tuxpaint - en to bg translation catalogue (540 entries)

note: Response to Black (0, 0, 0) color selected
en: Black!
bg: Черно!

note: Response to Dark grey (128, 128, 128) color selected
en: Dark grey! Some people spell it “dark gray”.
bg: Тъмносиво! Някои го записват "тъмно сиво".

note: Response to Light grey (192, 192, 192) color selected
en: Light grey! Some people spell it “light gray”.
bg: Светлосиво! Някои го записват "светло сиво".

note: Response to White (255, 255, 255) color selected
en: White!
bg: Бяло!

note: Response to Red (255, 0, 0) color selected
en: Red!
bg: Червено!

note: Response to Orange (255, 128, 0) color selected
en: Orange!
bg: Оранжево!

note: Response to Yellow (255, 255, 0) color selected
en: Yellow!
bg: Жълто!

note: Response to Light green (160, 228, 128) color selected
en: Light green!
bg: Светлозелено!

note: Response to Dark green (33, 148, 70) color selected
en: Dark green!
bg: Тъмнозелено!

note: Response to "Sky" blue (138, 168, 205) color selected
en: Sky blue!
bg: Небесносиньо!

note: Response to Blue (50, 100, 255) color selected
en: Blue!
bg: Синьо!

note: Response to Lavender (186, 157, 255) color selected
en: Lavender!
bg: Бледолилаво!

note: Response to Purple (128, 0, 128) color selected
en: Purple!
bg: Лилаво!

note: Response to Pink (255, 165, 211) color selected
en: Pink!
bg: Розово!

note: Response to Brown (128, 80, 0) color selected
en: Brown!
bg: Кафяво!

note: Response to Tan (226, 189, 166) color selected
en: Tan!
bg: Жълтокафяво!

note: Response to Beige (247, 228, 219) color selected
en: Beige!
bg: Бежово!

note: First, the blacklist. We list font families that can crash Tux Paint via bugs in the SDL_ttf library. We also test fonts to be sure that they have both uppercase and lowercase letters. Note that we do not test for "Aa", because it is OK if uppercase and lowercase are the same (but not nice -- such f
en: qx
bg: qxабвгдежзийклмнопрстуфхцчшщъьюя

en: QX
bg: QXАБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЪЮЯ

note: distinct uppercase and lowercase (e.g., 'o' vs. 'O')
en: oO
bg: оО

note: distinct circle-like characters (e.g., 'O' (capital oh) vs. '0' (zero))
en: O0
bg: О0

note: distinct line-like characters (e.g., 'l' (lowercase elle) vs. '1' (one) vs. 'I' (capital aye))
en: 1Il|
bg: 1|Il

note: If neccessary, translate any of following strings using at least two locale specific characters required to render your language. Then, the scores for those fonts having such characters will increase. You can use two different weight for scoring, 1 or 9, according to the importance.
en: <1>spare-1a
bg: <1>резервен-1а

en: <1>spare-1b
bg: <1>резервен-1б

en: <9>spare-9a
bg: <9>резервна част-9а

en: <9>spare-9b
bg: <9>резервна част-9б

en: Click to fill an area with a solid color.
bg: Кликни, за да запълниш съответната област с плътен цвят.

en: Click and drag to fill an area by hand, using a brush.
bg: Кликни и движи мишката, за да запълниш област на ръка, използвайки четка.

en: Click and drag to fill an area with a linear gradient (from the chosen color to transparent).
bg: Кликни и движи мишката, за да запълниш област с линеен градиент (от избрания цвят до прозрачен).

en: Click to fill an area with a radial gradient (from the chosen color to transparent).
bg: Кликни, за да запълниш област с радиален градиент (от избрания цвят до прозрачен).

en: Click to fill an area with a shaped gradient (from the chosen color to transparent).
bg: Кликни, за да запълниш област с оформен градиент (от избрания цвят до прозрачен).

en: Solid
bg: Плътен

en: Brush
bg: Четка

en: Linear
bg: Линеен

en: Radial
bg: Радиален

en: Shaped
bg: Оформен

note: Eraser tool
en: Eraser
bg: Гума

en: Click and drag to fill an area with a linear gradient (from the chosen color to transparent). (Your gradient’s angle is %.0f degrees.)
bg: Кликни и движи мишката, за да запълниш област с линеен градиент (от избрания цвят до прозрачен). (Твоят градиент е завъртян на %.0f градуса.)

note: Congratulations #1
en: Great!
bg: Прекрасно!

note: Congratulations #2
en: Cool!
bg: Чудесно!

note: Congratulations #3
en: Keep it up!
bg: Продължавай все така!

note: Congratulations #4
en: Good job!
bg: Добра работа!

note: Input Method: English mode
en: English
bg: Aнглийски

note: Input Method: Japanese Romanized Hiragana mode
en: Hiragana
bg: Хирагана

note: Input Method: Japanese Romanized Katakana mode
en: Katakana
bg: Каткана

note: Input Method: Korean Hangul 2-Bul mode
en: Hangul
bg: Хангул

note: Input Method: Thai mode
en: Thai
bg: Тайландски

note: Add menu items
en: About Tux Paint
bg: Относно "Рисуване с Тъкс"

en: Hide Tux Paint
bg: Скрий "Рисуване с Тъкс"

en: Hide Others
bg: Скрий всички други

en: Show All
bg: Покажи всички

en: Quit Tux Paint
bg: Затвори "Рисуване с Тъкс"

note: Put menu into the menubar
en: Window
bg: Прозорец

note: "Minimize" item
en: Minimize
bg: Минимизирай

en: Tux Paint
bg: Рисуване с Тъкс

en: A drawing program for children
bg: Програма за рисуване за деца

en: Tux Paint is a free, award-winning drawing program for children ages 3 to 12. Tux Paint is used in schools around the world as a computer literacy drawing activity. It combines an easy-to-use interface, fun sound effects, and an encouraging cartoon mascot who guides children as they use the program.
bg: "Рисуване с Тъкс" е безплатна, награждавана програма за рисуване, за деца от 3 до 12 години. "Рисуване с Тъкс" се използва в училища около света за предоставяне на рисувателна дейност, обогатяваща компютърната грамотност. Съчетава лесен за използване интерфейс, забавни звукови ефекти и насърчаващ анимиран талисман, който помага на децата при използване на програмата.

en: Kids are presented with a blank canvas and a variety of drawing tools to help them be creative.
bg: Децата за предоставени с празно платно и разнообразие от инструменти за рисуване, които им помагат да използват въображението си.

en: Bill Kendrick, et al.
bg: Бил Кендрик, и други

en: Tux Paint comes with numerous pre-drawn coloring-book style images
bg: "Рисуване с Тъкс" идва с многобройни начертани картини в стил книга за оцветяване

en: The Paint Brush tool lets you draw freehand, using various brushes and colors
bg: Четката позволява рисуване на свободна ръка, използвайки разнообразни видове четки и цветове

en: The Stamp tool is like a set of rubber stamps or stickers
bg: Инструментът за печати е комплект от гумени печати и стикери

en: New Magic tools: 1-, 2-, and 3-Point Perspective line-drawing tools (and corresponding vanishing point editors).
bg: Нови инструменти за "магия": 1-, 2-, и 3-точкови перспективни линии (и съответстващи редактори на точки на изчезване).

en: New Magic tools: Isometric, Dimetric, Trimetric, and Oblique line-drawing tools (and corresponding angle editors).
bg: Нови инструменти за "магия": Изометрични, Диметрични, Триметрични и Наклонени линии (и съответстващи редактори на ъгли).

en: New Magic tools: Epitrochoid and Hypotrochoid generators.
bg: Нови инструменти за "магия": Епитрохоидни и Хипотрохоидни генератори.

en: New configuration option, "complexity", which affects the behavior (or availability) of some Magic tools.
bg: Нова опция за конфигурация, "сложност", която влияе на поведението (или наличието) на някои инструменти за "магия".

en: Magic tools reorganized (previously ordered alphabetically by localized name).
bg: Инструментите за "магия" са реорганизирани (преди това бяха наредени в азбучен ред по локализираното им име).

en: Font name and size shown when selecting fonts in Text and Label tools.
bg: Име и размер на шрифт са показани при избор на шрифт в инструментите за текст и надписи.

en: Bug-fixes and localization updates.
bg: Изчистване на бъгове и актуализации на локализацията.

en: New Magic tools: Loops, Ribbon, Smooth, and Squiggles.
bg: Нови "магически" инструменти: Примки, Лента, Заглаждане и Извивки.

en: Eraser tool now offers fuzzy (soft-edged) erasers.
bg: Инструментът гума вече предлага мъхнати (с меки ръбове) гуми.

en: Turn saved drawings into Templates (found in the New dialog) from within Tux Paint itself (via the Open dialog). (They may subsequently be deleted from the New dialog.)
bg: Превърни запазени рисунки в Шаблони (намират се в диалога "Нов") директно в "Рисуване с Тъкс" (чрез диалога "Отваряне"). (Може в последствие да бъдат изтрити от диалога "Нов".)

en: "Erase" option to remove saved drawings from the Open dialog and exported templates from the New dialog may be disabled, via "noerase" configuration option.
bg: Опцията за "Изтриване", която премахва запазени рисунки от диалога "Отваряне" и експортирани шаблони от диалога "Нов", може да бъде деактивирана, чрез "noerase" опцията за конфигурация.

en: Specify the user interface font, via "uifont" configuration option. (List available fonts with "--listfonts" on the command-line.)
bg: Избор на шрифта на потребителския интерфейс чрез "uifont" опцията за конфигурация. (Покажи наличните шрифтове чрез "--listfonts" в команден прозорец.)

en: Different (default) user interface fonts are once again used for under different locales.
bg: Различни (по подразбиране) шрифтове на потребителския интерфейс се използват отново под различни езици.

en: Minor improvements to the selection buttons for the 'special' colors (pipette, HSV picker, and color mixer).
bg: Малки подобрения на бутоните за избор на "специалните" цветове (пипета, HSV селектор и цветови миксер).

en: Many Magic tools now offer size settings.
bg: Много инструменти за "магия" вече предлагат опции за промяна на размер.

en: Button labels word-wrap when possible (improves legibility).
bg: Текстът върху бутоните се пренася по редове, когато е възможно (подобрява четливостта).

en: Fifteen new magic tools have been added: Maze, Googly Eyes, Fur, Circles, Rays, 3D Glasses, Color Sep., Saturate, Desaturate, Remove Color, Keep Color, Kaleido-4, Kaleido-6, Kaleido-8, and Bloom.
bg: Петнадесет нови инструменти за "магия" са добавени: Лабиринт, Мърдащи очи, Козина, Кръгове, Лъчи, 3D очила, Разделяне на цветове, Насищане, Обезнасищане, Премахни цвят, Запази цвят, Калейдо-4, Калейдо-6, Калейдо-8 и Разцвет.

en: Stamps may be rotated before being applied to the canvas.
bg: Марките вече могат да се завъртат, преди да бъдат приложени на платното.

en: Shapes tool, in drag-from-corner mode, has been improved.
bg: Инструментът за форми, в режим на плъзгане от ъгъл, е подобрен.

en: Fill tool now offers a shaped gradient (bevel) mode.
bg: Инструментът за запълване вече предлага режим за оформени градиенти.

en: A quick Eraser mode can be accessed via keyboard shortcut.
bg: Бърз режим "Гума" може да се достъпи чрез клавишна комбинация.

en: The rainbow palette (HSV color picker) can now load the built-in color, or the colors from the pipette tool or color mixer.
bg: Пъстрата палитра (HSV селектора) вече може да зарежда вградения цвят, или цветовете от пипетката или цветовия миксер.

en: Starter and Template images can specify how they should stretch, to avoid smearing when the canvas aspect ratio differs from that of the image.
bg: Стартер и шаблонни картини могат да посочат как трябва да се разтегнат, за да се предотврати размазване, когато съотношението на платното се различава от това на картината.

en: The "buttonsize" configuration option now offers an "auto" setting.
bg: Опцията за конфигурация "buttonsize" вече предлага "auto" настройка.

en: A quick start guide has been added.
bg: Добавен е наръчник за бърз старт.

en: Tux Paint's Color palette includes a new Color Mixer option, which allows users to combine different proportions of primary colors (red, yellow, and blue) and shades (white, grey, and black) to create new colors, similar to mixing paints.
bg: Цветовата палитра на "Рисуване с Тъкс" съдържа нова опция за смесване на цвят, която позволява на потребителите да съчетават различни съотношения от основни цветове (червено, жълто и синьо) и сенки (бели, сиви и черни) за създаване на нови цветове, подобно на смесване на бои.

en: The Color Picker option, which previously offered a static palette of around sixty-five thousand color choices, now supports separate hue, saturation, and value settings, allowing users to choose from over sixteen million colors.
bg: Пипетката, която преди предлагаше постоянна палитра, съдържаща около 65 хиляди избора на цветове, сега поддържа отделни настройки за нюанс, насищане и стойност, които позволяват на потребителите да избират от над 16 милиона цвята.

en: Also, a keyboard shortcut is now available for quick access to the Color Selector — the "pipette" tool used for picking colors from the current drawing.
bg: Също, пряк път на клавиатурата вече е наличен за бърз достъп към селектора на цвят - пипетката, използвана за избор на цвят от текущата рисунка.

en: The Paint and Lines tools now provide a way to adjust the spacing of brushes, allowing dotted lines or smearing effects to be made. Many brushes have been given better default spacing values, as well.
bg: Инструментите за боя и линии вече предлагат начин за регулиране на разстоянието на четките, както и позволяват пунктирани линии или размазващи ефекти да бъдат създадени. Също, много видове четки може да са получили по-добри стойности за разстояние по подразбиране.

en: Two new variations of the Zoom Magic Tool, Tile Zoom and Rush, have been added. When shrinking a drawing with Tile Zoom, it replicates the drawing across the canvas in tiles, rather than filling the canvas with a solid background color. The Rush tool blurs the results.
bg: Два нови варианта на "магическия" инструмент за увеличаване - увеличаване на плочки и "Втурване", са добавени. При свиване на рисунка с инструмента за увеличаване на плочки, репликира се рисунката на платното в плочки, вместо платното да се запълни с плътен цвят за фон. Инструментът за "Втурване" размазва резултатите.

en: Tux Paint's Shapes tool now offers hexagon (6-sided) and heptagon (7-sided) polygons. For shapes which can be stretched (rectangle, oval, etc.), the aspect ratio of the shape is displayed at the bottom while you make your adjustments. Instructional information shown while using some other tools has also been expanded.
bg: Инструментът за форми вече предлага шестоъгълници и седмоъгълници. За геометрични фигури, които могат да бъдат разтегнати (правоъгълник, овал и други), пропорциите на фигурата са показани най-отдолу, докато се извършват промени. Инструкциите, показвани при използване на някои други инструменти, също са обогатени.

en: Keyboard shortcuts, such as [Control]+[S] to save a drawing, are now accessed with the more traditional [⌘ Command] key when using Tux Paint on macOS. Sizing of Tux Paint's built-in on-screen keyboard has been improved. The look and feel of the user documentation has been improved.
bg: Преки пътища на клавиатурата, като [Control]+[S] за запазване на рисунка, вече могат да се достъпват с по-традиционния [⌘ Command] клавиш, при използване на "Рисуване с Тъкс" на macOS. Размерът на вградената екранна клавиатура е подобрен, както и изгледът и удобството на потребителската документация.

en: Tux Paint's Paint and Line tools now support brushes that rotate based on the angle of the stroke. This new rotation feature, as well as the older directional and animated brush features, are now visually indicated by the brush shape selector. Additionally, the Fill tool now offers a freehand painting mode for interactively coloring within a confined area.
bg: Инструментите за рисуване с боя, както и инструментите за линии в "Рисуване с Тъкс", вече поддържат четки, които се завъртат въз основа на ъгъла на щриха. Тази нова ротационна функция, както и старите функции за насочване и анимиране на четка, вече са визуално посочени от селектора за форма на четка. Допълнително, инструментът за запълване вече предлага режим за рисуване със свободна ръка, за интерактивно оцветяване в ограничени зони.

en: Six new Magic tools have been added to Tux Paint. Panels shrinks and duplicates the drawing into a 2-by-2 grid, which is useful for making four-panel comics. Opposite produces complementary colors. Lightning interactively draws a lightning bolt. Reflection creates a lake-like reflection on the drawing. Stretch stretches and squashes the picture like a fun-house mirror. Lastly, Smooth Rainbow provides a more gradual variation of Tux Paint's classic Rainbow tool.
bg: Шест нови "магически" инструмента са добавени към "Рисуване с Тъкс". "Панелите" смаляват и удвояват рисунката в 2-по-2 решетки, което е полезно при създаването на комикси с четири панела. "Обратно" произвежда допълващи се цветове. "Светкавица" интерактивно рисува светкавица. "Отражение" създава подобно на езеро отражение върху рисунката. "Разтягане" разтяга и смачква картината като на криво огледало. На последно място, "Гладка дъга" е постепенен вариант на класическия инструмент за дъга в "Рисуване с Тъкс".

en: A number of existing Magic tools have been updated, as well. Improvements were made to Halftone, which simulates photographs on newsprint; Cartoon, which makes an image look like a cartoon drawing; and TV, which simulates a television screen. Additionally, Cartoon and Halftone, along with Blocks, Chalk, and Emboss, now offer the ability to alter the entire image at once!
bg: Определен брой съществуващи "магически" инструменти също за надградени. Подобрения са направени при "Полутон", който симулира снимки на вестникарска хартия; "Анимация", който прави картината за изглежда като анимационна рисунка; и "Телевизор", който симулира телевизионен екран. Допълнително, "Анимация" и "Полутон", както и "Блокове", "Тебешир" и "Релеф", вече предлагат възможността за промяна на цялата картина наведнъж!

en: Finally, Magic tools are now grouped into collections of similar effects — painting, distorts, color filters, picture warps, pattern painting, artistic, and picture decorations — making it easier to find the tool you need.
bg: Последно, "магическите" инструменти са вече групирани по колекции със сходни ефекти - за рисуване, за изкривяване, за цветни филтри, за изкривяване на картини, за рисуване на шаблони, артистичен и за декорация на картини, правейки намирането на необходимия инструмент по-лесно.

en: Tux Paint's Fill tool now offers options to fill an area with color gradients. The "Radial" fill creates a circular gradient centered around the mouse click, while the "Linear" fill allows the interactive creation of gradients at different angles and sizes.
bg: Инструментът за запълване на "Рисуване с Тъкс" вече предлага опции за запълване на площ с цветови градиенти. "Радиалното" запълване създава кръгъл градиент, центриран около позицията на мишката при кликване, докато "Линейното" запълване позволява интерактивното създаване на градиенти под различни ъгли и размери.

en: New Magic tools have been added to Tux Paint: "Pixels" makes it easier to create retro-gaming style pixel art, "Checkerboard" fills the entire canvas with a check pattern, and "Clone" allows duplicating parts of the picture via brush strokes.
bg: Нови "магически" инструменти са добавени към "Рисуване с Тъкс": "Пиксели" прави създаването на рисунки в пиксели в стила на ретро-игри по-лесно, "Шахматна дъска" запълва цялото платно с образ на шахматна дъска, и "Копие" позволява дублиране на части от рисунката чрез щрихи.

en: Tux Paint's user documentation has been overhauled, making localization easier. Parties interested in helping with localization are encouraged to contact the Tux Paint team.
bg: Потребителската документация на "Рисуване с Тъкс" е преработена, което прави локализацията по-лесна. Тези, които желаят да помогнат с локализиране, са насърчени да се свържат с екипа на "Рисуване с Тъкс".

en: Finally, a new pair of accessibility options have been added. The entire user interface can now be enlarged benefiting users with impaired vision, and making the program more suitable to very high density displays. This feature, along with a new option to re-organize the color palette, can also be helpful to users of coarse input devices, such as eye-gaze tracking systems.
bg: Последно, нов чифт от опции за достъпност са добавени. Целият потребителски интерфейс може вече да бъде уголемен, в полза на потребители с увредено зрение и позволявайки на програмата да бъде по-подходяща за дисплеи с много висока плътност. Тази функция, заедно с новата опция за реорганизиране на цветовата палитра, може да бъде в полза на потребители с груби входящи устройства, като например системи за контрол чрез поглед.

en: A major improvement has been made to the Shapes tool, which now provides options to choose whether shapes are drawn from the center or a corner, making it easier to use in any situation.
bg: Главно подобрение е направено за инструмента за форми, който вече предоставя опции за избор дали фигурите ще бъдат рисувани от центъра или от ъгъл, правейки лесно използването му във всяка ситуация.

en: The on-screen keyboard, an accessibility feature optionally available when using the Text and Label tools, now appears larger on bigger displays; helpful for users of coarser input devices, such as eye-tracking systems.
bg: Екранната клавиатура, функция за достъпност, налична по избор при използване на инструментите за текст и етикети, вече изглежда по-голяма на по-големи дисплеи; в полза на потребители с груби входящи устройства, като например системи за контрол чрез поглед.

en: The Eraser tool adds new, smaller eraser sizes, and applies smoother, contiguous strokes when the pointer is moved quickly.
bg: Гумичката съдържа нови, по-малки размери, и прилага по-гладки, съседни щрихи, когато курсора е преместен бързо.

en: Finally, this newest version adds options to export individual drawings and GIF animations, making it easy to share pictures, cartoons, and slideshows with others.
bg: Последно, тази най-нова версия добавя опции за експортиране на отделни рисунки и GIF анимации, правейки лесно споделянето на картини, анимации и слайд шоута с други.

en: The latest version has promoted the "Fill" tool, previously found under the "Magic" section of Tux Paint, to the main toolbar, where it's easier to find. It also includes some performance improvements during start-up and when bringing up the "New" drawing dialog. The solid background colors can also be placed at the end of that dialog, allowing emphasis of template images.
bg: Последната версия премества инструмента за запълване, по-рано намиращ се при секцията за "Магия" в "Рисуване с Тъкс", към главната лента с инструменти, където е по-лесен за намиране. Също включва някои подобрения на производителността по време на стартиране и при показване на диалога за нова рисунка. Плътните цветове за фон също могат да бъдат поставени към края на този диалог, позволявайки подчертаване на шаблонни изображения.

en: Tux Paint also now makes it possible to disable stereo sound, which can benefit users with a hearing impairment, or in situations where only one speaker is available.
bg: “Рисуване с Тъкс" също вече позволява деактивирането на стерео звук, което може да бъде от полза на потребители със слухово увреждане, или в ситуации, където само един говорител е наличен.

en: New in this version are a "color picker", which allows any color within a drawing to be chosen using the pointer, and a set of three-, four-, and five-pointed star shapes.
bg: Нови в тази версия са пипетката, която позволява всеки цвят в рисунка да бъде избран чрез курсора, и набор от трилъчеви, четирилъчеви и петолъчни звезди.

en: The latest version also incorporates a number of new translations, bringing the number of supported languages up to nearly 130: Bengali, Bodo, Dogri, Kabyle, Urdu, and Devanagari and Perso-Arabic variations of Kashmiri and Sindhi. Thirty other translations have been updated, as well.
bg: Последната версия също включва брой нови преводи, привеждайки броят на поддържаните езици до около 130; бенгалски, бодо, догри, кабилски, урду и деванагари и персо-арабски варианти на кашимирски и синдхи. 30 други превода също са актуализирани.

note: Square shape tool (4 equally-lengthed sides at right angles)
en: Square
bg: Квадрат

note: Rectangle shape tool (4 sides at right angles)
en: Rectangle
bg: Правоъгълник

note: Circle shape tool (X radius and Y radius are the same)
en: Circle
bg: Кръг

note: Ellipse shape tool (X radius and Y radius may differ)
en: Ellipse
bg: Елипса

note: Triangle shape tool (3 sides)
en: Triangle
bg: Триъгълник

note: Pentagon shape tool (5 sides)
en: Pentagon
bg: Петоъгълник

note: Hexagon shape tool (6 sides)
en: Hexagon
bg: Шестоъгълник

note: Heptagon (aka septagon) shape tool (7 sides)
en: Heptagon
bg: Седмоъгълник

note: Octagon shape tool (8 sides)
en: Octagon
bg: Осмоъгълник

note: Rhombus shape tool (4 sides, not at right angles)
en: Rhombus
bg: Ромб

note: Triangle star (3 points star) Rhombus star (4 points star) Pentagon star (5 points star)
en: Star
bg: Звезда

note: Description of a square
en: A square is a rectangle with four equal sides.
bg: Квадратът е правоъгълник с четири равни страни.

note: Description of a rectangle
en: A rectangle has four sides and four right angles.
bg: Правоъгълникът има четири страни и четири прави ъгли.

note: Description of a circle
en: A circle is a curve where all points have the same distance from the center.
bg: Кръгът е крива, чиито точки са на еднакво разстояние от центъра.

note: Description of an ellipse
en: An ellipse is a stretched circle.
bg: Елипсата е разтеглен кръг.

note: Description of a triangle
en: A triangle has three sides.
bg: Триъгълникът има три страни.

note: Description of a pentagon
en: A pentagon has five sides.
bg: Петоъгълникът има пет страни.

note: Description of a hexagon
en: A hexagon has six sides.
bg: Шестоъгълникът има шест страни.

note: Description of a heptagon
en: A heptagon has seven sides.
bg: Седмоъгълникът има седем страни.

note: Description of an octagon
en: An octagon has eight equal sides.
bg: Осмоъгълникът има осем равни страни.

note: Description of a rhombus
en: A rhombus has four equal sides, and opposite sides are parallel.
bg: Ромбът има четири равни страни и срещуположните са успоредни.

note: Description of triangle star (3 points star)
en: A star with 3 points.
bg: Трилъчева звезда.

note: Description of rhombus star (4 points star)
en: A star with 4 points.
bg: Четирилъчева звезда.

note: Description of pentagon star (5 points star)
en: A star with 5 points.
bg: Петолъчна звезда.

en: Pick a shape. Click to start drawing, drag, and let go when it is the size and shape you want. Move around to rotate it, and click again to draw it.
bg: Избери форма. Кликни, за да започнеш да рисуваш, влачи и пусни, когато постигнеш желаните размер и форма. Движи курсора, за да завъртиш формата, и кликни отново, за да я нарисуваш.

en: Pick a shape. Click to start drawing, drag, and let go when it is the size and shape you want.
bg: Избери форма. Кликни, за да започнеш да рисуваш, влачи и пусни, когато постигнеш желаните размер и форма.

en: Draw shapes from the center.
bg: Чертай фигури от центъра.

en: Draw shapes from a corner.
bg: Чертай фигури от ъгъл.

note: Title of tool selector (buttons down the left)
en: Tools
bg: Инструменти

note: Title of color palette (buttons across the bottom)
en: Colors
bg: Цветове

note: Title of brush selector (buttons down the right for paint and line tools)
en: Brushes
bg: Четки

note: Title of eraser selector (buttons down the right for eraser tool)
en: Erasers
bg: Гуми

note: Title of stamp selector (buttons down the right for stamps tool)
en: Stamps
bg: Печати

note: Title of shape selector (buttons down the right for shapes tool) Shape creation tool (square, circle, etc.)
en: Shapes
bg: Форми

note: Title of font selector (buttons down the right for text and label tools)
en: Letters
bg: Букви

note: Title of magic tool selector (buttons down the right for magic (effect plugin) tool) "Magic" effects tools (blur, flip image, etc.)
en: Magic
bg: Магии

note: Title of fill selector (buttons down the right for fill tool)
en: Fills
bg: Запълвания

note: Freehand painting tool
en: Paint
bg: Рисуване

note: Stamp tool (aka Rubber Stamps)
en: Stamp
bg: Печат

note: Line drawing tool
en: Lines
bg: Линии

note: Text tool
en: Text
bg: Текст

note: Label tool
en: Label
bg: Етикет

note: Fill tool
en: Fill
bg: Запълване

note: Undo last action
en: Undo
bg: Отмяна

note: Redo undone action
en: Redo
bg: Повтаряне

note: Start a new picture
en: New
bg: Нова

note: Open a saved picture Buttons for the file open dialog Open dialog: 'Open' button, to load the selected picture
en: Open
bg: Отваряне

note: Save the current picture
en: Save
bg: Запазване

note: Print the current picture
en: Print
bg: Печат

note: Quit/exit Tux Paint application
en: Quit
bg: Изход

note: Paint tool instructions
en: Pick a color and a brush shape to draw with.
bg: Избери цвят и форма на четка за рисуване.

note: Stamp tool instructions
en: Pick a picture to stamp around your drawing.
bg: Избери картинка, която да поставиш на рисунката.

note: Line tool instructions
en: Click to start drawing a line. Let go to complete it.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш линия. Пусни бутона на мишката, за да я завършиш.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text.
bg: Избери стил на текста. Кликни върху рисунката, за да започнеш да пишеш. Натисни [Enter] или [Tab], за да завършиш текста.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text. By using the selector button and clicking an existing label, you can move it, edit it, and change its text style.
bg: Избери стил на текста. Кликни върху рисунката, за да започнеш да пишеш. Натисни [Entеr] или [Tab], за да завършиш текста. Чрез използване на бутона за избор и кликване върху съществуващ етикет, можеш да го местиш, редактираш, както и да сменяш стила на текста му.

note: Magic tool instruction
en: Pick a magical effect to use on your drawing!
bg: Избери магически ефект, който да използваш за рисунката!

note: Response to 'undo' action
en: Undo!
bg: Отмяна!

note: Response to 'redo' action
en: Redo!
bg: Повтаряне!

note: Eraser tool
en: Eraser!
bg: Гума!

note: Response to 'start a new image' action
en: Pick a color or picture with which to start a new drawing.
bg: Избери цвят или картинка, с които да започнеш нова рисунка.

note: Response to 'open' action (while file dialog is being constructed)
en: Open…
bg: Отваряне…

note: Response to 'save' action
en: Your image has been saved!
bg: Изображението ти е запазено!

note: Response to 'print' action (while printing, or print dialog is being used)
en: Printing…
bg: Разпечатване…

note: Response to 'quit' (exit) action
en: Bye bye!
bg: Чао, чао!

note: Instruction while using Line tool (after click, before release)
en: Let go of the button to complete the line.
bg: Пусни бутона на мишката, за да завършиш линията.

en: Let go of the button to complete the line. (Your line’s angle is %.0f degrees.)
bg: Пусни бутона на мишката, за да завършиш линията. (Ъгълът на линията е на %.0f градуса.)

note: Instruction while using Shape tool (after first click, before release)
en: Hold the button to stretch the shape.
bg: Задръж бутона, за да разтеглиш формата.

en: Hold the button to stretch the shape. (It has an aspect ratio of "%.2g:1".)
bg: Задръж бутона, за да разтеглиш формата. (Има съотношение "%.2g:1".)

note: Instruction while finishing Shape tool (after release, during rotation step before second click)
en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it.
bg: Движи мишката, за да въртиш формата. Кликни, за да я нарисуваш.

en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it. (It is rotated %d degrees.)
bg: Движи мишката, за да въртиш формата. Кликни, за да я нарисуваш. (Завъртяна е на %d градуса.)

note: Notification that 'New' action was aborted (current image would have been lost)
en: OK then… Let’s keep drawing this one!
bg: Добре тогава... Да продължим да рисуваме тази!

note: Instructions to show when the Label tool's selector mode is activated
en: Clicking an existing label (or press [Tab] to cycle through them and [Enter] to choose). Then, you can move it, edit it, and change its text style.
bg: При кликване върху съществуващ етикет (или натисни [Tab], за да навигираш през тях, и [Enter], за да избереш). След това можеш да го местиш и редактираш, както и да промениш стила на текста му.

note: Instructions to show when a Label has been chosen with the selector
en: Click in your picture if you wish to reposition this label, type to change the text, and use the options to change its text style. Press [Enter] or [Tab] when you're finished.
bg: Кликни в картината, ако желаеш да преместиш този етикет, пиши, за да промениш текста, и използвай опциите, за да смениш стила на текста му. Натисни [Enter] или [Tab], когато си готов.

note: Instructions to show when the Label tool's apply mode is activated
en: Clicking an existing label (or press [Tab] to cycle through them and [Enter] to choose) to permanently apply the text to the canvas.
bg: При кликване върху съществуващ етикет (или натисни [Tab], за да навигираш през тях, и [Enter], за да избереш), за да поставиш текста за постоянно на платното.

note: Instructions to show when choosing brushes, depending on the brush's feature (if there are none, show_brush_tip() will show the current tool's tip)
en: This brush is animated; its shape changes as you draw!
bg: Тази четка е анимирана; нейната форма се променя, докато рисуваш!

en: This brush changes depending on the angle.
bg: Тази четка се променя, в зависимост от ъгъла.

en: This brush changes depending on the angle, and is animated; its shape changes as you draw!
bg: Тази четка се променя, в зависимост от ъгъла, и е анимирана; нейната форма се променя, докато рисуваш!

en: This brush's spacing is now 1 pixel!
bg: Разстоянието на тази четка вече е 1 пиксел!

en: This brush's spacing is now about %1$d/%2$d the size of the brush shape.
bg: Разстоянието на тази четка вече е около %1$d/%2$d от размера на формата на четката.

en: This brush's spacing is now about the size of the brush shape.
bg: Разстоянието на тази четка вече е около размера на формата на четката.

en: This brush's spacing is now about %d times as big as the brush shape.
bg: Разстоянието на тази четка вече е около %d пъти по-голямо от формата на четката.

en: This brush's spacing is now about %1$d %2$d/%3$d times as big as the brush shape.
bg: Разстоянието на тази четка вече е около %1$d %2$d/%3$d пъти по-голямо от формата на четката.

note: Instructions to show when rotating stamps
en: Drag the mouse to rotate the stamp. Click to draw it. (It is rotated %d degrees.)
bg: Движи мишката, за да въртиш марката. Кликни, за да я нарисуваш. (Завъртяна е на %d градуса.)

note: Text tool instructions after changing font
en: The font is "%1$s (%2$s)", %3$d pixels tall. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text.
bg: Шрифтът е голям "%1$s (%2$s)", %3$d пиксела. Кликни върху рисунката, за да пишеш. Натисни [Enter] или [Tab], за да завършиш текста.

note: Label tool instructions after changing font
en: The font is "%1$s (%2$s)", %3$d pixels tall. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text. By using the selector button and clicking an existing label, you can move it, edit it, and change its text style.
bg: Шрифтът е голям "%1$s (%2$s)", %3$d пиксела. Кликни върху рисунката, за да пишеш. Натисни [Enter] или [Tab], за да завършиш текста. При използване на бутона за селектиране и кликване върху съществуващ надпис, можеш да го местиш, редактираш, както и да промениш стила на текста му.

note: Prompt to confirm user wishes to quit
en: Do you really want to quit?
bg: Наистина ли искаш да спреш програмата?

note: Quit prompt positive response (quit)
en: Yes, I’m done!
bg: Приключих!

note: Quit prompt negative response (don't quit)
en: No, take me back!
bg: Не, върни ме обратно!

note: Current picture is not saved; user is quitting
en: If you quit, you’ll lose your picture! Save it?
bg: Ако спреш програмата, ще загубиш рисунката! Да се запази ли?

en: Yes, save it!
bg: Да, запази я!

en: No, don’t bother saving!
bg: Не, не си прави труда да я запазваш!

note: Current picture is not saved; user is opening another picture
en: Save your picture first?
bg: Да се запази ли рисунката?

note: Error opening picture
en: Can’t open that picture!
bg: Тази рисунка не може да бъде отворена!

note: Generic dialog dismissal
en: OK
bg: Да

note: Notification that 'Open' dialog has nothing to show
en: There are no saved files!
bg: Няма запазени файлове!

note: Verification of print action
en: Print your picture now?
bg: Да се разпечата ли рисунката?

en: Yes, print it!
bg: Да, разпечатай я!

note: Confirmation of successful (we hope) printing
en: Your picture has been printed!
bg: Рисунката е разпечатана!

note: We got an error printing
en: Sorry! Your picture could not be printed!
bg: Извинявай! Рисунката не може да бъде разпечатана!

note: Notification that it's too soon to print again (--printdelay option is in effect)
en: You can’t print yet!
bg: Все още не може да разпечатваш!

note: Prompt to confirm erasing a picture in the Open dialog, or exported template from the New dialog
en: Erase this picture?
bg: Да се изтрие ли рисунката?

en: Erase this template?
bg: Да се изтрие ли шаблона?

en: Yes, erase it!
bg: Да, изтрий я!

en: No, don’t erase it!
bg: Не я изтривай!

note: Reminder that Mouse Button 1 is the button to use in Tux Paint
en: Remember to use the left mouse button!
bg: Не забравяй да използваш левия бутон на мишката!

note: We got an error exporting
en: Sorry! Your picture could not be exported!
bg: Извинявай! Рисунката не може да бъде разпечатана!

en: Sorry! Your slideshow GIF could not be exported!
bg: Извинявай! Твоят слайдшоу GIF не може да бъде разпечатан!

note: Confirmation of successful (we hope) image-to-template conversion
en: Your picture is now available as a template in the “New“ dialog!
bg: Твоята картина вече е налична като шаблон в диалога "Нов"!

note: We got an error doing image-to-template conversion
en: You already turned this picture into a template. Look for it in the “New“ dialog!
bg: Вече си превърнал/а тази картина в шаблон. Потърси го в диалога "Нов"!

en: Sorry! Your picture could not turned into a template!
bg: Извинявай! Рисунката не може да бъде превърната в шаблон!

note: Slideshow instructions
en: Choose the pictures you want, then click “Play”.
bg: Избери желаните рисунки, след това кликни „Прожекция“.

note: Sound has been muted (silenced) via keyboard shortcut
en: Sound muted.
bg: Звукът е заглушен.

note: Sound has been unmuted (unsilenced) via keyboard shortcut
en: Sound unmuted.
bg: Звукът е пуснат.

note: Wait while Text tool finishes loading fonts
en: Please wait…
bg: Моля, изчакай…

note: Open dialog: 'Erase' button, to erase/deleted the selected picture
en: Erase
bg: Изтриване

note: Open dialog: 'Slides' button, to switch to slide show mode
en: Slides
bg: Кадри

note: Open dialog: 'Template' button, to make a template out of a drawing
en: Template
bg: Шаблон

note: Open dialog: 'Export' button, to copy an image to an easily-accessible location
en: Export
bg: Експортиране

note: Open dialog: 'Back' button, to dismiss Open dialog without opening a picture
en: Back
bg: Назад

note: Slideshow: 'Play' button, to begin a slideshow sequence
en: Play
bg: Прожекция

note: Slideshow: 'GIF Export' button, to create an animated GIF
en: GIF Export
bg: Експортиране като GIF

note: Slideshow: 'Next' button, to load next slide (image)
en: Next
bg: Следваща

note: Color mixer dialog: 'Clear' button, to reset the mixed color
en: Clear
bg: Изчистване

note: Use the localized label string (e.g., "あぁ" in Japanese)
en: Aa
bg: Аа

note: Admittedly stupid way of determining which keys can be used for positive and negative responses in dialogs (e.g., [Y] (for 'yes') in English)
en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

note: Prompt to ask whether user wishes to save over old version of their file
en: Replace the picture with your changes?
bg: Замяна на рисунката с твоите промени?

note: Positive response to saving over old version (like a 'File:Save' action in other applications)
en: Yes, replace the old one!
bg: Да, замени старата!

note: Negative response to saving over old version (saves a new image) (like a 'File:Save As...' action in other applications)
en: No, save a new file!
bg: Не, да се запази като нов файл!

en: Choose a picture and then click “Open”, “Export”, “Template“, or “Erase”. Click “Slides” to create a slideshow animation or “Back“ to return to your current picture.
bg: Избери картина и след това кликни "Отваряне", "Експортиране", "Шаблон" или "Изтриване". Натисни "Кадри", за да създадеш слайдшоу анимация, или "Назад", за да се върнеш към текущата картина.

en: Choose a picture and then click “Open”, “Export”, or “Erase”. Click “Slides” to create a slideshow animation or “Back“ to return to your current picture.
bg: Избери картина и след това кликни "Отваряне", "Експортиране" или "Изтриване". Натисни "Кадри", за да създадеш слайдшоу анимация, или "Назад", за да се върнеш към текущата картина.

note: None selected? Too dangerous to automatically select all (like we do for slideshow playback). Only 1 selected?  No point in saving as GIF.
en: Select 2 or more drawings to turn into an animated GIF.
bg: Избери 2 или повече рисунки за създаване на анимиран GIF.

note: Descriptions (names) of the color mixer tool's primary colors and shades
en: red
bg: червено

en: yellow
bg: жълто

en: blue
bg: синьо

en: white
bg: бяло

en: grey
bg: сиво

en: black
bg: черно

note: Tool tip text describing a mixed color (e.g., "1/3 red and 1/2 yellow", or "1/3 blue and 2/3 white", etc.)
en: Your color is %1$s %2$s.
bg: Цветът е %1$s %2$s.

en: Your color is %1$s %2$s and %3$s %4$s.
bg: Цветът е %1$s %2$s и %3$s %4$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, and %5$s %6$s.
bg: Цветът е %1$s %2$s, %3$s %4$s и %5$s %6$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, and %7$s %8$s.
bg: Цветът е %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s и %7$s %8$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, and %9$s %10$s.
bg: Цветът е %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s и %9$s %10$s.

en: Your color is %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, %9$s %10$s, and %11$s %12$s.
bg: Цветът е %1$s %2$s, %3$s %4$s, %5$s %6$s, %7$s %8$s, %9$s %10$s и %11$s %12$s.

note: Color mixer; e.g., "Your color is entirely grey."
en: entirely
bg: изцяло

note: Add "Color Select" color:
en: Select a color from your drawing.
bg: Избери цвят от рисунката.

en: Pick a color. Hues go top to bottom. Saturation/intensity goes left (pale) to right (pure). Value (lightness/darkness): grey bar.
bg: Избери цвят. Нюансите вървят от горе надолу. Насищането/интензивността вървят от ляво (бледо) на дясно (чисто). Стойност (светлина/тъмнина): сива лента.

en: Click the primary colors (red, yellow, and blue), white (to tint), grey (to tone), and black (to shade), to mix together a new color.
bg: Избери основните цветове (червено, жълто и синьо), бяло (за добавяне на нюанс), сиво (за придаване на тон) и черно (за засенчване), за да смесиш нов цвят.

en: Drawing program
bg: Програма за рисуване

en: Tux Paint (Fullscreen)
bg: "Рисуване с Тъкс" (на цял екран)

en: Color Shift
bg: Промяна на цвят

en: Click and drag the mouse to change the colors in parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да промениш цветовете в части от твоята рисунка.

en: Click to change the colors in your entire picture.
bg: Кликни, за да смениш цветовете в цялата рисунка.

en: Blind
bg: Маска

en: Click towards the edge of your picture to pull window blinds over it. Move perpendicularly to open or close the blinds.
bg: Кликни към края на твоята снимка, за да дръпнеш прозорец с маски над нея. Движи перпендикулярно, за да отвориш или затвориш маските.

en: Blocks
bg: Квадратчета

en: Chalk
bg: Тебешир

en: Drip
bg: Стичане

en: Click and drag the mouse around to make the picture blocky.
bg: Кликни и движи мишката, за да направиш рисунката на квадратчета.

en: Click to make the entire picture blocky.
bg: Кликни, за да направиш цялата рисунка на квадратчета.

en: Click and drag the mouse around to turn the picture into a chalk drawing.
bg: Кликни и движи мишката, за да превърнеш рисунката в тебеширена.

en: Click to turn the entire picture into a chalk drawing.
bg: Кликни, за да превърнеш цялата рисунка в тебеширена.

en: Click and drag the mouse around to make the picture drip.
bg: Кликни и движи мишката, за да направиш рисунката да капе.

en: Click to make the entire picture drip.
bg: Кликни, за да направиш цялата рисунка да капе.

en: Bloom
bg: Разцвет

en: Click and drag to apply a glowing "bloom" effect to parts of your image.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш светещ ефект "разцвет" на части от рисунката.

en: Click to apply a glowing "bloom" effect to your entire image.
bg: Кликни, за да добавиш светещ ефект "разцвет" на цялата рисунка.

en: Blur
bg: Размазване

en: Click and drag the mouse around to blur the image.
bg: Кликни и движи мишката, за да замъглиш изображението.

en: Click to blur the entire image.
bg: Кликни, за да замъглиш цялото изображение.

note: Both are named "Bricks", at the moment:
en: Bricks
bg: Тухли

en: Click and drag to draw large bricks.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш големи тухли.

en: Click and drag to draw small bricks.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш малки тухли.

en: Click and drag to draw bricks.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш тухли.

en: Calligraphy
bg: Калиграфия

en: Click and drag the mouse around to draw in calligraphy.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш калиграфия.

en: Cartoon
bg: Анимация

en: Click and drag the mouse around to turn the picture into a cartoon.
bg: Кликни и движи мишката, за да превърнеш рисунката в анимация.

en: Click to turn the entire picture into a cartoon.
bg: Кликни, за да превърнеш цялата рисунка в анимация.

en: Checkerboard
bg: Шахматна дъска

en: Click and drag to fill the canvas with a checkerboard pattern.
bg: Кликни и движи мишката, за да запълниш платното с образ на шахматна дъска.

en: Clone
bg: Копие

en: Click once to pick a spot to begin cloning. Click again and drag to clone that part of the picture.
bg: Кликни веднъж, за да избереш област за копиране. Натисни отново и движи мишката, за да копираш тази част от картината.

en: 3D Glasses
bg: 3D очила

en: Color Sep.
bg: Разделяне на цветове

en: Double Vision
bg: Двойно виждане

en: Click and drag to separate your picture's colors.
bg: Кликни и движи мишката, за да разделиш цветовете на рисунката.

en: Click and drag to simulate double vision.
bg: Кликни и движи мишката, за да симулираш двойно виждане.

en: Click and drag left and right to separate your picture's red and cyan, to make anaglyphs you can view with 3D glasses!
bg: Кликни и движи мишката наляво или надясно, за да разделиш червеното и синьо-зеленото на твоята картина. За да правиш анаглифи, може да гледаш през 3D очила!

en: Confetti
bg: Конфети

en: Click to throw confetti!
bg: Кликни, за да хвърлиш конфети!

en: Distortion
bg: Деформиране

en: Click and drag the mouse to cause distortion in your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да деформираш рисунката.

en: Emboss
bg: Релеф

en: Click and drag the mouse to emboss the picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да направиш рисунката релефна.

en: Click to emboss the entire picture.
bg: Кликни, за да направиш рисунката релефна.

en: Lighten
bg: Избледняване

en: Darken
bg: Потъмняване

en: Desaturate
bg: Обезнасищане

en: Saturate
bg: Насищане

en: Remove Color
bg: Премахни цвят

en: Keep Color
bg: Запази цвят

en: Click and drag the mouse to lighten parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да изсветлиш части от рисунката.

en: Click to lighten your entire picture.
bg: Кликни, за да изсветлиш цвета на цялата рисунка.

en: Click and drag the mouse to darken parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да направиш по-тъмни части от рисунката.

en: Click to darken your entire picture.
bg: Кликни, за да направиш цялата рисунка по-тъмна.

en: Click and drag the mouse to desaturate parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да обезнаситиш части от рисунката.

en: Click to desaturate your entire picture.
bg: Кликни, за да обезнаситиш цялата рисунка.

en: Click and drag the mouse to saturate parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да наситиш части от рисунката.

en: Click to saturate your entire picture.
bg: Кликни, за да наситиш цялата рисунка.

en: Click and drag the mouse to entirely desaturate parts of your picture that match the chosen color.
bg: Кликни и движи мишката, за да обезнаситиш напълно части от рисунката, които съвпадат с избрания цвят.

en: Click to entirely desaturate the parts of your picture that match the chosen color.
bg: Кликни, за да обезнаситиш напълно частите от рисунката, които съвпадат с избрания цвят.

en: Click and drag the mouse to entirely desaturate parts of your picture that don't match the chosen color.
bg: Кликни и движи мишката, за да обезнаситиш напълно части от рисунката, които не съвпадат с избрания цвят.

en: Click to entirely desaturate the parts of your picture that don't match the chosen color.
bg: Кликни, за да обезнаситиш напълно частите от рисунката, които не съвпадат с избрания цвят.

en: Fisheye
bg: Панорама

en: Click on part of your picture to create a fisheye effect.
bg: Кликни върху част от рисунката, за да създадеш панорамен и полусферичен изглед.

en: Flower
bg: Цвете

en: Click and drag to draw a flower stalk. Let go to finish the flower.
bg: Кликни и движи, за да нарисуваш стъбло на цвете. Пусни, за да се довърши цветето.

en: Foam
bg: Пяна

en: Click and drag the mouse to cover an area with foamy bubbles.
bg: Кликни и движи мишката, за да се запълни съответната област с мехурчета от пяна.

en: Fold
bg: Извивка

en: Choose a background color and click to turn the corner of the page over.
bg: Избери цвят за фона и кликни, за да обърнеш ъгъла на страницата.

en: Fretwork
bg: Украса

en: Click and drag to draw repetitive patterns.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш повтарящи се шарки.

en: Click to surround your picture with repetitive patterns.
bg: Кликни, за да обградиш картината с повтарящи се шарки.

en: Glass Tile
bg: Стъклени плочки

en: Click and drag the mouse to put glass tile over your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да сложиш стъклени плочки на рисунката.

en: Click to cover your entire picture in glass tiles.
bg: Кликни, за да покриеш цялата рисунка със стъклени плочки.

en: Click to place a large googly eye, then drag and release to make it look that direction.
bg: Кликни, за да поставиш голямо мърдащо око. След това влачи и пусни мишката, за да гледа в избраната посока.

en: Click to place a small googly eye, then drag and release to make it look that direction.
bg: Кликни, за да поставиш малко мърдащо око. След това влачи и пусни мишката, за да гледа в избраната посока.

en: Googly Eyes
bg: Мърдащи очи

en: Click to place a googly eye, then drag and release to make it look that direction.
bg: Кликни, за да поставиш мърдащо око. След това движи и пусни мишката, за да гледа в избраната посока.

en: Grass
bg: Трева

en: Click and drag to draw grass. Don’t forget the dirt!
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш трева. Не забравяй пръстта!

en: Halftone
bg: Полутон

en: Click and drag to turn your drawing into a newspaper.
bg: Кликни и движи мишката, за да превърнеш рисунката във вестник.

en: Click to turn your drawing into a newspaper.
bg: Кликни, за да превърнеш рисунката във вестник.

en: Kaleido-4
bg: Калейдо-4

en: Kaleido-6
bg: Калейдо-6

en: Kaleido-8
bg: Калейдо-8

en: Click and drag around your picture to look through it with a kaleidoscope!
bg: Кликни и движи мишката около рисунката, за да я погледнеш през калейдоскоп!

en: Symmetric Left/Right
bg: Симетрия ляво/дясно

en: Symmetric Up/Down
bg: Симетрия горе/долу

en: Pattern
bg: Шарка

en: Tiles
bg: Плочки

note: KAL_BOTH
en: Kaleidoscope
bg: Калейдоскоп

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the left and right of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш с две четки, които са симетрични отляво и отдясно на рисунката.

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the top and bottom of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш с две четки, които са симетрични отгоре и отдолу на рисунката.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern across the picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш шарка през рисунката.

en: Click and drag the mouse to draw a pattern that is symmetric across the picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш шарка, която е симетрична по рисунката.

note: KAL_BOTH
en: Click and drag the mouse to draw with symmetric brushes (a kaleidoscope).
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш със симетрични четки (калейдоскоп).

en: Light
bg: Осветяване

en: Click and drag to draw a beam of light on your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш лъч светлина на твоята рисунка.

en: Lightning
bg: Светкавица

en: Click, drag, and release to draw a lightning bolt between two points.
bg: Кликни, движи и пусни мишката, за да нарисуваш светкавица между две точки.

en: Maze
bg: Лабиринт

en: Click and drag to paint a maze on your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш лабиринт на рисунката.

en: Click to turn your entire picture into a maze.
bg: Кликни, за да превърнеш цялата рисунка в лабиринт.

en: Metal Paint
bg: Метална боя

en: Click and drag the mouse to paint with a metallic color.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш с метален цвят.

en: Mirror
bg: Огледало

en: Flip
bg: Обръщане

en: Click to make a mirror image.
bg: Кликни, за направиш огледален образ.

en: Click to flip the picture upside-down.
bg: Кликни, за да обърнеш рисунката.

en: Mosaic
bg: Мозайка

en: Click and drag the mouse to add a mosaic effect to parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш ефект мозайка на части от рисунката.

en: Click to add a mosaic effect to your entire picture.
bg: Кликни, за да добавиш ефект мозайка на цялата рисунка.

en: Square Mosaic
bg: Квадратна мозайка

en: Hexagon Mosaic
bg: Шестоъгълна мозайка

en: Irregular Mosaic
bg: Несиметрична мозайка

en: Click and drag the mouse to add a square mosaic to parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш квадратна мозайка на части от рисунката.

en: Click to add a square mosaic to your entire picture.
bg: Кликни, за да добавиш квадратна мозайка на цялата рисунка.

en: Click and drag the mouse to add a hexagonal mosaic to parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш шестоъгълна мозайка на части от рисунката.

en: Click to add a hexagonal mosaic to your entire picture.
bg: Кликни, за да добавиш шестоъгълна мозайка на цялата рисунка.

en: Click and drag the mouse to add an irregular mosaic to parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш несиметрична мозайка на части от рисунката.

en: Click to add an irregular mosaic to your entire picture.
bg: Кликни, за да добавиш несиметрична мозайка на цялата рисунка.

en: Negative
bg: Негатив

en: Opposite
bg: Обратно

en: Click and drag the mouse around to make your painting negative.
bg: Кликни и движи мишката, за да превърнеш рисунката в негатив.

en: Click to turn your painting into its negative.
bg: Кликни, за направиш цялата рисунка в негатив.

en: Click and drag the mouse around to change colors to their opposites -- their complementary colors.
bg: Кликни и движи мишката, за да смениш цветовете с техните противоположности -- техните допълващи цветове.

en: Click to turn all colors in your painting into their opposites -- their complementary colors.
bg: Кликни, за да смениш всички цветове в рисунката с техните противоположности -- техните допълващи цветове.

en: Noise
bg: Шум

en: Click and drag the mouse to add noise to parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш шум на части от рисунката.

en: Click to add noise to your entire picture.
bg: Кликни, за да добавиш шум на цялата рисунка.

note: 1-point perspective
en: 1-Point Select
bg: 1-точков избор

en: 1-Point Draw
bg: 1-точково рисуване

note: 2-point perspective
en: 2-Point Select
bg: 2-точков избор

en: 2-Point Draw
bg: 2-точково рисуване

note: 3-point perspective
en: 3-Point Select
bg: 3-точков избор

en: 3-Point Draw
bg: 3-точково рисуване

en: 3-Point Draw Down
bg: 3-точково рисуване надолу

en: Isometric Lines
bg: Изометрични линии

note: Dimetric
en: Dimetric Select
bg: Диметричен избор

en: Dimetric Draw
bg: Диметрично рисуване

note: Trimetric
en: Trimetric Select
bg: Триметричен избор

en: Trimetric Draw
bg: Триметрично рисуване

note: Oblique
en: Oblique Select
bg: Наклонен избор

en: Oblique Draw
bg: Наклонено рисуване

en: Oblique Draw Left
bg: Наклонено рисуване наляво

note: 1-point perspective
en: Click in your drawing to pick a vanishing point for the 1-point perspective painting tool.
bg: Кликни в рисунката, за да избереш точка на изчезване за инструмента за рисуване на 1-точкова перспектива.

en: Click and drag to draw lines with your 1-point perspective vanishing point.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с твоята 1-точкова перспективна точка на изчезване.

note: 2-point perspective
en: Click two places in your drawing to pick vanishing points for the 2-point perspective painting tool.
bg: Кликни върху две места в рисунката, за да избереш точки на изчезване за инструмента за рисуване на 2-точкова перспектива.

en: Click and drag to draw lines with your 2-point perspective vanishing points.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с твоите 2-точкови перспективни точки на изчезване.

en: Click three places in your drawing to pick vanishing points for the 3-point perspective painting tool.
bg: Кликни върху три места в рисунката, за да избереш точки на изчезване за инструмента за рисуване на 3-точкова перспектива.

en: Click and drag to draw lines with your 3-point perspective vanishing points.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с твоите 3-точкови перспективни точки на изчезване.

en: Click and drag to draw lines with your 3-point perspective vanishing points (downward perspective).
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с твоите 3-точкови перспективни точки на изчезване (с перспектива надолу).

en: Click and drag to draw lines with an isometric projection.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с изометрична проекция.

note: Dimetric
en: Click in your drawing to adjust the angle used by the dimetric projection painting tool.
bg: Кликни в рисунката, за да нагласиш ъгъла, използван от инструмента за диметрична проекция.

en: Click and drag to draw lines with dimetric projection.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с диметрична проекция.

note: Trimetric
en: Click in your drawing to adjust the angles used by the trimetric projection painting tool.
bg: Кликни в рисунката, за да нагласиш ъглите, използвани от инструмента за триметрична проекция.

en: Click and drag to draw lines with trimetric projection.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с триметрична проекция.

note: Oblique
en: Click in your drawing to adjust the angle used by the oblique projection painting tool.
bg: Кликни в рисунката, за да нагласиш ъгъла, използван от инструмента за наклонена проекция.

en: Click and drag to draw lines with oblique projection.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с наклонена проекция.

en: Click and drag to draw lines with oblique projection (right-facing).
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш линии с наклонена проекция (с лице надясно).

en: Perspective
bg: Изглед

en: Panels
bg: Панели

en: Tile Zoom
bg: Увеличаване на плочки

en: Zoom
bg: Увеличаване

en: Rush
bg: Втурване

en: Click on the corners and drag where you want to stretch the picture.
bg: Кликни някой от ъглите и движи мишката, за да разтегнеш рисунката.

en: Click to turn your picture into 2-by-2 panels.
bg: Кликни, за да превърнеш цялата рисунка в 2-по-2 решетки.

en: Click and drag up to zoom in the picture. Drag down to zoom out and tile the picture.
bg: Кликни и движи мишката нагоре, за да увеличиш рисунката. Движи надолу, за да я намалиш и покриеш с плочки.

en: Click and drag up to zoom in or drag down to zoom out the picture.
bg: Кликни и движи мишката нагоре, за да увеличиш рисунката, или надолу, за да я намалиш.

en: Click and drag up to rush in or drag down to rush out the picture.
bg: Кликни и движи мишката нагоре, за да се втуриш навътре към рисунката (увеличаване с размазване на резултатите), или надолу, за да се втуриш навън (намаляване с размазване на резултатите).

en: Pixels
bg: Пиксели

en: Click and drag to draw large pixels.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш големи пиксели.

en: Puzzle
bg: Пъзел

en: Click the part of your picture where would you like a puzzle.
bg: Кликни частта от рисунката, която искаш да стане на пъзел.

en: Click to make a puzzle in fullscreen mode.
bg: Кликни, за направиш цялата рисунка пъзел.

en: Rails
bg: Релси

en: Click and drag to draw train track rails on your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш следи от релси на влак.

en: Rainbow
bg: Дъга

en: Smooth Rainbow
bg: Гладка дъга

en: Rainbow Cycle
bg: Пъстър цикъл

en: You can draw in rainbow colors!
bg: Може да рисуваш в цветовете на дъгата!

en: Rain
bg: Дъжд

en: Click to place a rain drop onto your picture.
bg: Кликни някъде, за да нарисуваш дъждовна капка.

en: Click to cover your picture with rain drops.
bg: Кликни, за да нарисуваш дъждовни капки на цялата рисунка.

en: Real Rainbow
bg: Истинска дъга

en: ROYGBIV Rainbow
bg: ROYGBIV (червена, оранжева, жълта, зелена, синя, тъмносиня, лилава) дъга

en: Click where you want your rainbow to start, drag to where you want it to end, and then let go to draw a rainbow.
bg: Кликни там, където искаш да започне дъгата и влачи до мястото, където искаш тя да свърши. Пусни мишката, за да нарисуваш дъга.

en: Reflection
bg: Отражение

en: Click and drag the mouse around to add a reflection to your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш отражение към рисунката.

en: Ribbon
bg: Лента

en: Add a flowing ribbon to your picture.
bg: Добави плавна лента към рисунката.

en: Ripples
bg: Вълни

en: Click to make ripples appear over your picture.
bg: Кликни, за да направиш рисунката на вълнички.

en: Rosette
bg: Розетка

en: Picasso
bg: Пикасо

en: Click and start drawing your rosette.
bg: Кликни и започни да рисуваш розички.

en: You can draw just like Picasso!
bg: Ти рисуваш точно като Пикасо!

en: Edges
bg: Ръбове

en: Sharpen
bg: Изострям

en: Silhouette
bg: Силует

en: Click and drag the mouse to trace edges in parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да начертаеш ръбове на части от твоята рисунка.

en: Click to trace edges in your entire picture.
bg: Кликни, за да нарисуваш ръбове на цялата рисунка.

en: Click and drag the mouse to sharpen parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да изостриш части от рисунката.

en: Click to sharpen the entire picture.
bg: Кликни, за да изостриш цялата рисунка.

en: Click and drag the mouse to create a black and white silhouette.
bg: Кликни и движи мишката, за да направиш черно-бял силует.

en: Click to create a black and white silhouette of your entire picture.
bg: Кликни, за да направиш черно-бял силует на цялата ти рисунка.

en: Shift
bg: Промяна

en: Click and drag to shift your picture around on the canvas.
bg: Кликни и движи мишката, за да повдигнеш рисунката на платно.

en: Smooth
bg: Заглаждане

en: Squiggles
bg: Извивки

en: Loops
bg: Примки

en: Click and drag the mouse around to draw in freehand; it will be smoothed when you let go.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш със свободна ръка; ще бъде изгладено, когато пуснеш мишката.

en: Click and drag the mouse around to draw squiggles.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш извивки.

en: Click and drag the mouse around to draw loop-the-loops.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш примки.

en: Smudge
bg: Зацапване

note: if (which == 1)
en: Wet Paint
bg: Водно рисуване

en: Click and drag the mouse around to smudge the picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да зацапаш рисунката.

note: if (which == 1)
en: Click and drag the mouse around to draw with wet, smudgy paint.
bg: Кликни и движи мишката, за да рисуваш с водна, зацапана боя.

en: Snow Ball
bg: Снежна топка

en: Snow Flake
bg: Снежинка

en: Click to add snow balls to your picture.
bg: Кликни, за да добавиш снежни топки на рисунката.

en: Click to add snow flakes to your picture.
bg: Кликни, за да добавиш снежинки на рисунката.

en: Stretch
bg: Разтягане

en: Click and drag to stretch part of your picture vertically or horizontally.
bg: Кликни и движи мишката, за да разтегнеш части от рисунката вертикално или хоризонтално.

en: String edges
bg: Мрежа по ръбовете

en: String corner
bg: Ъглова мрежа

en: String 'V'
bg: Мрежа с V-образна форма

en: Click and drag to draw string art. Drag top-bottom to draw less or more lines, left or right to make a bigger hole.
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш мрежа. Плъзни нагоре-надолу, за да нарисуваш повече или по-малко линии, наляво или надясно, за да направиш по-голямо поле.

en: Click and drag to draw arrows made of string art.
bg: Кликни и движи мишката, за да направиш рисунката мрежеста.

en: Draw string art arrows with free angles.
bg: Нарисувай мрежа със свободни ъгли.

en: Circles
bg: Кръгове

en: Rays
bg: Лъчи

en: Fur
bg: Козина

en: Click and drag to transform parts of your picture to circular brushstrokes.
bg: Кликни и движи мишката, за да превърнеш части от рисунката в кръгови щрихове на четка.

en: Click to turn your entire picture into circular brushstrokes.
bg: Кликни, за да превърнеш цялата рисунка в кръгови щрихове на четка.

en: Click and drag to transform parts of your picture to brushstroke rays.
bg: Кликни и движи мишката, за да превърнеш части от рисунката в лъчи щрихове на четка.

en: Click to turn your entire picture into brushstroke rays.
bg: Кликни, за да превърнеш цялата рисунка в лъчи щрихове на четка.

en: Click and drag to add fur to your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш козина към рисунката.

en: Tint
bg: Окраска

en: Color & White
bg: Оцветяване

en: Click and drag the mouse around to change the color of parts of your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да смениш цветовете на части от рисунката.

en: Click to change the color of your entire picture.
bg: Кликни, за да смениш цвета на цялата рисунка.

en: Click and drag the mouse around to turn parts of your picture into white and a color you choose.
bg: Кликни и движи мишката, за да превърнеш части от рисунката в бяло и цвят по избор.

en: Click to turn your entire picture into white and a color you choose.
bg: Кликни, за да направиш цялата рисунка в бяло и цвят, по избор.

en: Toothpaste
bg: Паста за зъби

en: Click and drag to squirt toothpaste onto your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да напръскаш рисунката с паста за зъби.

en: Tornado
bg: Торнадо

en: Click and drag to draw a tornado funnel on your picture.
bg: Кликни и движи мишката, за да добавиш фуния торнадо на рисунката.

en: Epitrochoid
bg: Епитрохоида

en: Epitrochoid Inside
bg: Епитрохоида отвътре

en: Epitrochoid Edge
bg: Епитрохоиден ъгъл

en: Epitrochoid Outside
bg: Епитрохоида отвън

en: Hypotrochoid
bg: Хипотрохоида

en: Hypotrochoid Inside
bg: Хипотрохоида отвътре

en: Hypotrochoid Edge
bg: Хипотрохоиден ъгъл

en: Hypotrochoid Outside
bg: Хипотрохоида отвън

en: Click to start drawing an epitrochoid. Drag left/right to change the size of the fixed circle, and up/down to change the size of the circle rolling outside of it. Use the size option to change where the pen is.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш епитрохоида. Движи мишката наляво/надясно, за да променяш размера на фиксирания кръг, и нагоре/надолу, за да променяш размера на кръга, търкалящ се извън него. Използвай опцията за размер, за да промениш позицията на писалката.

en: Click to start drawing an epitrochoid. Drag left/right to change the size of the fixed circle, and up/down to change the size of the circle rolling outside of it. Then pen is within the rolling circle.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш епитрохоида. Движи мишката наляво/надясно, за да променяш размера на фиксирания кръг, и нагоре/надолу, за да променяш размера на кръга, търкалящ се извън него. Писалката е в рамките на търкалящия се кръг.

en: Click to start drawing an epitrochoid. Drag left/right to change the size of the fixed circle, and up/down to change the size of the circle rolling outside of it. Then pen is on the edge of the rolling circle.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш епитрохоида. Движи мишката наляво/надясно, за да променяш размера на фиксирания кръг, и нагоре/надолу, за да променяш размера на кръга, търкалящ се извън него. Писалката е на ръба на търкалящия се кръг.

en: Click to start drawing an epitrochoid. Drag left/right to change the size of the fixed circle, and up/down to change the size of the circle rolling outside of it. Then pen is outside the rolling circle.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш епитрохоида. Движи мишката наляво/надясно, за да променяш размера на фиксирания кръг, и нагоре/надолу, за да променяш размера на кръга, търкалящ се извън него. Писалката е извън търкалящия се кръг.

en: Click to start drawing a hypotrochoid. Drag left/right to change the size of the fixed circle, and up/down to change the size of the circle rolling inside it. Use the size option to change where the pen is.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш хипотрохоида. Движи мишката наляво/надясно, за да променяш размера на фиксирания кръг, и нагоре/надолу, за да променяш размера на кръга, търкалящ се извън него. Използвай опцията за размер, за да промениш позицията на писалката.

en: Click to start drawing a hypotrochoid. Drag left/right to change the size of the fixed circle, and up/down to change the size of the circle rolling inside it. Then pen is within the rolling circle.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш хипотрохоида. Движи мишката наляво/надясно, за да променяш размера на фиксирания кръг, и нагоре/надолу, за да променяш размера на кръга, търкалящ се извън него. Писалката е в рамките на търкалящия се кръг.

en: Click to start drawing a hypotrochoid. Drag left/right to change the size of the fixed circle, and up/down to change the size of the circle rolling inside it. Then pen is on the edge of the rolling circle.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш хипотрохоида. Движи мишката наляво/надясно, за да променяш размера на фиксирания кръг, и нагоре/надолу, за да променяш размера на кръга, търкалящ се извън него. Писалката е на ръба на търкалящия се кръг.

en: Click to start drawing a hypotrochoid. Drag left/right to change the size of the fixed circle, and up/down to change the size of the circle rolling inside it. Then pen is outside the rolling circle.
bg: Кликни, за да започнеш да рисуваш хипотрохоида. Движи мишката наляво/надясно, за да променяш размера на фиксирания кръг, и нагоре/надолу, за да променяш размера на кръга, търкалящ се извън него. Писалката е извън търкалящия се кръг.

en: TV
bg: Телевизор

en: TV (Bright)
bg: Телевизор (светъл)

en: Click and drag to make parts of your picture look like they are on television.
bg: Кликни и движи мишката, за да направиш части от рисунката да изглеждат сякаш са по телевизията.

en: Click to make your picture look like it's on television.
bg: Кликни, за да направиш рисунката да изглежда като по телевизията.

en: Waves
bg: Вълни

en: Wavelets
bg: Вълнички

en: Click to make the picture horizontally wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
bg: Кликни, за да направиш картината хоризонтално вълнообразна. Кликни отгоре за по-ниски вълни, отдолу за по-високи вълни, в ляво за малки вълни и в дясно за дълги вълни.

en: Click to make the picture vertically wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
bg: Кликни, за да направиш картината вертикално вълнообразна. Кликни отгоре за по-ниски вълни, отдолу за по-високи вълни, в ляво за малки вълни и в дясно за дълги вълни.

en: Xor Colors
bg: XOR Цветове

en: Click and drag to draw an "Exclusive Or" (XOR) effect
bg: Кликни и движи мишката, за да нарисуваш "Exclusive Or" (XOR) ефект

en: Click to apply an "Exclusive Or" (XOR) effect on the whole picture
bg: Кликни, за да нарисуваш "Exclusive Or" (XOR) ефект на цялата рисунка
