TuxPaint - en to ka translation catalogue (445 entries)

note: Response to Black (0, 0, 0) color selected
en: Black!
ka: შავი!

note: Response to Dark grey (128, 128, 128) color selected
en: Dark grey! Some people spell it “dark gray”.
ka: მუქი ნაცრისფერი! ზოგი ამბობს "თალხი".

note: Response to Light grey (192, 192, 192) color selected
en: Light grey! Some people spell it “light gray”.
ka: ღია ნაცრისფერი! ზოგი ამბობს "რუხი, ლეგა".

note: Response to White (255, 255, 255) color selected
en: White!
ka: თეთრი!

note: Response to Red (255, 0, 0) color selected
en: Red!
ka: წითელი!

note: Response to Orange (255, 128, 0) color selected
en: Orange!
ka: ნარინჯისფერი!

note: Response to Yellow (255, 255, 0) color selected
en: Yellow!
ka: ყვითელი!

note: Response to Light green (160, 228, 128) color selected
en: Light green!
ka: ღია მწვანე!

note: Response to Dark green (33, 148, 70) color selected
en: Dark green!
ka: მუქი მწვანე!

note: Response to "Sky" blue (138, 168, 205) color selected
en: Sky blue!
ka: ცისფერი!

note: Response to Blue (50, 100, 255) color selected
en: Blue!
ka: ლურჯი!

note: Response to Lavender (186, 157, 255) color selected
en: Lavender!
ka: იასამნისფერი!

note: Response to Purple (128, 0, 128) color selected
en: Purple!
ka: მეწამული!

note: Response to Pink (255, 165, 211) color selected
en: Pink!
ka: ვარდისფერი!

note: Response to Brown (128, 80, 0) color selected
en: Brown!
ka: ყავისფერი!

note: Response to Tan (226, 189, 166) color selected
en: Tan!
ka: ნამზეური!

note: Response to Beige (247, 228, 219) color selected
en: Beige!
ka: ბეჟი!

note: If neccessary, translate any of following strings using at least two locale specific characters required to render your language. Then, the scores for those fonts having such characters will increase. You can use two different weight for scoring, 1 or 9, according to the importance.
en: <1>spare-1a
ka: <1>სათადარიგო-1a

en: <1>spare-1b
ka: <1>სათადარიგო-1b

en: <9>spare-9a
ka: <9>სათადარიგო-9a

en: <9>spare-9b
ka: <9>სათადარიგო-9b

en: Solid
ka: ერთთფეროვანი

en: Brush
ka: ფუნჯი

en: Linear
ka: ხაზები

en: Radial
ka: რადიალური

en: Shaped
ka: ფორმები

en: Click to fill an area with a solid color.
ka: დაწკაპეთ ამ არეში ერთი ფერის ჩასასხმელად.

en: Click and drag to fill an area by hand, using a brush.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ამ არის ფუნჯით გასაფერადებლად.

en: Click and drag to fill an area with a linear gradient (from the chosen color to transparent).
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიედ არის წრფივი გრადიენტით შესავსებად (შერჩეული ფერიდან გამჭვირვალემდე).

en: Click to fill an area with a radial gradient (from the chosen color to transparent).
ka: დაწკაპეთ არის წრფივი გრადიენტით შესავსებად (შერჩეული ფერიდან გამჭვირვალემდე).

en: Click to fill an area with a shaped gradient (from the chosen color to transparent).
ka: დაწკაპეთ ამ არის ფორმა-გრადიენტით შესავსებად (შერჩეული ფერიდან გამჭვირვალემდე).

note: Congratulations #1
en: Great!
ka: დიდებულია!

note: Congratulations #2
en: Cool!
ka: მშვენიერია!

note: Congratulations #3
en: Keep it up!
ka: ასე გააგრძელე!

note: Congratulations #4
en: Good job!
ka: ყოჩაღ!

note: Input Method: English mode
en: English
ka: ინგლისური

note: Input Method: Japanese Romanized Hiragana mode
en: Hiragana
ka: ჰირაგანა

note: Input Method: Japanese Romanized Katakana mode
en: Katakana
ka: კატაკანა

note: Input Method: Korean Hangul 2-Bul mode
en: Hangul
ka: ჰანგული

note: Input Method: Thai mode
en: Thai
ka: ტაილანდური

note: Input Method: Traditional Chinese mode
en: ZH_TW
ka: ჩინური

note: Add menu items
en: About Tux Paint
ka: Tux Paint-ის შესახებ

en: Hide Tux Paint
ka: Tux Paint-ის დამალვა

en: Hide Others
ka: სხვების დამალვა

en: Show All
ka: ყველას ჩვენება

en: Quit Tux Paint
ka: Tux Paint-ის დასრულება

note: Put menu into the menubar
en: Window
ka: სარკმელი

note: "Minimize" item
en: Minimize
ka: მინიმიზება

en: A drawing program for children
ka: სახატავი პროგრამა ბავშვებისთვის

en: Tux Paint is a free, award-winning drawing program for children ages 3 to 12. Tux Paint is used in schools around the world as a computer literacy drawing activity. It combines an easy-to-use interface, fun sound effects, and an encouraging cartoon mascot who guides children as they use the program.
ka: Tux Paint დაჯილდოვებული სახატავი პროგრამააა ბავშვებისთვის 3-დან 12 წლამდე. Tux Paint მსოფლიოს ბევრ სკოლაში გამოიყენება კომპიუტერული განათლებისა და ხატვის სასწავლებლად. მას აქვს მარტივი ინტერფეისი, გასართობი ხმის ეფექტები და მხიარული თილისმა, რომელიც პროგრამაში მეგზურობას უწევს ბავშვებს.

en: Kids are presented with a blank canvas and a variety of drawing tools to help them be creative.
ka: ბავშვები შემოქმედებით სამუშაოს ცარიელი დაფით და სხვადასხვა სახატავი ხელსაწყოთი იწყებენ.

en: Tux Paint comes with numerous pre-drawn coloring-book style images
ka: Tux Paint გთავაზობთ მრავალრიცხოვან გამზადებულ გასაფერადებელ გამოსახულებას

en: The Paint Brush tool lets you draw freehand, using various brushes and colors
ka: სახატავი პროგრამა საშუალებას მოგცემთ შექმნათ ფერადი თავისუფალი ნახატები

en: The Stamp tool is like a set of rubber stamps or stickers
ka: შტამპებით ნახატებზე უამრავი სხვადასხვა ანაბეჭდის დასმას შეძლებთ

en: Fifteen new magic tools have been added: Maze, Googly Eyes, Fur, Circles, Rays, 3D Glasses, Color Sep., Saturate, Desaturate, Remove Color, Keep Color, Kaleido-4, Kaleido-6, Kaleido-8, and Bloom.
ka: დაემატა 15 მაგიური სამარჯვი: ლაბირინთი, კოხტა თვალები, ბეწვები, წრეები, სხივები, 3D სათვალეები, ფერდაშლა, ფერგაჯერება, გახუნება, ფერის ამოღება, ფერის შენახვა, კალეიდო-4, კალეიდო-6, კალეიდო-8 და ცვარი.

en: Stamps may be rotated before being applied to the canvas.
ka: შტამპები დაფაზე ჩასმამდე შეგიძლიათ დაატრიალოთ.

en: Shapes tool, in drag-from-corner mode, has been improved.
ka: ფორმების სამარჯვი კუთხიდან გადათრევის რეჟიმში დაიხვეწა.

en: Fill tool now offers a shaped gradient (bevel) mode.
ka: ჩასხმის სამარჯვი ახლა უკვე გრადიენტის რეჟიმსაც გთავაზობთ.

en: The rainbow palette (HSV color picker) can now load the built-in color, or the colors from the pipette tool or color mixer.
ka: ცისარტყელა პალიტრიდან (HSV ფერის შერჩევა) ახლა შეგიძლიათ აირჩიოთ მზა ფერებიდან ან შეარჩიოთ ფერის ამკრეფი პიპეტით ან თავად შექმნათ ფერების შერევით.

en: Starter and Template images can specify how they should stretch, to avoid smearing when the canvas aspect ratio differs from that of the image.
ka: საწყისი გამოსახულებებისა და თარგებისთვის შეიძლება მიეთითოს რამდენად გაიწელოს, როცა დაფისა და ნახატის პროპორცია განსხვავებულია.

en: The "buttonsize" configuration option now offers an "auto" setting.
ka: კონფიგურაციაში "ღილაკების" პარამეტრებში გთავაზობთ ოპციას "ავტო".

en: A quick start guide has been added.
ka: დაემატა სწრაფი მეგზური.

en: Tux Paint's Color palette includes a new Color Mixer option, which allows users to combine different proportions of primary colors (red, yellow, and blue) and shades (white, grey, and black) to create new colors, similar to mixing paints.
ka: Tux Paint ფერების პალიტრა შეიცავს ფერების შერევის ფუნქციას, რომლითაც ახალი ფერის მისაღებად პირველადი (წითელი, ყვითელი და ლურჯი) და ჩრდილოვანი (თეთრი, ნაცრისფერი, შავი) ფერების სხვადასხვა პროპორციით შერევას შეძლებთ.

en: The Color Picker option, which previously offered a static palette of around sixty-five thousand color choices, now supports separate hue, saturation, and value settings, allowing users to choose from over sixteen million colors.
ka: ფერის არჩევის ფუნქციით, რომელიც ადრე სტატიკურ პალიტრას გთავაზობდათ 65000 ფერიდან ახალა ტონის, გაჯერებისა და მნიშვნელობის პარამეტრებით 16 მილიონამდე ფერის შერჩევა შეგიძლიათ.

en: Also, a keyboard shortcut is now available for quick access to the Color Selector — the "pipette" tool used for picking colors from the current drawing.
ka: ასევე, ფერის არჩევა კლავიატურის კომბინაციითაც შეგიძლიათ — "პიპეტის" სამარჯვით ფერის 'აკრეფას' არსებული ნახატიდან შეძლებთ.

en: The Paint and Lines tools now provide a way to adjust the spacing of brushes, allowing dotted lines or smearing effects to be made. Many brushes have been given better default spacing values, as well.
ka: ხატვისა და ხაზების ხელსაწყოებით ახლა ფუნჯის ბიჯის მორგებას და პუნქტირებისა და წყვეტის ეფექტით ხატვას შეძლებთ. ბევრი ფუნჯის ნაგულისხმები ბიჯი ასევე გაუმჯობესდა.

en: Two new variations of the Zoom Magic Tool, Tile Zoom and Rush, have been added. When shrinking a drawing with Tile Zoom, it replicates the drawing across the canvas in tiles, rather than filling the canvas with a solid background color. The Rush tool blurs the results.
ka: ორი ახალი ვარიაციაა "მაგიურ" ხელსაწყოებში. დაემატა 'ფილების მასშტაბი' და 'ცვარი'. ნახატის 'ფილების მასშტაბით' დამუშავებისას დაფა ნახატის ფილების მცირე გამოსახულებით შეივსება. 'ცვარის' ეფექტის შედეგი გაბუნდოვნებაა.

en: Tux Paint's Shapes tool now offers hexagon (6-sided) and heptagon (7-sided) polygons. For shapes which can be stretched (rectangle, oval, etc.), the aspect ratio of the shape is displayed at the bottom while you make your adjustments. Instructional information shown while using some other tools has also been expanded.
ka: Tux Paint "ფორმების" ხელსაწყო ახლა ჰექსაგონსა (6 გვერდი) და ჰეპტაგონს (7 გვერდი) გთავაზობთ. ფორმებისათვის, რომელთა გაწელვა შეიძლება (მართკუთხედი, ოვალი და ა.შ.) თქვენი ცვლილებების შესაბამისად ქვემოთ პროპორცია აისახება. ინსტრუქციები სხვა ზოგი ფუნქციისთვის ასევე გაფართოვდა.

en: Keyboard shortcuts, such as [Control]+[S] to save a drawing, are now accessed with the more traditional [⌘ Command] key when using Tux Paint on macOS. Sizing of Tux Paint's built-in on-screen keyboard has been improved. The look and feel of the user documentation has been improved.
ka: კლავიატურის კომბინაციები, როგორიცაა [Control]+[S] - ნახატის შენახვა, შესაძლებელია უფრო ტრადიციული [⌘ Command] კლავიშით macOS საოპერაციო სისტემისთვის. ჩადგული ეკრანული კლავიატურის ზომა დაიხვეწა, ისევე როგორც მომხმარებლის დოკუმენტაციის იერსახე.

en: Tux Paint's Paint and Line tools now support brushes that rotate based on the angle of the stroke. This new rotation feature, as well as the older directional and animated brush features, are now visually indicated by the brush shape selector. Additionally, the Fill tool now offers a freehand painting mode for interactively coloring within a confined area.
ka: Tux Paint "ხატვისა" და "ხაზების" ხელსაწყოებში ახლა შესაძლებელია ფუნჯების დატრიალება და დახრა. ეს ახალი ფუნქცია, ისევე როგორც ძველი ანიმაციური ფუნქცია, ახლა ვიზუალურად აისახება ფუნჯების შერჩევის პანელზე. ასევე, 'ჩასხმი' ხელსაწყო ახლა გთავაზობთ თავისუფალი ხატვის რეჟიმს ცალკეული არეების ინტერაქტიურად გასაფერადებლად.

en: Six new Magic tools have been added to Tux Paint. Panels shrinks and duplicates the drawing into a 2-by-2 grid, which is useful for making four-panel comics. Opposite produces complementary colors. Lightning interactively draws a lightning bolt. Reflection creates a lake-like reflection on the drawing. Stretch stretches and squashes the picture like a fun-house mirror. Lastly, Smooth Rainbow provides a more gradual variation of Tux Paint's classic Rainbow tool.
ka: დაემატა 6 ახალი "მაგიური" სამარჯვი. პანელების შევიწროება და ასლების შექმნა 2x2 ბადეში, რაც სასარგებლოა კომიქსებისთვის. 'საპირისპირო' - ქმნის კომპლემენტურ ფერებს. 'ელვა' - ინტერაქტიურად ასახავს ჭექა-ქუხილს. 'არეკვლა' - ქმნის ნახატის ტბაში არეკვლის ეფექტს. 'გაწელვა' - გაწელავს და გაჭიმავს ნახატს მრუდე სარკესავით. დაბოლოს, 'გლუვი ცისარტყელა' - კლასიკური ცისარტყელის უფრო რბილი ვარიაციაა.

en: A number of existing Magic tools have been updated, as well. Improvements were made to Halftone, which simulates photographs on newsprint; Cartoon, which makes an image look like a cartoon drawing; and TV, which simulates a television screen. Additionally, Cartoon and Halftone, along with Blocks, Chalk, and Emboss, now offer the ability to alter the entire image at once!
ka: რამდენიმე არსებული "მაგიური" სამარჯვი ასევე განახლდა. გაუმჯობესდა 'ნახევარტონები' - ემსახურება საგაზეთო ფოტოების სიმულაციას, 'კომიქსები' - ნახატს კარიკატურად გარდაქმნის და 'ტელევიზია' - რომელიც ტელეეკრანის სიმულაციაა. დამატებით, 'კომიქსები' და 'ნახევარტონები' 'მოზაიკასთან', 'ცარცთან' და 'რელიეფთან' ერთად ახლა ნახატის ერთიანად შეცვლის შესაძლებლობას იძლევა!

en: Finally, Magic tools are now grouped into collections of similar effects — painting, distorts, color filters, picture warps, pattern painting, artistic, and picture decorations — making it easier to find the tool you need.
ka: ბოლოს, "მაგიური" ხელსაწყოები ახლა დაჯგუფებულია ნაკრებებში მსგავსი ეფექტებით — ხატვა, დამახინჯება, ფერთა ფილტრები, ნახატის დეფორმაცია, დაშტრიხვა, სამხატვრო და დეკორაციული — ეს სასურველი ხელსაწყოს მოძიებას აადვილებს.

en: Tux Paint's Fill tool now offers options to fill an area with color gradients. The "Radial" fill creates a circular gradient centered around the mouse click, while the "Linear" fill allows the interactive creation of gradients at different angles and sizes.
ka: Tux Paint "ჩასხმის" ხელსაწყო ახლა უკვე ფერად გრადიენტით შევსებას გთავაზობთ. "რადიალური" ჩასხმისას თაგუნას დაწკაპვის ცენტრიდან წრიული გრადიენტი, ხოლო "წრფივი" ჩასხმით სხვადასხვა დახრისა და ზომის გრადიენტი იქმნება.

en: New Magic tools have been added to Tux Paint: "Pixels" makes it easier to create retro-gaming style pixel art, "Checkerboard" fills the entire canvas with a check pattern, and "Clone" allows duplicating parts of the picture via brush strokes.
ka: დაემატა ახალი "მაგიურ" ხელსაწყოები: "პიქსელები" ქმნის წერტილოვან ნახატებს რეტრო თამაშების სტილში, "ჭადრაკის დაფა" სრულად ავსებს ჭადრაკულად, ხოლო "კლონირება" ნახატის ასლს შექმნის ფუნჯის მონასმით.

en: Tux Paint's user documentation has been overhauled, making localization easier. Parties interested in helping with localization are encouraged to contact the Tux Paint team.
ka: Tux Paint მომხმარებლის დოკუმენტაცია კაპიტალურად ჩასწორდა და ბევრად მოსახერხებელია ლოკალიზებისთვის. დაინტერესებული პირებს გთხოვთ დაგვიკავშირდეთ Tux Paint გუნდს.

en: Finally, a new pair of accessibility options have been added. The entire user interface can now be enlarged benefiting users with impaired vision, and making the program more suitable to very high density displays. This feature, along with a new option to re-organize the color palette, can also be helpful to users of coarse input devices, such as eye-gaze tracking systems.
ka: ბოლოს, დაემატა ორიოდე ახალი გამარტივებული ფუნქცია. შეგიძლიათ პროგრამის ეკრანული ინტერფეისის გაზრდა და მაღალი გარჩევადობის ეკრანებზე სულად ასახვა. ეს ფუნქცია პალიტრის რეორგანიზებასთან ერთად ასევე შეიძლება ძალიან სასარგებლო იყოს ბევრი სხვადასხვა მოწყობილობის მქონე მომხმარებლისთვის.

en: A major improvement has been made to the Shapes tool, which now provides options to choose whether shapes are drawn from the center or a corner, making it easier to use in any situation.
ka: ძირეულად გაუმჯობესდა 'ფორმების' ხელსაწყო, რომელიც ფორმების ცენტრიდან ან კუთხიდან ხატვის შესაძლებლობას იძლევა, რაც ბევრად მოსახერხებელია სხვადასხვა სიტუაციაში.

en: The on-screen keyboard, an accessibility feature optionally available when using the Text and Label tools, now appears larger on bigger displays; helpful for users of coarser input devices, such as eye-tracking systems.
ka: ეკრანული კლავიატურა და გამარტივებული ფუნქციები რეალიზებულია ტექსტისა და წარწერების ხელსაწყოებისთვის, ახლა უკვე უფრო დიდი ზომით და მოსახერხებელია მცირე ზომის მოწყობილობებისთვის.

en: The Eraser tool adds new, smaller eraser sizes, and applies smoother, contiguous strokes when the pointer is moved quickly.
ka: საშლელის ხელსაწყოში დამატებულია ახალი, უფრო მცირე ზომები და სწრაფად მოძრაობისას უფრო რბილად მოქმედებს.

en: Finally, this newest version adds options to export individual drawings and GIF animations, making it easy to share pictures, cartoons, and slideshows with others.
ka: და ბოლოს, უახლეს ვერსიაში დამატებულია ცალკეული ნახატებისა და GIF ანიმაციების ექსპორტი, რითაც ნახატების, კომიქსებისა და სლაიდშოუების გაზიარებას შეძლებთ.

en: The latest version has promoted the "Fill" tool, previously found under the "Magic" section of Tux Paint, to the main toolbar, where it's easier to find. It also includes some performance improvements during start-up and when bringing up the "New" drawing dialog. The solid background colors can also be placed at the end of that dialog, allowing emphasis of template images.
ka: უახლეს ვერსიაში ხელსაწყო "ჩასხმა", რომელიც ადრე "მაგიის" სექციაში იყო ახლა  გადატანილია ძირითად პანელზე სადაც უფრო ადვილად იძებნება. აგრეთვე, ნახატის გახსნისას გაუმჯობესებულია დიალოგის დაფა "ახალი". ამ დიალოგის ბოლოს შეიძლება განთავსდეს ერთგვაროვანი ფონური ფერები, რაც თარგის ნახატის გამოკვეთს.

en: Tux Paint also now makes it possible to disable stereo sound, which can benefit users with a hearing impairment, or in situations where only one speaker is available.
ka: Tux Paint პროგრამაში შეგიძლიათ ამორთოთ სტერეო ხმები, რაც შესაძლოა სასარგებლო იყოს შეზღუდული სმენის ან მხოლოდ ერთი სპიკერის არსებობისას.

en: New in this version are a "color picker", which allows any color within a drawing to be chosen using the pointer, and a set of three-, four-, and five-pointed star shapes.
ka: სიახლეა ახალ ვერსიაში "ფერების არჩევა", რომელიც უშუალოდ ნახატიდან ნებისმიერი ფერის არჩევაა  შესაძლებელი, აგრეთვე სამ-, ოთხ- და ხუთქიმიანი ვარსკვლავების ფორმები.

en: The latest version also incorporates a number of new translations, bringing the number of supported languages up to nearly 130: Bengali, Bodo, Dogri, Kabyle, Urdu, and Devanagari and Perso-Arabic variations of Kashmiri and Sindhi. Thirty other translations have been updated, as well.
ka: ბოლო ვერსია რამდენიმე ახალ თარგმანს შეიცავს და თარგმანთა რიცხვმა 130-ს მიუახლოვდა. ასევე, განახლდა ბენგალი ბოდო, დოგრი, ქბულის ურდუ და ქაშმირისა და სინდის დევანაგირი და სპარსულ-არაბული ვარიაციები. ასევე, განახლდა სხვა თარგმანები ოცდაათ ენაზე.

note: Square shape tool (4 equally-lengthed sides at right angles)
en: Square
ka: კვადრატი

note: Rectangle shape tool (4 sides at right angles)
en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

note: Circle shape tool (X radius and Y radius are the same)
en: Circle
ka: წრე

note: Ellipse shape tool (X radius and Y radius may differ)
en: Ellipse
ka: ელიფსი

note: Triangle shape tool (3 sides)
en: Triangle
ka: სამკუთხედი

note: Pentagon shape tool (5 sides)
en: Pentagon
ka: ხუთკუთხედი

note: Hexagon shape tool (6 sides)
en: Hexagon
ka: ექვსკუთხედი

note: Heptagon (aka septagon) shape tool (7 sides)
en: Heptagon
ka: შვიდკუთხედი

note: Octagon shape tool (8 sides)
en: Octagon
ka: რვაკუთხედი

note: Rhombus shape tool (4 sides, not at right angles)
en: Rhombus
ka: რომბი

note: Triangle star (3 points star) Rhombus star (4 points star) Pentagon star (5 points star)
en: Star
ka: ვარსკვლავი

note: Description of a square
en: A square is a rectangle with four equal sides.
ka: კვადრატი მართკუთხედედია ოთხივე ტოლი გვერდით.

note: Description of a rectangle
en: A rectangle has four sides and four right angles.
ka: მართკუთხედს ოთხი გვერდი და ოთხი მართი კუთხე აქვს.

note: Description of a circle
en: A circle is a curve where all points have the same distance from the center.
ka: წრეწირი მრუდია, რომლის ყველა წერტილი ცენტრიდან თანაბრადაა დაცილებული.

note: Description of an ellipse
en: An ellipse is a stretched circle.
ka: ელიფსი გაჭიმული წრეა.

note: Description of a triangle
en: A triangle has three sides.
ka: სამკუთხედს სამი გვერდი აქვს.

note: Description of a pentagon
en: A pentagon has five sides.
ka: ხუთკუთხედს (პენტაგონი) ხუთი გვერდი აქვს.

note: Description of a hexagon
en: A hexagon has six sides.
ka: ექვსკუთხედს (ჰექსაგონი) ექვსი გვერდი აქვს.

note: Description of a heptagon
en: A heptagon has seven sides.
ka: შვიდკუთხედს (ჰეპტაგონი) შვიდი გვერდი აქვს.

note: Description of an octagon
en: An octagon has eight equal sides.
ka: რვაკუთხედს (ოქტაგონი) რვა გვერდი აქვს.

note: Description of a rhombus
en: A rhombus has four equal sides, and opposite sides are parallel.
ka: რომბს ოთხი ტოლი გვერდი აქვს და საპირისპირო გვერდები პარალელურია.

note: Description of triangle star (3 points star)
en: A star with 3 points.
ka: 3-ქიმიანი ვარსკვლავი.

note: Description of rhombus star (4 points star)
en: A star with 4 points.
ka: 4-ქიმიანი ვარსკვლავი.

note: Description of pentagon star (5 points star)
en: A star with 5 points.
ka: 5-ქიმიანი ვარსკვლავი.

en: Pick a shape. Click to start drawing, drag, and let go when it is the size and shape you want. Move around to rotate it, and click again to draw it.
ka: აირჩიეთ ფორმა. დაწკაპეთ დასაწყებად, გადაათრიეთ და აუშვით საჭირო ზომისა და ფორმის მიღებისას. დაატრიალეთ ფორმა და დაწკაპეთ ხელახლა ასახვისთვის.

en: Pick a shape. Click to start drawing, drag, and let go when it is the size and shape you want.
ka: აირჩიეთ ფორმა. დაწკაპეთ დასაწყებად, გადაათრიეთ და აუშვით საჭირო ზომისა და ფორმის მიღებისას.

en: Draw shapes from the center.
ka: ფორმების დახატვა ცენტრიდან.

en: Draw shapes from a corner.
ka: ფორმების დახატვა კუთხიდან.

note: Title of tool selector (buttons down the left)
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

note: Title of color palette (buttons across the bottom)
en: Colors
ka: ფერები

note: Title of brush selector (buttons down the right for paint and line tools)
en: Brushes
ka: ფუნჯები

note: Title of eraser selector (buttons down the right for eraser tool)
en: Erasers
ka: საშლელები

note: Title of stamp selector (buttons down the right for stamps tool)
en: Stamps
ka: შტამპები

note: Title of shape selector (buttons down the right for shapes tool) Shape creation tool (square, circle, etc.)
en: Shapes
ka: ფორმები

note: Title of font selector (buttons down the right for text and label tools)
en: Letters
ka: ასოები

note: Title of magic tool selector (buttons down the right for magic (effect plugin) tool) "Magic" effects tools (blur, flip image, etc.)
en: Magic
ka: მაგია

note: Title of fill selector (buttons down the right for fill tool)
en: Fills
ka: ჩასხმა

note: Freehand painting tool
en: Paint
ka: ხატვა

note: Stamp tool (aka Rubber Stamps)
en: Stamp
ka: შტამპი

note: Line drawing tool
en: Lines
ka: ხაზები

note: Text tool
en: Text
ka: ტექსტი

note: Label tool
en: Label
ka: წარწერა

note: Fill tool
en: Fill
ka: ჩასხმა

note: Undo last action
en: Undo
ka: უკან

note: Redo undone action
en: Redo
ka: წინ

note: Eraser tool
en: Eraser
ka: საშლელი

note: Start a new picture
en: New
ka: ახალი

note: Open a saved picture Buttons for the file open dialog Open dialog: 'Open' button, to load the selected picture
en: Open
ka: გახსნა

note: Save the current picture
en: Save
ka: შენახვა

note: Print the current picture
en: Print
ka: ბეჭდვა

note: Quit/exit Tux Paint application
en: Quit
ka: გასვლა

note: Paint tool instructions
en: Pick a color and a brush shape to draw with.
ka: შეარჩიეთ თქვენთვის სასურველი ფუნჯის ფორმა და ფერი.

note: Stamp tool instructions
en: Pick a picture to stamp around your drawing.
ka: შეარჩიეთ რომელი შტამპი გნებავთ დაასვათ თქვენს ნახატს.

note: Line tool instructions
en: Click to start drawing a line. Let go to complete it.
ka: დაწკაპეთ ხაზის დასაწყებად. აუშვით ღილაკი დასამთავრებლად.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text.
ka: აირჩიეთ ტექსტის სტილი. დაწკაპეთ თქვენს ნახატზე და შეიტანეთ ტექსტი. დასასრულებლა დააჭირეთ კლავიშებს [Enter] ან [Tab].

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text. By using the selector button and clicking an existing label, you can move it, edit it, and change its text style.
ka: შეარჩიეთ ტექსტის სტილი. დაწკაპეთ თქვენს ნახატზე და შეიტანეთ ტექსტი. დასასრულებლად დააჭირეთ კლავიშებს [Enter] ან [Tab]. შერჩევის ღილაკით და არსებულ წარწერაზე დაწკაპვით მისი გადატანა, რედაქცია და ტექსტის სტილის შეცვლა შეგიძლიათ.

note: Magic tool instruction
en: Pick a magical effect to use on your drawing!
ka: აირჩიეთ ჯადოსნური ჯოხი მის თქვენს ნახატზე გამოსაყენებლად!

note: Response to 'undo' action
en: Undo!
ka: უკან!

note: Response to 'redo' action
en: Redo!
ka: წინ!

note: Eraser tool
en: Eraser!
ka: წაშლა!

note: Response to 'start a new image' action
en: Pick a color or picture with which to start a new drawing.
ka: შეარჩიეთ ნახატი ან ფერი რომლითაც ახალი ნახატის დაწყება გსურთ.

note: Response to 'open' action (while file dialog is being constructed)
en: Open…
ka: გახსნა…

note: Response to 'save' action
en: Your image has been saved!
ka: თქვენი ნახატი შენახულია!

note: Response to 'print' action (while printing, or print dialog is being used)
en: Printing…
ka: ბეჭდვა…

note: Response to 'quit' (exit) action
en: Bye bye!
ka: ნახვამდის!

note: Instruction while using Line tool (after click, before release)
en: Let go of the button to complete the line.
ka: აუშვით ღილაკი ხაზის დასასრულებლად.

en: Let go of the button to complete the line. (Your line’s angle is %.0f degrees.)
ka: აუშვით ღილაკი ხაზის დასასრულებლად. (ხაზის დახრა %.0f გრადუსია.)

note: Instruction while using Shape tool (after first click, before release)
en: Hold the button to stretch the shape.
ka: დააჭირეთ ღილაკს ფორმის გასაჭიმად.

en: Hold the button to stretch the shape. (It has an aspect ratio of "%.2g:1".)
ka: დაჭერილი ღილაკით გაჭიმეთ ფორმა. (მისი პროპორციაა "%.2g:1".)

note: Instruction while finishing Shape tool (after release, during rotation step before second click)
en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it.
ka: დაატრიალეთ ფორმა, შემდეგ კი დაწკაპეთ მის დასახატად.

en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it. (It is rotated %d degrees.)
ka: გადაათრიეთ თაგუნა ფორმის დასატრიალებლად., დაწკაპეთ მის დასახატად. (დატრიალდა %d გრადუსით.)

note: Notification that 'New' action was aborted (current image would have been lost)
en: OK then… Let’s keep drawing this one!
ka: კარგი, გავაგრძელოთ ხატვა!

note: Instructions to show when the Label tool's selector mode is activated
en: Clicking an existing label (or press [Tab] to cycle through them and [Enter] to choose). Then, you can move it, edit it, and change its text style.
ka: დაწკაპეთ არსებული წარწერა (ან დააჭირეთ კლავიშს [Tab] შეცვლისთვის და კლავიშს [Enter] ასარჩევად). შემდეგ შეგიძლიათ ტექსტის გადატანა, რედაქცია და სტილის შეცვლა.

note: Instructions to show when a Label has been chosen with the selector
en: Click in your picture if you wish to reposition this label, type to change the text, and use the options to change its text style. Press [Enter] or [Tab] when you're finished.
ka: დაწკაპეთ ნახატზე თუ წარწერის გადაადგილება გსურთ, სურვილისამებრ შეიტანეთ ცვლილებები ტექსტში და შეცვალეთ სტილი. დასრულებისთვის დააჭირეთ კლავიშს [Tab] ან [Enter].

note: Instructions to show when the Label tool's apply mode is activated
en: Clicking an existing label (or press [Tab] to cycle through them and [Enter] to choose) to permanently apply the text to the canvas.
ka: დაწკაპეთ არსებული წარწერა (ან დააჭირეთ კლავიშს [Tab] შეცვლისთვის და კლავიშს [Enter] ასარჩევად) ტექსტის დაფაზე ასახვისთვის.

note: Instructions to show when choosing brushes, depending on the brush's feature (if there are none, show_brush_tip() will show the current tool's tip)
en: This brush is animated; its shape changes as you draw!
ka: ფუნჯი ანიმაციურია; ფორმა იცვლება ხატვისას!

en: This brush changes depending on the angle.
ka: ფუნჯის ფორმა დახრაზეა დამოკიდებული.

en: This brush changes depending on the angle, and is animated; its shape changes as you draw!
ka: ფუნჯის ფორმა დახრაზეა დამოკიდებული და ანიმაციურია; იცვლება ხატვისას!

en: This brush's spacing is now 1 pixel!
ka: ფუნჯის ბიჯი ახლა 1 პიქსელია!

en: This brush's spacing is now about %1$d/%2$d the size of the brush shape.
ka: ფუნჯის ბიჯი ახლა არის ფუნჯის დაახლოებით %1$d/%2$d.

en: This brush's spacing is now about the size of the brush shape.
ka: ფუნჯის ბიჯი ახლა ფუნჯის ფორმისაა.

en: This brush's spacing is now about %d times as big as the brush shape.
ka: ფუნჯის ბიჯი ახლა ფუნჯის ფორმაზე დაახლოებით %d-ჯერ მეტია.

en: This brush's spacing is now about %1$d %2$d/%3$d times as big as the brush shape.
ka: ფუნჯის ბიჯი ახლა ფუნჯის ფორმაზე დაახლოებით %1$d %2$d/%3$d-ჯერ მეტია.

note: Instructions to show when rotating stamps
en: Drag the mouse to rotate the stamp. Click to draw it. (It is rotated %d degrees.)
ka: გადაათრიეთ თაგუნა შტამპის დასატრიალებლად., დაწკაპეთ მის დასახატად. (დატრიალდა %d გრადუსით.)

note: Prompt to confirm user wishes to quit
en: Do you really want to quit?
ka: ნამდვილად გინდათ გასვლა?

note: Quit prompt positive response (quit)
en: Yes, I’m done!
ka: დიახ, დავასრულე!

note: Quit prompt negative response (don't quit)
en: No, take me back!
ka: არა, უკან დამაბრუნე!

note: Current picture is not saved; user is quitting
en: If you quit, you’ll lose your picture! Save it?
ka: თუ გახვალთ თქვენი ნახატი დაიკარგება! შევინახო?

en: Yes, save it!
ka: დიახ, შეინახე!

en: No, don’t bother saving!
ka: არა, ნუ შეწუხდები!

note: Current picture is not saved; user is opening another picture
en: Save your picture first?
ka: ჯერ თქვენი ნახატი შევინახო?

note: Error opening picture
en: Can’t open that picture!
ka: ამ ნახატს ვერ ვხსნი!

note: Generic dialog dismissal
en: OK
ka: კარგი

note: Notification that 'Open' dialog has nothing to show
en: There are no saved files!
ka: ნახატები არ შეგინახავთ!

note: Verification of print action
en: Print your picture now?
ka: დავბეჭდო თქვენი ნახატი?

en: Yes, print it!
ka: დიახ, ამობეჭდე!

note: Confirmation of successful (we hope) printing
en: Your picture has been printed!
ka: თქვენი ნახატი დაიბეჭდა!

note: We got an error printing
en: Sorry! Your picture could not be printed!
ka: ვწუხვართ! თქვენი ნახატი ვერ ამოიბეჭდება!

note: Notification that it's too soon to print again (--printdelay option is in effect)
en: You can’t print yet!
ka: ჯერ ვერ დაბეჭდავთ!

note: Prompt to confirm erasing a picture in the Open dialog, or exported template from the New dialog
en: Erase this picture?
ka: წავშალო ეს ნახატი?

en: Yes, erase it!
ka: დიახ, წაშალე!

en: No, don’t erase it!
ka: არა, არ წაშალო!

note: Reminder that Mouse Button 1 is the button to use in Tux Paint
en: Remember to use the left mouse button!
ka: არ დაგავიწყდეთ თაგუნას მარცხენა ღილაკის გამოყენება!

note: Confirmation of successful (we hope) image export
en: Your picture has been exported!
ka: თქვენი ნახატი დაექსპორტდა!

en: Your slideshow GIF has been exported!
ka: თქვენი GIF სლაიდშოუ დაექსპორტდა!

note: We got an error exporting
en: Sorry! Your picture could not be exported!
ka: ვწუხვართ! თქვენი ნახატი ვერ დაექსპორტდება!

en: Sorry! Your slideshow GIF could not be exported!
ka: ვწუხვართ! თქვენი GIF ანიმაცია ვერ დაექსპორტდება!

note: Slideshow instructions
en: Choose the pictures you want, then click “Play”.
ka: აირჩიეთ ნახატი და დაწკაპეთ „ასახვა”.

note: Sound has been muted (silenced) via keyboard shortcut
en: Sound muted.
ka: ხმა ამორთულია.

note: Sound has been unmuted (unsilenced) via keyboard shortcut
en: Sound unmuted.
ka: ხმა ჩართულია.

note: Wait while Text tool finishes loading fonts
en: Please wait…
ka: გთხოვთ დაიცადოთ…

note: Open dialog: 'Erase' button, to erase/deleted the selected picture
en: Erase
ka: წაშლა

note: Open dialog: 'Slides' button, to switch to slide show mode
en: Slides
ka: სლაიდები

note: Open dialog: 'Export' button, to copy an image to an easily-accessible location
en: Export
ka: ექსპორტი

note: Open dialog: 'Back' button, to dismiss Open dialog without opening a picture
en: Back
ka: უკან

note: Slideshow: 'Play' button, to begin a slideshow sequence
en: Play
ka: ასახვა

note: Slideshow: 'GIF Export' button, to create an animated GIF
en: GIF Export
ka: GIF ექსპორტი

note: Slideshow: 'Next' button, to load next slide (image)
en: Next
ka: შემდეგ

note: Color mixer dialog: 'Clear' button, to reset the mixed color
en: Clear
ka: გასუფთავება

note: Admittedly stupid way of determining which keys can be used for positive and negative responses in dialogs (e.g., [Y] (for 'yes') in English)
en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

note: Prompt to ask whether user wishes to save over old version of their file
en: Replace the picture with your changes?
ka: ჩავანაცვლო ნახატი თქვენი ცვლილებებით?

note: Positive response to saving over old version (like a 'File:Save' action in other applications)
en: Yes, replace the old one!
ka: დიახ, ჩაანაცვლე ძველი ახლით!

note: Negative response to saving over old version (saves a new image) (like a 'File:Save As...' action in other applications)
en: No, save a new file!
ka: არა, შეინახე ახალ ფაილში!

note: None selected? Too dangerous to automatically select all (like we do for slideshow playback). Only 1 selected?  No point in saving as GIF.
en: Select 2 or more drawings to turn into an animated GIF.
ka: შეარჩიეთ 2 ან მეტი ნახატი GIF ანიმაციად გარდასაქმნელად.

note: Descriptions (names) of the color mixer tool's primary colors and shades
en: red
ka: წითელი

en: yellow
ka: ყვითელი

en: blue
ka: ლურჯი

en: white
ka: თეთრი

en: grey
ka: ნაცრისფერი

en: black
ka: შავი

note: Tool tip text describing a mixed color (e.g., "1/3 red and 1/2 yellow", or "1/3 blue and 2/3 white", etc.)
en: Your color is %1$s %2$s.
ka: თქვენი ფერია %1$s %2$s.

en: Your color is %1$s %2$s and %3$s %4$s.
ka: თქვენი ფერია %1$s %2$s და %3$s %4$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, and %5$s %6$s.
ka: თქვენი ფერია %1$s %2$s, %3$s %4$s, და %5$s %6$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, and %7$s %8$s.
ka: თქვენი ფერია %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, და %7$s %8$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, and %9$s %10$s.
ka: თქვენი ფერია %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, და %9$s %10$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, %9$s %10$s, and %11$s %12$s.
ka: თქვენი ფერია %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, %9$s %10$s, და %11$s %12$s.

note: Color mixer; e.g., "Your color is entirely grey."
en: entirely
ka: სრულად

note: Add "Color Select" color:
en: Select a color from your drawing.
ka: შეარჩიეთ ფერი თქვენი ნახატიდან.

en: Pick a color. Hues go top to bottom. Saturation/intensity goes left (pale) to right (pure). Value (lightness/darkness): grey bar.
ka: შეარჩიეთ ფერი. ტონი ნაწილდება ზემოდან ქვემოთ. გაჯერება/ინტენსიობა მარცხნიდან (მქრქალი) მარჯვნივ (სუფთა). მნიშვნელობა (ღია/მუქი): ნაცრისფერი ზოლი.

en: Click the primary colors (red, yellow, and blue), white (to tint), grey (to tone), and black (to shade), to mix together a new color.
ka: დაწკაპეთ პირველადი ფერები (წითელი, ყვითელი, ლურჯი), თეთრი (ელფერისთვის), ნაცრისფერი (ტონალობისთვის) და შავი (დაჩრდილვისთვის) ახალი ფერის მისაღებად.

en: Drawing program
ka: სახატავი პროგრამა

en: Color Shift
ka: ფერის წანაცვლება

en: Click and drag the mouse to change the colors in parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს მისი ნაწილების ფერების შესაცვლელად.

en: Click to change the colors in your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის ფერების შესაცვლელად.

en: Blind
ka: დარაბა

en: Click towards the edge of your picture to pull window blinds over it. Move perpendicularly to open or close the blinds.
ka: დაწკაპეთ თქვენი ნახატის კიდეზე სარკმლის დარაბების გადასაფარებლად. ამოძრავეთ მართობულად დარაბების გასახსნელად ან დასახურად.

en: Blocks
ka: მოზაიკა

en: Chalk
ka: ცარცი

en: Drip
ka: ჩამოღვენთა

en: Click and drag the mouse around to make the picture blocky.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს მოზაიკად გადასაქცევად.

en: Click to make the entire picture blocky.
ka: დაწკაპეთ თქვენი მთლიანი ნახატის მოზაიკისთვის.

en: Click and drag the mouse around to turn the picture into a chalk drawing.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ცარცით დახატვის ეფექტის მისაცემად.

en: Click to turn the entire picture into a chalk drawing.
ka: დაწკაპეთ მთელი ნახატისთვის ცარცის ეფექტის მისაცემად.

en: Click and drag the mouse around to make the picture drip.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ჩამოსაღვენთად.

en: Click to make the entire picture drip.
ka: დაწკაპეთ მთლიან ნახატზე დასაწვეთებლად.

en: Bloom
ka: ცვარი

en: Click and drag to apply a glowing "bloom" effect to parts of your image.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილებზე მბრწყინავი "ცვარის" ეფექტის მისაღებად.

en: Click to apply a glowing "bloom" effect to your entire image.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატისთვის მბრწყინავი "ცვარის" ეფექტის მისაღებად.

en: Blur
ka: გადღაბნა

en: Click and drag the mouse around to blur the image.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილების გასადღაბნად.

en: Click to blur the entire image.
ka: დაწკაპეთ მთიანი ნახატის გასადღაბნად.

note: Both are named "Bricks", at the moment:
en: Bricks
ka: აგურები

en: Click and drag to draw large bricks.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ დიდი აგურების დასახატად.

en: Click and drag to draw small bricks.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ პატარა აგურების დასახატად.

en: Calligraphy
ka: ხელნაწერი

en: Click and drag the mouse around to draw in calligraphy.
ka: დაწკაპეთ და ამოძრავეთ თაგუნა კალმით სახატავად.

en: Cartoon
ka: კომიქსი

en: Click and drag the mouse around to turn the picture into a cartoon.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს კომიქსად გადასაქცევად.

en: Click to turn the entire picture into a cartoon.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ მთლიანი ნახატის კომიქსად გარდასაქმნელად.

en: Checkerboard
ka: ჭადრაკის დაფა

en: Click and drag to fill the canvas with a checkerboard pattern.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ დაფის ჭადრაკულად შესავსებად.

en: Clone
ka: კლონი

en: Click once to pick a spot to begin cloning. Click again and drag to clone that part of the picture.
ka: დაწკაპეთ ერთხელ სასურველ წერტილზე კლონირების დასაწყებად. დაწკაპეთ ხელმეორედ და გადაათრიეთ ნახატის ნაწილის კლონისთვის.

en: 3D Glasses
ka: 3D სათვალე

en: Color Sep.
ka: ფერდაშლა.

en: Double Vision
ka: ორმაგი ხედვა

en: Click and drag to separate your picture's colors.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ფერდასაშლელად.

en: Click and drag to simulate double vision.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ორმაგი ხედვის სიმულაციისთვის.

en: Click and drag left and right to separate your picture's red and cyan, to make anaglyphs you can view with 3D glasses!
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ მარცხენა და მარჯვენა ნახატის წითელ-ციან ანაგლიფების შესაქმნელად 3D სათვალეებისთვის!

en: Confetti
ka: კონფეტი

en: Click to throw confetti!
ka: დაწკაპეთ კონფეტის გასაბნევად!

en: Distortion
ka: დაჭმუჭვნა

en: Click and drag the mouse to cause distortion in your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს დასაჭმუჭნად.

en: Emboss
ka: რელიეფი

en: Click and drag the mouse to emboss the picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს რელიეფურად ამოსაბურცად.

en: Click to emboss the entire picture.
ka: დაწკაპეთ თქვენი მთლიანი ნახატის რელიეფურად ამოსაბურცად.

en: Lighten
ka: გაღიავება

en: Darken
ka: ჩამუქება

en: Desaturate
ka: გაჯერების მოხსნა

en: Saturate
ka: ფერგაჯერება

en: Remove Color
ka: ფერის ამოღება

en: Keep Color
ka: ფერის შენახვა

en: Click and drag the mouse to lighten parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს ნაწილების გასაღიავებლად.

en: Click to lighten your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის გასაღიავებლად.

en: Click and drag the mouse to darken parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს ნაწილების გასამუქებლად.

en: Click to darken your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის გასამუქებლად.

en: Click and drag the mouse to desaturate parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილების გასახუნებლად.

en: Click to desaturate your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის გასახუნებლად.

en: Click and drag the mouse to saturate parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ფერების გასაჯერებლად.

en: Click to saturate your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის ფერების გასაჯერებლად.

en: Click and drag the mouse to entirely desaturate parts of your picture that match the chosen color.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის შერჩეული ფერის ნაწილების გასახუნებლად.

en: Click to entirely desaturate the parts of your picture that match the chosen color.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის შერჩეული ფერის ნაწილების გასახუნებლად.

en: Click and drag the mouse to entirely desaturate parts of your picture that don't match the chosen color.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილების გასახუნებლად გარდა შერჩეული ფერისა.

en: Click to entirely desaturate the parts of your picture that don't match the chosen color.
ka: დაწკაპეთ ნახატის ნაწილების გასახუნებლად გარდა შერჩეული ფერისა.

en: Fisheye
ka: თევზის თვალი

en: Click on part of your picture to create a fisheye effect.
ka: დაწკაპეთ ნახატს ნაწილი თევზის თვალის ეფექტის დასამატებლად.

en: Flower
ka: ყვავილი

en: Click and drag to draw a flower stalk. Let go to finish the flower.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ყვავილის ღერო.

en: Foam
ka: ბუშტები

en: Click and drag the mouse to cover an area with foamy bubbles.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს საპნის ბუშტების ჩასამატებლად.

en: Fold
ka: დაკეცვა

en: Choose a background color and click to turn the corner of the page over.
ka: შეარჩიეთ ფონის ფერი და დაწკაპეთ გვერდის კუთხის გადასაფურცლად.

en: Fretwork
ka: ჩუქურთმები

en: Click and drag to draw repetitive patterns.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ გამეორებადი ბლოკებისთვის.

en: Click to surround your picture with repetitive patterns.
ka: დაწკაპეთ ნახატის დაშტრიხვით მოჩარჩოებისთვის.

en: Glass Tile
ka: მინა

en: Click and drag the mouse to put glass tile over your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის მინის ვიტრაჟით დასაფარად.

en: Click to cover your entire picture in glass tiles.
ka: დაწკაპეთ თქვენი მთლიანი ნახატის მინის კაფელით დასაფარად.

en: Googly Eyes
ka: კოხტა თვალები

en: Grass
ka: ბალახი

en: Click and drag to draw grass. Don’t forget the dirt!
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ბალახის დასახატად. ტალახი არ დაგავიწყდეთ!

en: Halftone
ka: ნახევარტონები

en: Click and drag to turn your drawing into a newspaper.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ნახატის გაზეთად გარდასაქმნელად.

en: Click to turn your drawing into a newspaper.
ka: დაწკაპეთ ნახატის გაზეთად გარდასაქმნელად.

en: Kaleido-4
ka: კალეიდო-4

en: Kaleido-6
ka: კალეიდო-6

en: Kaleido-8
ka: კალეიდო-8

en: Click and drag around your picture to look through it with a kaleidoscope!
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის კალეიდოსკოპური ასახვისთვის!

en: Symmetric Left/Right
ka: სიმეტრია მარცხენა/მარჯვენა

en: Symmetric Up/Down
ka: სიმეტრია ზედა/ქვედა

en: Pattern
ka: დაშტრიხვა

en: Tiles
ka: კაფელი

note: KAL_BOTH
en: Kaleidoscope
ka: კალეიდოსკოპი

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the left and right of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ თაგუნა ორი სიმეტრიული (მარცხენა/მარჯვენა) ფუნჯით სახატავად.

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the top and bottom of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ თაგუნა ორი სიმეტრიული (ზედა/ქვედა) ფუნჯით სახატავად.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern across the picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ თაგუნა ნახატის დასაშტრიხად.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern that is symmetric across the picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ თაგუნა ნახატის სიმეტრიულად დასაშტრიხად.

note: KAL_BOTH
en: Click and drag the mouse to draw with symmetric brushes (a kaleidoscope).
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს სიმეტრიული ორნამენტებისთვის (კალეიდოსკოპი).

en: Light
ka: სინათლე

en: Click and drag to draw a beam of light on your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს სინათლის სხივის ჩასამატებლად.

en: Lightning
ka: ელვა

en: Click, drag, and release to draw a lightning bolt between two points.
ka: დაწკაპეთ, გადაატარეთ და აუშვით გაელვებისთვის ორ წერტილს შორის.

en: Maze
ka: ლაბირინთი

en: Click and drag to paint a maze on your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ლაბირინთის დასამატებლად.

en: Click to turn your entire picture into a maze.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის ლაბირინთად გარდასაქმნელად.

en: Metal Paint
ka: მეტალიკა

en: Click and drag the mouse to paint with a metallic color.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს მეტალის ფაქტურის ჩასამატებლად.

en: Mirror
ka: სარკე

en: Flip
ka: ამოტრიალება

en: Click to make a mirror image.
ka: დაწკაპეთ ნახატი მისი სარკისებრი ანარეკლის მისაღებად.

en: Click to flip the picture upside-down.
ka: დაწკაპეთ ნახატი მის თავდაყირა გადმოსატრიალებლად.

en: Mosaic
ka: მოზაიკა

en: Click and drag the mouse to add a mosaic effect to parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილებზე მოზაიკის ეფექტის მისაღებად.

en: Click to add a mosaic effect to your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატისთვის მოზაიკის ეფექტის მისაღებად.

en: Square Mosaic
ka: კვადრომოზაიკა

en: Hexagon Mosaic
ka: ჰექსამოზაიკა

en: Irregular Mosaic
ka: უსწორო მოზაიკა

en: Click and drag the mouse to add a square mosaic to parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილებზე კვადრატული მოზაიკის ეფექტის მისაღებად.

en: Click to add a square mosaic to your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატისთვის კვადრატული მოზაიკის ეფექტის მისაღებად.

en: Click and drag the mouse to add a hexagonal mosaic to parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილებზე ექვსკუთახა მოზაიკის ეფექტის მისაღებად.

en: Click to add a hexagonal mosaic to your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატისთვის ექვსკუთახა მოზაიკის ეფექტის მისაღებად.

en: Click and drag the mouse to add an irregular mosaic to parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილებზე უთანაბრო მოზაიკის ეფექტის მისაღებად.

en: Click to add an irregular mosaic to your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატისთვის არათანაბარი მოზაიკის ეფექტის მისაღებად.

en: Negative
ka: ნეგატივი

en: Opposite
ka: საპირისპირო

en: Click and drag the mouse around to make your painting negative.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნეგატივის მისაღებად.

en: Click to turn your painting into its negative.
ka: დაწკაპეთ ნახატის ნეგატივის მისაღებად.

en: Click and drag the mouse around to change colors to their opposites -- their complementary colors.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს ფერების საპირისპიროთი შესაცვლელად -- მათი კომპლემენტური ფწერებით.

en: Click to turn all colors in your painting into their opposites -- their complementary colors.
ka: დაწკაპეთ თქვენი ნახატის ყველა ფერის საპირისპიროდ გარდასაქმნელად -- მათ კომპლემენტურ ფერებად.

en: Noise
ka: ხმაური

en: Click and drag the mouse to add noise to parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილებზე ხმაურის დასამატებლად.

en: Click to add noise to your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატისთვის ხმაურის დასამატებლად.

en: Perspective
ka: პერსპექტივა

en: Panels
ka: პანელები

en: Tile Zoom
ka: ფილების მასშტაბი

en: Zoom
ka: მასაშტაბი

en: Rush
ka: ახლო-შორს

en: Click on the corners and drag where you want to stretch the picture.
ka: დაწკაპეთ კუთხეებზე და გადაათრიეთ ნახატის გასაწელად.

en: Click to turn your picture into 2-by-2 panels.
ka: დაწკაპეთ ნახატის 2x2 პანელების მისაღებად.

en: Click and drag up to zoom in the picture. Drag down to zoom out and tile the picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ზემოთ ნახატის ზომის გასაზრდელად და ქვემოთ - შესამცირებლად და ფილებად დანაწილებად.

en: Click and drag up to zoom in or drag down to zoom out the picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ზემოთ ნახატის ზომის გასაზრდელად და ქვემოთ - შესამცირებლად.

en: Click and drag up to rush in or drag down to rush out the picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ზემოთ ნახატის მოსაახლოებლად ან ქვემოთ - დასაშორებლად.

en: Pixels
ka: პიქსელები

en: Click and drag to draw large pixels.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ დიდი პიქსელებისთვის.

en: Puzzle
ka: ფაზლი

en: Click the part of your picture where would you like a puzzle.
ka: დაწკაპეთ ნახატის ნაწილი ფაზლის შესაქმნელად.

en: Click to make a puzzle in fullscreen mode.
ka: დაწკაპეთ სრულეკრანოვანი ფაზლის შესაქმნელად.

en: Rails
ka: ლიანდაგები

en: Click and drag to draw train track rails on your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ლიანდაგების დასამატებლად.

en: Rainbow
ka: ცისარტყელა

en: Smooth Rainbow
ka: გლუვი ცისარტყელა

en: You can draw in rainbow colors!
ka: შეგიძლიათ ცისარტყელას ფერებით ხატოთ!

en: Rain
ka: წვიმა

en: Click to place a rain drop onto your picture.
ka: დაწკაპეთ ნახატზე წვიმის წვეთების დასამატებლად.

en: Click to cover your picture with rain drops.
ka: დაწკაპეთ ნახატი წვიმის წვეთებით დასაფარად.

en: Real Rainbow
ka: ნამდვილი ცისარტყელა

en: ROYGBIV Rainbow
ka: სქემატური ცისარტყელა

en: Click where you want your rainbow to start, drag to where you want it to end, and then let go to draw a rainbow.
ka: დაწკაპეთ სასურველი წერტილი ცისარტყელას დასაწყებად, გადაათრიეთ საბოლოო წერტილში და აუშვით.

en: Reflection
ka: არეკვლა

en: Click and drag the mouse around to add a reflection to your picture.
ka: დაწკაპეთ და შემოაატარეთ გარშემო ნახატის ანარეკლის მისაღებად.

en: Ripples
ka: წვეთები

en: Click to make ripples appear over your picture.
ka: დაწკაპეთ ნახატზე წვეთების დასამატებლად.

en: Rosette
ka: ვარდულა

en: Picasso
ka: პიკასო

en: Click and start drawing your rosette.
ka: დაწკაპეთ და დაიწყეთ თქვენი ვარდულას ხატვა.

en: You can draw just like Picasso!
ka: მაგარია, პიკასოსავით ხატავთ!

en: Edges
ka: კიდეები

en: Sharpen
ka: სიმკვეთრე

en: Silhouette
ka: სილუეტი

en: Click and drag the mouse to trace edges in parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს ნაწილების კიდეების მოსანიშნად.

en: Click to trace edges in your entire picture.
ka: დაწკაპეთ და მთლიანი ნახატის კიდეების მოსანიშნად.

en: Click and drag the mouse to sharpen parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილების გასამკვეთრებლად.

en: Click to sharpen the entire picture.
ka: დაწკაპეთ თქვენი მთლიანი ნახატის გასამკვეთრებლად.

en: Click and drag the mouse to create a black and white silhouette.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ შავ-თეთრი სილუეტის შესაქმნელად.

en: Click to create a black and white silhouette of your entire picture.
ka: დაწკაპეთ თქვენი მთლიანი ნახატის შავ-თეთრი სილუეტის შესაქმნელად.

en: Shift
ka: წანაცვლება

en: Click and drag to shift your picture around on the canvas.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ნახატის წასანაცვლებლად.

en: Smudge
ka: ლაქები

note: if (which == 1)
en: Wet Paint
ka: გადღაბვნა

en: Click and drag the mouse around to smudge the picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატერეთ ნახატის ასაალებლად.

note: if (which == 1)
en: Click and drag the mouse around to draw with wet, smudgy paint.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილების ასაალებლად.

en: Snow Ball
ka: გუნდა

en: Snow Flake
ka: ფიფქი

en: Click to add snow balls to your picture.
ka: დაწკაპეთ თქვენს ნახატზე გუნდების დასამატებლად.

en: Click to add snow flakes to your picture.
ka: დაწკაპეთ თქვენს ნახატზე ფიფქების დასამატებლად.

en: Stretch
ka: გაწელვა

en: Click and drag to stretch part of your picture vertically or horizontally.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ნახატის ნაწილის მართობულად ან განივად გასაწელად.

en: String edges
ka: ტექსტის კიდეები

en: String corner
ka: ტექსტის კუთხე

en: String 'V'
ka: 'V' ბადე

en: Click and drag to draw string art. Drag top-bottom to draw less or more lines, left or right to make a bigger hole.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ დეკორაციისთვის. ზემოთ-ქვემოთ - ხაზების რაოდენობის შეცვლა, მარცხნივ/მარჯვნივ - ხვრელის ზომის შეცვლა.

en: Click and drag to draw arrows made of string art.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ დეკორატიული ისრებისთვის.

en: Draw string art arrows with free angles.
ka: დახატავს დეკორტიულ ისრებს თავისუფალი კუთხეებით.

en: Circles
ka: წრეები

en: Rays
ka: სხივები

en: Fur
ka: ბეწვები

en: Click and drag to transform parts of your picture to circular brushstrokes.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ნახატის ნაწილების წრეებად გარდასაქმნელად.

en: Click to turn your entire picture into circular brushstrokes.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის წრეებად გარდასაქმნელად.

en: Click and drag to transform parts of your picture to brushstroke rays.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ნახატის ნაწილების სხივებად გარდასაქმნელად.

en: Click to turn your entire picture into brushstroke rays.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის სხივებად გარდასაქმნელად.

en: Click and drag to add fur to your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ბეწვების დასამატებლად.

en: Tint
ka: ელფერი

en: Color & White
ka: ფერი და თეთრი

en: Click and drag the mouse around to change the color of parts of your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატს ნაწილების ფერის შესაცვლელად.

en: Click to change the color of your entire picture.
ka: დაწკაპეთ მთლიანი ნახატის ფერის შესაცვლელად.

en: Click and drag the mouse around to turn parts of your picture into white and a color you choose.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილების თეთრ და შერჩეულ ფერად გადაღებვისთვის.

en: Click to turn your entire picture into white and a color you choose.
ka: დაწკაპეთ თქვენი ნახატის თეთრ და შერჩეულ ფერად გადასაღებად.

en: Toothpaste
ka: კბილის პასტა

en: Click and drag to squirt toothpaste onto your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ თქვენი ნახატის კბილის პასტით დასაფარად.

en: Tornado
ka: ტორნადო

en: Click and drag to draw a tornado funnel on your picture.
ka: დაწკაპეთ და გადაათრიეთ ტორნადოს დასახატად.

en: TV
ka: ტელევიზორი

en: Click and drag to make parts of your picture look like they are on television.
ka: დაწკაპეთ და გადაატარეთ ნახატის ნაწილების ტელეეფექტით ასახვისთვის.

en: Click to make your picture look like it's on television.
ka: დაწკაპეთ თქვენი ნახატის ტელევიზორით გადასაცემად.

en: Waves
ka: ტალღები

en: Wavelets
ka: ტალღები

en: Click to make the picture horizontally wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
ka: დაწკაპეთ ნახატის განივად დატალღვისთვის. ზემოთ - დაბალი ტალღებისთვის, ქვემოთ - მაღალი ტალღებისთვის, მარცხნივ - პატარა ტალღებისთვის, მარჯვნივ - მოზრდილი ტალღებისთვის.

en: Click to make the picture vertically wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
ka: დაწკაპეთ ნახატის მართობულად დატალღვისთვის. ზემოთ - დაბალი ტალღებისთვის, ქვემოთ - მაღალი ტალღებისთვის, მარცხნივ - პატარა ტალღებისთვის, მარჯვნივ - მოზრდილი ტალღებისთვის.

en: Xor Colors
ka: XOR Colors
