sat: बाङा, मित् नावा रेत् सांचाव मे!

en: Drawing program
sat: गार चिता़र तेयार का़मी होरा

en: Color Shift
sat: रोङ उचा़ड़

en: Click to change the colors in your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रे रोङ को बोदोल ला़गित् ओताय मे.

en: Blind
sat: कांड़ा

en: Click towards the edge of your picture to pull window blinds over it. Move perpendicularly to open or close the blinds.
sat: विंडो कांड़ा चेतान सेत् ते ओर ला़गित् आमाक् चिता़र रेयाक् धारे सेत् ते ओताय मे. कांड़ा को झिज आर बाङ बोनदो ला़गित् सिदुब लेका ते लाड़ाव मे.

en: Blocks
sat: एसेत् को

en: Chalk
sat: चोक खुड़ी

en: Drip
sat: टोपोक्

en: Blur
sat: धुंध

en: Click to blur the entire image.
sat: गोटा चिता़र धुंध ला़गित् ओताय मे.

note: Both are named "Bricks", at the moment:
en: Bricks
sat: इंटा को

en: Calligraphy
sat: बेस आखोर ओल हुना़र

en: Cartoon
sat: चिगा़रिया़ ला़गित् बेनावाकान चिता़र

en: Confetti
sat: सिका़र

en: Click to throw confetti!
sat: सिका़र गिडी ला़गित् ओताय मे!

en: Distortion
sat: बा़ड़िच् तेयार

en: Click and drag the mouse to cause distortion in your picture.
sat: आमाक् चिता़र रे बा़ड़िच् तेयार ला़गित् माउस ओर आर ओताय मे.

en: Emboss
sat: गाड़हाव

en: Click and drag the mouse to emboss the picture.
sat: चिता़र गाड़हाव ला़गित् माउस ओर आर ओताय मे.

en: Lighten
sat: एताङ तेयार

en: Darken
sat: गाड़हो तेयार

en: Click to lighten your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चितार एताङ ला़गित् ओताय मे.

en: Click to darken your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र गाड़हो ला़गित् ओताय मे.

en: Fisheye
sat: हा़कू मेत्

en: Click on part of your picture to create a fisheye effect.
sat: हा़कू मेत् पोरभाव तेयार ला़गित् आमाक् चिता़र रेयाक् हिंस रे ओताय मे.

en: Flower
sat: बाहा

en: Click and drag to draw a flower stalk. Let go to finish the flower.
sat: बाहा ढारवाक् गार तेयार ला़गित् ओर आर ओताय मे. देला बाहा चाबाय ला़गित् बो चालाक् आ.

en: Foam
sat: फोतो

en: Click and drag the mouse to cover an area with foamy bubbles.
sat: फोतो बुरबुडुच् सांव मित् जायगा एसेत् ला़गित् माउस ओर आर ओताय मे.

en: Fold
sat: ला़टुम

en: Choose a background color and click to turn the corner of the page over.
sat: साहटा मुचा़त् रेयाक् कोंड आ़चुर ला़गित् ओताय मे आर मित् ओनोड़ रोङ बाछाव मे.

en: Fretwork
sat: आड़िस का़मी

en: Click to surround your picture with repetitive patterns.
sat:  दोपोड़हा हुना़र को  सांव आमाक् चिता़र बेड़हाय ते ओताय मे.

en: Glass Tile
sat: कांच खापरा

en: Click and drag the mouse to put glass tile over your picture.
sat: आमाक् चिता़र चेतान कांच खापरा दोहो ला़गित् माउस ओर आर ओताय मे.

en: Click to cover your entire picture in glass tiles.
sat: गिला़स खापरा कोरे आमाक् जोतो चिता़र ला़गित् ओताय मे.

en: Grass
sat: घांस

en: Halftone
sat: ओरधेक टान

en: Click and drag to turn your drawing into a newspaper.
sat: मित् खोबोर कागोज रे आमाक् गार चिता़र आ़चुर ला़गित् ओता आर ओर.

en: Symmetric Left/Right
sat: सोमान सोमान लेंगा/जोजोम

en: Symmetric Up/Down
sat: सोमान सोमान चोट/लातार

en: Pattern
sat: हुना़र

en: Tiles
sat: खापरा को

note: KAL_BOTH
en: Kaleidoscope
sat: आ़डी रुप ञेलाक्

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the left and right of your picture.
sat: बारया जोतोक् सांव गार तेयार ला़गित् माउस ओर आर ओताय मे ओका आमाक् चिता़र रेयाक् लेंगा आर जोजोम सोमान सोमान पारोम कोक् आ.

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the top and bottom of your picture.
sat: बारया जोतोक् सांव गार तेयार ला़गित् माउस ओर आर ओताय मे ओका आमाक् चिता़र रेयाक् चोट आर लातार सोमान सोमान पारोम कोक् आ.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern across the picture.
sat:  चिता़र गाड़हाव ला़गित् माउस ओर आर ओताय मे.

note: KAL_BOTH
en: Click and drag the mouse to draw with symmetric brushes (a kaleidoscope).
sat: सोमान सोमान जोतोक् सांव गार तेयार ला़गित्  (आ़डी रुप ञेलाक्) माउस ओर आर ओताय मे.

en: Light
sat: आरसाल

en: Click and drag to draw a beam of light on your picture.
sat: आमाक् चिता़र रे आरसाल रेयाक् पा़ड़ गार तेयार ला़गित् ओर आर ओताय मे.

en: Metal Paint
sat: धातू रोङ पेरेच्

en: Click and drag the mouse to paint with a metallic color.
sat: धातू रोङ सांव रोङ पेरेच् ला़गित् माउस ओर आर ओताय मे.

en: Mirror
sat: आ़रसी

en: Flip
sat: उछला़व

en: Click to make a mirror image.
sat: आरसी उमुल तेयार ला़गित् ओताय मे.

en: Click to flip the picture upside-down.
sat: चिता़र चेतान धारे-लातार उछला़व ला़गित् ओताय मे.

en: Mosaic
sat: चिता़र बोरनो

en: Click to add a mosaic effect to your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रे चिता़र बोरनो पोरभाव सेलेद ला़गित् ओताय मे.

en: Square Mosaic
sat: पुन सोमान जिलिञ गार ते एसेत् तेयार चिता़र बोरनो

en: Hexagon Mosaic
sat: इरा़ल गार ते एसेत् तेयार चिता़र बोरनो

en: Irregular Mosaic
sat: आपा बा़ड़िया चिता़र बोरनो

en: Click to add a square mosaic to your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रे पुन सोमान जिलिञ गार ते एसेत् तेयार चिता़र बोरनो सेलेद ला़गित् ओताय मे.

en: Click to add a hexagonal mosaic to your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रे इरा़ल गार ते एसेत् तेयार चिता़र सेलेद ला़गित् ओताय मे.

en: Click to add an irregular mosaic to your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रे आपाबा़ड़िया चिता़र बोरनो सेलेद ला़गित् ओताय मे.

en: Negative
sat: एंडरे, बाङ

en: Click to turn your painting into its negative.
sat: ओना रेयाक् एंडरे रे आमाक् रोङ पेरेच् आ़चुर ला़गित् ओताय मे.

en: Noise
sat: आंदोड़

en: Click to add noise to your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रे आंदोड़ सेलेद ला़गित् ओताय मे.

en: Perspective
sat: ञेल होचो लेकान तेयार

en: Zoom
sat: हुडिञ माराङ तेयार होचो

en: Click on the corners and drag where you want to stretch the picture.
sat: कोंड रे ओताय मे आर आम ओकारे चिता़र टानाव सानाम काना ओर मे.

en: Click and drag up to zoom in or drag down to zoom out the picture.
sat: चिता़र माराङ होचो आर बाङ माराङ  हुडिञ होचो ला़गित् ओर आंड़गो हाबिच् ओर आर ओताय मे.

en: Puzzle
sat: आका बाका

en: Click the part of your picture where would you like a puzzle.
sat: आमाक् चिता़र रेयाक् हिंस ओताय मे ओका रे आम आका बाका कुसियाक् आम.

en: Click to make a puzzle in fullscreen mode.
sat: पुरा़ इसकिरिन ओबोसता रे आका बाका तेयार ला़गित् ओताय मे.

en: Rails
sat: बिनधा़ड़

en: Click and drag to draw train track rails on your picture.
sat: आमाक् चिता़र रे रेलगाड़ी पांजा मेड़हेद छोड़ गार तेयार ला़गित् ओर आर ओताय मे.

en: Rainbow
sat: लिटा़ आक्

en: You can draw in rainbow colors!
sat: आम लिटा़ आक् रोङ रे गार तेयार दाड़ेयाक् आ!

en: Rain
sat: जा़पुद

en: Click to place a rain drop onto your picture.
sat: आमाक् चिता़र रे जा़पुद टापाच् टिपिच् ठांव ला़गित् ओताय मे.

en: Click to cover your picture with rain drops.
sat: आमाक् चिता़र जा़पुद टापाच्  टिपिच् सांव जोपोरोक् ला़गित् ओताय मे.

en: Real Rainbow
sat: सा़रियाक् लिटा़  आक्

en: ROYGBIV Rainbow
sat: ROYGBIV लिटा़ आक्

en: Click where you want your rainbow to start, drag to where you want it to end, and then let go to draw a rainbow.
sat: ओकारे आम आमाक् लिटा आक् एहोब सानाम काना ओताय मे, ओकारे आम नोवा मुचा़त् सानाम काना ओर मे, आर इना़ तायोम देला लिटा़ आक् गार तेयारा.

en: Ripples
sat: बोहोर को

en: Click to make ripples appear over your picture.
sat: आमाक् चिता़र चेतान ते बोहोर ञेल तेयार ला़गित् ओताय मे.

en: Rosette
sat: फिता़ ते तेयार गुला़ब बाहा

en: Picasso
sat: गेल बार टुडा़क् रेयाक् छापा

en: Click and start drawing your rosette.
sat: ओताय मे आर आमाक् फिता़ ते तेयार गुलाब बाहा गार तेयार एहोब मे.

en: You can draw just like Picasso!
sat: आम गेल बार टुडा़क् छापा लेका गार तेयार दाड़ेयाक् आ!

en: Edges
sat: धारे को

en: Sharpen
sat: लासेराक्

en: Silhouette
sat: उमुल चिता़र

en: Click to trace edges in your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रे धारे को पानते ला़गित् ओताय मे.

en: Click to sharpen the entire picture.
sat: गोटा चिता़र लासेर ला़गित् ओताय मे.

en: Click to create a black and white silhouette of your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रेयाक् हेंदे आर पुंड उमुल चिता़र तेयार ला़गित् ओताय मे.

en: Shift
sat: उचा़ड़

en: Click and drag to shift your picture around on the canvas.
sat: चिता़र पाटा लुगड़ी रे याक् धारे धारे ते आमाक् चिता़र उचा़ड़ ला़गित् ओर आर ओताय मे.

en: Smudge
sat: धुंवा़ दाग

note: if (which == 1)
en: Wet Paint
sat: लोहोदाक् रोङ पेरेच्

en: Snow Ball
sat: इतिञ दाक् ढुंबाक्

en: Snow Flake
sat: इतिञ दाक् रोत्

en: Click to add snow balls to your picture.
sat: आमाक् चिता़र रे इतिञ दाक् ढुंबाक् सेलेद ला़गित् ओताय मे.

en: Click to add snow flakes to your picture.
sat: आमाक् चिता़र रे इतिञ दाक् रोत् सेलेद ला़गित् ओताय मे.

en: String edges
sat: स्ट्रिंग  धारे को

en: String corner
sat: स्ट्रिंग कोंड

en: String 'V'
sat: स्ट्रिंग 'V'

en: Click and drag to draw string art. Drag top-bottom to draw less or more lines, left or right to make a bigger hole.
sat: स्ट्रिंग हुना़र गार तेयार ला़गित् ओर आर ओताय मे. माराङ भुगा़क् तेयार ला़गित् कोम आर ढेर गार को गार तेयार ला़गित् लेंगा आर बाङ जोजोम सेत् ओर मे.

en: Click and drag to draw arrows made of string art.
sat: स्ट्रिंग हुना़र ते तेयाराक् सार गार तेयार ला़गित् ओर आर  ओताय मे.

en: Draw string art arrows with free angles.
sat: साधिन कोंड को सांव तांत हुना़र सार कोवाक् गार तेयार.

en: Tint
sat: आ़डी लेकान रोङ

en: Color & White
sat:  रोङाक् & पुंडाक्

en: Click to change the color of your entire picture.
sat: आमाक् गोटा चिता़र रेयाक् रोङ बोदोल ला़गित् ओताय मे.

en: Click to turn your entire picture into white and a color you choose.
sat: पुंड आर आमेम बाछाव रोङ रे आमाक् गोटा चिता़र आचुर ला़गित् ओताय मे.

en: Toothpaste
sat: डाटा माजावाक्

en: Click and drag to squirt toothpaste onto your picture.
sat: आमाक् चिता़र रे डाटा माजावाक् पोचोर ला़गित् ओर आर ओताय मे.

en: Tornado
sat: होय दाक्

en: Click and drag to draw a tornado funnel on your picture.
sat: आमाक् चिता़र रे मित्  होय दाक् चिमनी गार तेयार ला़गित् ओर आर ओताय मे.

en: Click and drag to make parts of your picture look like they are on television.
sat: आमाक् चिता़र  टेलिविजान रे ञेलोक् लेका रेयाक् हिंस तेयार ला़गित् ओर आर ओताय मे.

en: Click to make your picture look like it's on television.
sat: आमाक् चिता़र ओना टेलिविजान रे मेनाक् लेका तेयार ला़गित् ओताय मे.

en: Waves
sat: हेलकाव

en: Wavelets
sat: का़च् हेलकाव

en: Click to make the picture horizontally wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
sat: चिता़र गितिच् तेयाक् किड़चोङ कोड़चोङ हेलकाव तेयार ला़गित् ओताय मे. खाटो हेलकाव को ला़गित् चोट सेत् , जिलिञ हेलकाव को ला़गित् लातार, हुडिञ हेलकाव को ला़गित् लेंगा, आर जिलिञ हेलकाव को ला़गित् जोजोम ओताय मे.

en: Click to make the picture vertically wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
sat: चिता़र तिंगू तेयाक्  किड़चोङ कोड़चोङ हेलकाव तेयार ला़गित् ओताय मे. खाटो हेलकाव को ला़गित् चोट सेत् , जिलिञ हेलकाव को ला़गित् लातार, हुडिञ हेलकाव को ला़गित् लेंगा, आर जिलिञ हेलकाव को ला़गित् जोजोम ओताय मे.

en: Xor Colors
sat: Xor  रोङ को
